Zavrieť

Porady

Tovar od neplatcov DPH

Mám dosť potenciálnych dodávateľov - neplatcov DPH. Majú pre mňa zaujímavý tovar, ale keďže nie sú platcami DPH je to pre mňa dosť nevýhodné. Sú to umelci, ktorí vyrábajú vlastné dielka. Tie predávajú zväčša za cenu aby ich to len tak tak uživilo. Nerobia rozdiel v cene medzi jednotlivcom a obchodníkom.
Jednoducho už na začiatku začali jednotlivcom predávať za "výrobné ceny". Nemysleli na ďalší rozvoj a tým si zavreli dvere u obchodníkov a hlavne u platcov DPH.
Ja by som ich rád predával. Ale ak nechcem byť príliš drahý, tak mám za ten tovar smiešne marže kvôli DPH. Ísť vyššie s cenou nemá význam, lebo budem tieto veci len vystavovať a zákazníci si vyhľadajú priamo autora.

Napadlo ma urobiť si živnosť (máme sro) ako neplatca a tento tovar predávať cez ňu. V MO by som však potreboval ešte jednu ERP.
Nepoznáte nejaký podobný prípad ak to už niekto riešil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Tovar od neplatcov DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.