Zavrieť

Porady

Obrat pre registráciu DPH

Obchodná spoločnosť prevádzkuje športový klub. Na svoju činnosť dostáva príspevok od mesta a tiež od športového zväzu. Počítajú sa tieto príjmy do obratu pre registráciu DPH? Inak má firma len príjmy, ktoré má zapísané v predmete činnosti. Dosť mi súri odpoveď, lebo celkový obrat by už bol pre registráciu, no neviem, či sa tieto príjmy počítajú. Veľmi by mi pomohlo, ak by niekto vedel poradiť nejaký zdroj informácií pre účtovanie športového klubu, či už z hľadiska dane z príjmov, či DPH.
Ďakujem a všetkým prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    GABAZ
    Obchodná spoločnosť prevádzkuje športový klub. Na svoju činnosť dostáva príspevok od mesta a tiež od športového zväzu. Počítajú sa tieto príjmy do obratu pre registráciu DPH? Inak má firma len príjmy, ktoré má zapísané v predmete činnosti. Dosť mi súri odpoveď, lebo celkový obrat by už bol pre registráciu, no neviem, či sa tieto príjmy počítajú. Veľmi by mi pomohlo, ak by niekto vedel poradiť nejaký zdroj informácií pre účtovanie športového klubu, či už z hľadiska dane z príjmov, či DPH.
    Ďakujem a všetkým prajem pekný deň.
    Ak vychádzam len z definície obratu, že je to výnos za dodané služby a tovar, tak potom by dotácia nemala ísť do obratu (to sú len poskytnuté peniaze a nie píjem za vami dodané služby)

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Aj ja si tak myslím, ale potrebovala by som svoj názor oprieť o nejakú praktickú skúsenosť. Je to však taký špecifický prípad. Ale ďakujem za názor, možno sa ešte niekto ozve.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Veľmi by mi pomohlo, keby ma niekto uistil, že sa netreba registrovať za platiteľa DPH, ak bol obrat prekročený na základe príjmu z dotácie. Dnes je termín pre registráciu a stále mi v tom nie je jasno.
    Naposledy upravil GABAZ : 20.03.06 at 07:46

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Ako uviedla ALBO..definícia "obratu "je snáď presná, nie?

    Obrat pre registráciu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.