Zavrieť

Porady

dodanie tovaru po vystavení faktúry

Dobrý večer poraďáci, mám otázočku. Účtujem firmu, ktorá nakupuje a predáva tovar v tuzemsku. Pri kontrole faktúr som zistila, že niektoré boli vystavené skôr ako bol vydaný tovar. Aký má byť na faktúre dátum dodania tovaru (dátum zdaniteľného plnenia)?
Príklad: dodávateľská faktúra - dodanie tovaru 28.11.2006. Odberateľská faktúra vystavená na základe objednávky 25.11.2006, ale dátum dodania tovaru je 28.11.2006. Je to správne? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Rybka
    Dobrý večer poraďáci, mám otázočku. Účtujem firmu, ktorá nakupuje a predáva tovar v tuzemsku. Pri kontrole faktúr som zistila, že niektoré boli vystavené skôr ako bol vydaný tovar. Aký má byť na faktúre dátum dodania tovaru (dátum zdaniteľného plnenia)?
    Príklad: dodávateľská faktúra - dodanie tovaru 28.11.2006. Odberateľská faktúra vystavená na základe objednávky 25.11.2006, ale dátum dodania tovaru je 28.11.2006. Je to správne? Ďakujem.
    Nie je, vopred by mala byť vystavená zálohová fa. Fa by mali vystaviť až pri vzniku daňovej povinnosti.

    Rybka je offline (nepripojený) Rybka

    ekonóm na MD Rybka
    Ďakujem za odpoveď, len problém je v tom, že faktúry už boli vystavené a odoslané.....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Rybka
    Haló, haló, ozve sa niekto čo sa dá s tým robiť?
    Nie je to správne, pretože fa je možné vystaviť najskor s dátumom dodania, ale v tomto prípade, to nie je až také zlé, pretože je to ten istý mesiac, dph bude odvedená správne v 11. mesiaci, vtedy nakoniec k dodaniu aj došlo,-vznikla daňová povinnosť z dodania.

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Chcem Vás poprosiť o radu: viem, že pri dod. fa. si DPH môžem
    uplatniť až do konca roka ale čo v prípade keď vystavená faktúra
    mala dátum zdaniteľného plnenia 31.5. ale mne sa dostala až po odovzdaní Dph za 5 mesiac je nutné urobiť dodatkové DPH alebo
    ako? Díky moc

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ano ak je to vystavená faktúra - je to zmena DPH na výstupe
    - dodanie bolo 31.5.2010 takáto DPH patrí do mája 2010 - ak ste mesačný platcovia treba urobiť dodatočné DP

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Ďakujem, už som to spravila len som si to potrebovala overiť.
    Prajem príjemný deň

    janina51 je offline (nepripojený) janina51

    janina51
    Firma ktorá dodáva tovar do ČR vystavila fakturu 29.6.10 tovar odoslala do cr s prepravcom ktoremu tovar odovzdala 29.6.10, ak považuje tovar za dodaný dňom jeho odovzdania na prepravu prvemu dopravcovi fa uvedie v DPH v juni a v v 2q suhr.vykaze?? alebo musi brat za den dodania den kedy bol tovar prevzaty firmou v cr teda 2.7. a uviest to až v júli a 3w SV? /čím viac čítam §19 ods. 8 a usmernenie drsr z novembra 08 tým viac som dopletená/

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    janina51 Pozri príspevok
    Firma ktorá dodáva tovar do ČR vystavila fakturu 29.6.10 tovar odoslala do cr s prepravcom ktoremu tovar odovzdala 29.6.10, ak považuje tovar za dodaný dňom jeho odovzdania na prepravu prvemu dopravcovi fa uvedie v DPH v juni a v v 2q suhr.vykaze?? alebo musi brat za den dodania den kedy bol tovar prevzaty firmou v cr teda 2.7. a uviest to až v júli a 3w SV? /čím viac čítam §19 ods. 8 a usmernenie drsr z novembra 08 tým viac som dopletená/
    V týchto prípadoch sa snažte zamerať aj na fakt, kedy to do priznania zahrnie druhá strana. Vzhľadom k tomu, že faktúra bola vyhotovená pri dodávke tovaru nie za účelom požadovanej platby vopred, sú splnené podmienky pre jej zahrnutie do júna a SV 2. Q u dodávateľa, do júna u odberateľa a dodávky sa stretnú v rovnakých zdaňovacích obdobiach. Vyhotovenie faktúry sa bezprostredne viaže na realizovanú dodávku. Týmto smerom sa uberajú diskusie a výklady.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Jana Acsová Pozri príspevok
    V týchto prípadoch sa snažte zamerať aj na fakt, kedy to do priznania zahrnie druhá strana. Vzhľadom k tomu, že faktúra bola vyhotovená pri dodávke tovaru nie za účelom požadovanej platby vopred, sú splnené podmienky pre jej zahrnutie do júna a SV 2. Q u dodávateľa, do júna u odberateľa a dodávky sa stretnú v rovnakých zdaňovacích obdobiach. Vyhotovenie faktúry sa bezprostredne viaže na realizovanú dodávku. Týmto smerom sa uberajú diskusie a výklady.
    JAni, ak máte chvíľočku čas, neviem vysvetľovať, vedeli by ste nám podať pomocnú ruku? Ďakujem.

    http://www.porada.sk/143682-vyklad-2...ml#post1452542

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.