Zavrieť

Porady

Výpoveď zamestnancovi

Dobrý deň.
​Prosím vás o radu. K 1.aprílu ruším predajňu, kde je zamestnaná moja dcéra. Potrebujem poradiť akym spôsobom jej mám napísať výpoveď, aby som nemusela oficialne vyplácať odstupné a zároveň aby to bolo bez výpovednej lehoty. Dcéra je so všetkým oboznámená a so všetkým súhlasí. V prípade že si výpoveď napíše ona, aké povinnosti mi vzniknú?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najlepšie bude PP skončiť dohodou podľa §60 ZP. PP skončí dátumom, ktorý uvediete v dohode a bez nároku na odstupné.

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Nemáte niekto vzor výpovede zo strany zamestnávateľa z dôvodu organizčných zmien platné v roku 2013?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavlinka Pozri príspevok
    Nemáte niekto vzor výpovede zo strany zamestnávateľa z dôvodu organizčných zmien platné v roku 2013?
    Na vzoroch sa nič nemenilo. Ale pozri sem:
    http://www.pp.sk/7733/Vypoved-zamest...-ZP_41664.aspx

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Keď ideme prepúšťať zamestnanca , musíme mu najprv ponúknuť inú prácu aby bola výpoveď platná?My inú prácu pre neho nemáme a jeho okienko bude zrušené.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavlinka Pozri príspevok
    Keď ideme prepúšťať zamestnanca , musíme mu najprv ponúknuť inú prácu aby bola výpoveď platná?My inú prácu pre neho nemáme a jeho okienko bude zrušené.
    Serózny zamestnáv. zamestnanca so situáciu oboznámi a až tak dáva výpoveď.

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Zamestnanec je so situáciou oboznámený už dva mesiace dopredu pred samotnou výpoveďou, ale našla som , že ak zamestnávateľ neponúkne náhradnú vhodnú prácutak je výpoveď neplatná.

    Výpoveď zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.