Zavrieť

Porady

Ako presne identifikovať majiteľa pozemku ??

Ahojte,
chcel by som sa informovať ako presne a najjednoduchšie nájdem majiteľa akéhokoľvek pozemku? Našli sme si lokalitu kde by sme s budúcou manželkou chceli kúpiť pozemok, ale všetko je vec realitiek. Dá sa nájsť majiteľ pozemku bez toho aby som riešil veci cez sprostredkovateľov ? Môžem ísť priamo na kataster a dajú mi informácie kto je majiteľom pozemku alebo sa môžem dostať k takýmto info. na obecnom úrade (cez info. kto platí dane za ten pozemok )??
Ďakujem za info. ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Andy Kralik Pozri príspevok
    Ako napísal KoxXxo, a ak nevieš presne katastralne cislo pozemku, chod cez tu stranku cez mapu. Je to sice narocnejsie na zorientovanie sa, ale da sa lokalizovat každý pozemok a informacie o nom.
    Tak, tak.
    Treba na stránke https://www.katasterportal.sk/kapor/ vľavo vybrať z ponuky Zobrazenie mapy (najprv si to ale treba nainštalovať a funguje to len cez Internet Explorer.

    Tu je k tomu celkom dobrý návod: http://www.gergelypeter.com/2009/10/...mapy-katastra/

    Potom už len stačí zadať príslušný kraj, okres, územie a hľadať a hľadať - posúvať mapu s myškou. Keď už nájdeš konkrétny pozemok, malo by sa nad ním (keď sa naň postavíš s kurzorom) zobraziť číslo listu vlastníctva. Podľa tohto čísla môžeš nájsť konkrétneho majiteľa.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Nie všade sú v Kapor-e mapy. Okľuka je územný plán obce-grafická časť, kde tieto čísla môžu byť ( tam kde som hľadal ja aj boli a lepšie a aj jednoduchšie sa tam hľadá parcela ako v katastrálnych mapách Kapor-u) a dá sa identifikovať číslo parcely. A potom už cez Kapra dohľadať majiteľa.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Ako napísal KoxXxo, a ak nevieš presne katastralne cislo pozemku, chod cez tu stranku cez mapu. Je to sice narocnejsie na zorientovanie sa, ale da sa lokalizovat každý pozemok a informacie o nom.

    Ako presne identifikovať majiteľa pozemku ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.