Zavrieť

Porady

Nevyčerpaná dovolenka

Kto mi poradí?
Traja naši zamestnanci nevyčerpali dovolenku ešte z roku 2004, čo s takouto dovolenkou? Prepadá?Už sa nedá preplatiť?
Usporiadat
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

ak sa nemýlim, tak sa mala vyčerpať najneskôr do konca roka 2005. preplatiť sa môže len vtedy, keď zamestnancovi končí pracovný pomer
0 0
cepeva cepeva

cepeva je offline (nepripojený) cepeva

Takato dovolenka neprepada len takym zamestnancom, ktori boli na materskej/rodicovskej dovolenke a pod. Cize takym, ktori nemali moznost si tuto dovolenku vycerpat do konca tohto roka.
Takym, ktori pracovali cely rok a zamestnavatel im umoznil cepranie dovolenky, tym prepada.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Možno sa niekomu zíde - pozrite si a prípadne poopravte
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Beba
Možno sa niekomu zíde - pozrite si a prípadne poopravte
Beba, rezervy na dovolenku sú zákonné rezervy a tie účtujeme na účet 552/323.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Ak si vezmeš poradcu extra 4/05 zúčtovacie vzťahy, je tam tak, ako aj hovorila Cenigová účet 554 a vytvorená AE na daňový náklad a výnos je 654AE tiež daňový. Zákonné rezervy 552 sú so súvzťažným zápisom 451.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Ja si myslím, že najskôr treba zistiť z akého dôvodu zamestnanci nevyčerpali dovolenku z roku 2004. Ak to bolo z ich viny dovolenka im prepadá. Ak však pochybil zamestnávateľ a neurčil im čerpanie dovolenky ani v roku 2004 a ani v roku 2005 dopustil sa zamestnávateľ porušenia svojej povinnosti určiť im čerpanie dovolenky. Zamestnancom v takomto prípade síce dovolenka tiež prepadne, ale mohli by si od zamestnávateľa žiadať náhradu škody a to aj súdnou cestou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Beba
Ak si vezmeš poradcu extra 4/05 zúčtovacie vzťahy, je tam tak, ako aj hovorila Cenigová účet 554 a vytvorená AE na daňový náklad a výnos je 654AE tiež daňový. Zákonné rezervy 552 sú so súvzťažným zápisom 451.
Cenigová podvojné účto:Tvorba rezerv okrem zákonných sa účtuje v prospech 323 so súvzť.zápisom na ťarchu 554,574,584.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Prikladám účtovanie krátkodobej rezervy - nečerpaná dovolenka
necerpanadovolenka.JPG  
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Prosím Vás ak preplácam nevyčerpanú dovolenku, odvádzajú sa z tejto dovolenky aj odvody na ZP a SP a daň? Alebo iba daň?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tánička
Prosím Vás ak preplácam nevyčerpanú dovolenku, odvádzajú sa z tejto dovolenky aj odvody na ZP a SP a daň? Alebo iba daň?
Pri ukončení PP áno, ale ak je to už po ukončení PP, tak iba daň z tejto náhrady.
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Tweety
Pri ukončení PP áno, ale ak je to už po ukončení PP, tak iba daň z tejto náhrady.
Firma zaniká k 30.06.2006, jedna zamestnankyňa je na rodičovskej dovolenke a nemala si možnosť vyčerpať skôr dovolenku a 4 zamestnankyne si ju dočerpávajú, ale neviem, či im nezostane nejaký ten deň. Budem ju preplácať v júli v júnovej výplate. Teda im končí PP 30.06.2006. Jednej dokonca 25.06.2006.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Chcela by som sa ohľadom dovolenky spýtať aj ja: Pracovníčka nastúpila v máji 2005. Ukončila pracovný pomer 31.05.2006. Nepriniesla mi ale zápočtový list, preto som jej dala iba základnú výmeru dovolenky 4 týždne. Ten zápočtový list mi priniesla minulý týždeň. Podľa neho by mala mať nárok na 5 týždňov dovolenky. Už však vo firme nepracuje. Môžem jej ju ešte doplatiť ako nevyčerpanú dovolenku z dôvodu ukončenia zamestnania? Alebo mám opraviť marcové výplatné pásky a dať jej to tam?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

LubenaK
Chcela by som sa ohľadom dovolenky spýtať aj ja: Pracovníčka nastúpila v máji 2005. Ukončila pracovný pomer 31.05.2006. Nepriniesla mi ale zápočtový list, preto som jej dala iba základnú výmeru dovolenky 4 týždne. Ten zápočtový list mi priniesla minulý týždeň. Podľa neho by mala mať nárok na 5 týždňov dovolenky. Už však vo firme nepracuje. Môžem jej ju ešte doplatiť ako nevyčerpanú dovolenku z dôvodu ukončenia zamestnania? Alebo mám opraviť marcové výplatné pásky a dať jej to tam?
Ak chceš byť ústretová a zohľadníš doklady predložené neskôr, tak jej ju doplatíš po ukončení PP. Ale inak, už si robila výplaty za máj?, lebo ak nie, tak jej to stále môžeš doplatiť v májovej výplate. Prečo marcové výplaty?, nerozumiem, keď končila v máji.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Sorry, končila v marci. To je ten najväčší problém.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

LubenaK
Sorry, končila v marci. To je ten najväčší problém.
Aj tak pozri môj predchádzajúci príspevok č 14.
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Tweety, môžeš prosím ťa pozrieť na príspevok 12? ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tánička
Tweety, môžeš prosím ťa pozrieť na príspevok 12? ďakujem
A čo s tým chceš, veď, si nenapísala na čo chceš odpoveď. Už v predchádzajúcom príspevku som odpovedala, alebo chceš niečo iné?
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Ďakujem, Tweety.
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Tweety
A čo s tým chceš, veď, si nenapísala na čo chceš odpoveď. Už v predchádzajúcom príspevku som odpovedala, alebo chceš niečo iné?
Nechcela som zdržovať, chcela som len vedieť, ak budem preplácať nevyčerpanú dovolenku vo výplate v júli za jún po ukončení PP 30.06.2006, či sa odvádzajú odvody na ZP a SP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tánička
Nechcela som zdržovať, chcela som len vedieť, ak budem preplácať nevyčerpanú dovolenku vo výplate v júli za jún po ukončení PP 30.06.2006, či sa odvádzajú odvody na ZP a SP.
Ešte raz, ak pracovný PP skončí 30.6. a ty preplatíš dovolenku v júnovej výplate, podlieha odvodom , a samozrejme aj dani. ALe ak preplatíš už po ukončení PP v júlovej výplate , tak už zaplatí len daň, odvodom už nepodlieha.( nie je už zamestancom spoločnosti)
0 0
Načítať ďalšie