Zavrieť

Porady

vystavenie dobropisu a ukončenie živnosti

prosím Vás, ako mám postupovať?
Vystavila som faktúru v 2011 na 4000 eur, z tejto faktúry som odviedla DPH, dotyčný podnikatel mi ju do dnešného d%na neuhradil a tým aj znemožnil uskutočniť predmet fakturácie.Chcem mu teraz vystavit dobropis, aby sa mi aspon vrátilo DPH ale zistila som, že dotyčná osoba v 9/2011 ukončila živnost.
Možem vystavit dobropis v 2012 na faktúru z roku 2011, ak už nie je podnikatel?V podstate sa to týka roku 2011 a keď szčo ukončuje živnost tak musí vysporiadat v danovom priznaní všetky pohladávky aj závazky, takže táto faktúra by mala byt zdanená.
Neviem...dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tereza5 Pozri príspevok
    prosím Vás, ako mám postupovať?
    Vystavila som faktúru v 2011 na 4000 eur, z tejto faktúry som odviedla DPH, dotyčný podnikatel mi ju do dnešného d%na neuhradil a tým aj znemožnil uskutočniť predmet fakturácie.Chcem mu teraz vystavit dobropis, aby sa mi aspon vrátilo DPH ale zistila som, že dotyčná osoba v 9/2011 ukončila živnost.
    Možem vystavit dobropis v 2012 na faktúru z roku 2011, ak už nie je podnikatel?V podstate sa to týka roku 2011 a keď szčo ukončuje živnost tak musí vysporiadat v danovom priznaní všetky pohladávky aj závazky, takže táto faktúra by mala byt zdanená.
    Neviem...dakujem za radu.
    A fakturácia bola oprávnená? AK áno, to, že on ju neuhradil, nie je dôvod na dobropis. Dobropis vystavujeme v prípade, že upravujeme základ dane,

    tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

    tereza5
    Aby som bola presná.Tú faktúru vystavil moj klient, s tým, že vyfakturoval objednávku na tvorbu web systému .On začal na projekte pracovat, ale tým ,že objednávatel neuhradil faktúru, tak nemal dost financii na to, aby ho ukončil.V tom sú rozne poplatky za domény, správne poplatky.
    Ja som mu povedala, že to mal vyriešit formou zálohovej a nie odberatelskej faktúry ale to už nechcel menit.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tereza5 Pozri príspevok
    Aby som bola presná.Tú faktúru vystavil moj klient, s tým, že vyfakturoval objednávku na tvorbu web systému .On začal na projekte pracovat, ale tým ,že objednávatel neuhradil faktúru, tak nemal dost financii na to, aby ho ukončil.V tom sú rozne poplatky za domény, správne poplatky.
    Ja som mu povedala, že to mal vyriešit formou zálohovej a nie odberatelskej faktúry ale to už nechcel menit.
    ÁNo, mal si požiadať o zálohu pred dodaním služby.

    tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

    tereza5
    No, to ja viem, ale bohužial , urobil to takto .Dá sa teda vystavit ten dobropis, alebo sa nedá?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tereza5 Pozri príspevok
    No, to ja viem, ale bohužial , urobil to takto .Dá sa teda vystavit ten dobropis, alebo sa nedá?
    Veď som už odpovedala a to hneď v prvom príspevku.

    vystavenie dobropisu a ukončenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.