Zavrieť

Porady

Daň z príjmu z predaja bytu

Ahojte, kedže som nedávno predala byt, chcem sa len uistiť, daňové priznanie podám v termíne do 31.03.2007? Kedže poberám príjmy zo závislej činnosti, aké budem podávať tlačivo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    dara
    Ahojte, kedže som nedávno predala byt, chcem sa len uistiť, daňové priznanie podám v termíne do 31.03.2007? Kedže poberám príjmy zo závislej činnosti, aké budem podávať tlačivo?
    Daňové priznanie podáš do 31.3.2007. V "súčasnej" dobe je to tlačivo FO B, ale máme novú vládu - uvidíme či sa niečo nezmení.
    Nespĺňaš podmienku pre oslobodený príjem z predaja tohto bytu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dara
    Ahojte, kedže som nedávno predala byt, chcem sa len uistiť, daňové priznanie podám v termíne do 31.03.2007? Kedže poberám príjmy zo závislej činnosti, aké budem podávať tlačivo?
    V prvom rade treba skúmať či si povinná platiť daň z príjmu z predaja bytu. Daň sa neplatí, ak:

    1. Mala si vo vlastníctve byt najmenej 5 rokov

    alebo

    2. Mala si v predmetnom byte minimálne 2 roky trvalý pobyt.

    Ak splňaš jednu z týchto podmienok tak daň neplatíš. Inak budeš podávať daňové priznanie do 31.03.2007, a to typ tlačiva B.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pepa si rýchlejší

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    No práve, mám to preštudované, musím podať DP, ale našťastie, som predala rovnako ako som kúpila, takže daň bude 0. Len som tam nemala prihlásený trvalý pobyt, takže musím podať.

    Daň z príjmu z predaja bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.