Zavrieť

Porady

kontrolny vykaz DPH - povinne treba uviest IČO dodavatela ?

Dobry vecer. Prosím Vás ked vypĺňaje kontrolný výkaz DPH - a vstupujú do odpočtu DPH bloky z ERP - nemam tam uvedene IČO pri dodavateloch ktori sa nam neopakuju,je to chyba? musi tam byt IČO aj IČ DPH uvedene?
pri blokoch z ERP nemáme v kontrolnom vykaze DPH ani čislo faktury - kedze sa nejedna o fakturu - je to v poriadku?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    odpoviem ti otázkou.. pozrel si vôbec pred tým, než si položil túto otázku, ako vlastne vyzerá časť B3 kontrolného výkazu, do ktorej idú bločky z ERP? určite nepozrel, lebo inak by si hneď zistil, že žiadne údaje ako IČO, IČ DPH, číslo faktúry, tam nie je možné zadať.. Prikladám ukážku..
    Naposledy upravil Žabinka : 22.02.14 at 14:11
    1.png  
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tibor1000 Tak neviem aký to mám výkaz - ale v OMEGE ked si ho pozeram pred odoslanim - udaje zo všetkych zjednodušených faktúr B3 podla § 74 odst. 3 pis. a) až c) :
    stlpec A: IČO dodavateľa
    stlpec B: poradove čislo faktury
    petkor V Omege je zoznam len kvoli kontrole, aby si si mohol pozriet doklady, ktore Ti tam vstupuju. Ale pri exporte do KV Ti to da do jedneho riadku tak, ako to ma byt.
    veronikasad Položkový výpis k odd.B3 KV DPH v ALFA+obsahuje IČ DPH a názov partnera. (nie je súčasťou KV, tlačím ho cez evidenciu DPH)
    MartinaDom Chcem sa spýtať zadávate tieto polia pri bločkoch, je to povinné, keďže vo výkaze sa to neuvádza. ja som to zatiaľ nezadávala, tak neviem či to mám doplniť.Tiež používam alfa plus.
    tibor1000 áno v Omege mi to uz objasnili,ze to nie je kontrolny výkaz,iba nejaký kontrolný zohnam.Dakujem všetkým za rady
      zbaliť

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    IČO tam nie je, ani č. FA, tie 2 políčka sú prázdne, máš to OK

    kontrolny vykaz DPH - povinne treba uviest IČO dodavatela ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.