Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku po návrate z RD

Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, aký mi vznikne nárok na dovolenku z roku 2012 kedy som bola najskor na PN a potom som nastupovala na matersku dovolenku. Nárok na celý kal. rok mam 45 dní, keďže som učiteľka. V našej účtarni mi vyrátali že mi vznikol nárok na 34 dní, ale mne sa to zdá málo, možete mi poradiť či to vypočítali správne? dakujem
na PN som bola od 1.1.2012 do 20.5.2012
a 21.5. 2012 som nastupovala na matersku dovolenku, ktorá trvala až do 17.3.2013 (bola som na MD s dvojčatami).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Porátaj si dni na PN za rok 2012 pracovné dni, a sviatky pripadajúce na pracovné dni.
    Ak ich je 100 a viac tak sa ti dovolenka za rok 2012 kráti o 1/12tinu.
    A za rok 2013 máš nárok na 2/12tiny dovolenky, pretože si na MD nebola viac ako 60 pracovných dní. Ale v tom termíne máš viac ako 42 pracovných dní takže vzniká nárok na 2/12tiny..
    Čiže najmenej by si mala mať 13/12tin dovolenky tj. 49 dní dovolenky dokopy minimálne ... porátaj si ten rok 2012 presne, lebo odhadom mi to vychádza že si bola na PN 100 dní pracovných ...vrátane sviatkov pripadajúcich na pracovné dni.

    Pozri § 109 z ákonníka práce.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jancah mam to presne poratane
    január 21 dní + 1sv
    február 21 dni
    marec 22 dn
    april 19 dni +2sv
    maj do 21.5. 12 dni +2sv
    dokopy mi to dava 100 dni. takže sa mi krati dovolenka o tu 1/12 takže mam narok na 41,25 za rok 2012?
    a ten rok 2013 som bola na MD presne 54 prac. dní
    Xanti No áno rok 2012 sa ti kráti o 1/12tinu ... a za rok 2013 máš nárok na 2/12tiny dovolenky. Dokopy 13/12tin.
    jancah a za ten rok 2013 mam tiež narok, ked som neodrobila tých 60 dní? (teda že som bola na MD len 54?)
      zbaliť

    Nárok na dovolenku po návrate z RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.