Zavrieť

Porady

Pocet dni dovolenky po ukonceni materskej a rodicovskej dovolenky

Dobry den, chcela by som sa spytat na kolko dni dovolenky ma kamaratka narok, ked v polovici jula nastupuje spat do prace po rodicovskej a materskej dovolenke, ktore cerpala po narodeni babetka.
Rodicovska dovolenka by jej normalne koncila az v decembri. Pytam sa preto, lebo jej povedali, ze ma narok iba na alikvotnu cast, ale ja ked som skoncila matersku dovolenku a pred nastupom na rodicovsku dovolenku som si cerpala riadnu dovolenku, tak som ju cerpala v plnom rozsahu. Je v tom rozdiel? Za odpoved dakujem a zelam pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ajustkukucka Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa spytat na kolko dni dovolenky ma kamaratka narok, ked v polovici jula nastupuje spat do prace po rodicovskej a materskej dovolenke, ktore cerpala po narodeni babetka.
    Rodicovska dovolenka by jej normalne koncila az v decembri. Pytam sa preto, lebo jej povedali, ze ma narok iba na alikvotnu cast, ale ja ked som skoncila matersku dovolenku a pred nastupom na rodicovsku dovolenku som si cerpala riadnu dovolenku, tak som ju cerpala v plnom rozsahu. Je v tom rozdiel? Za odpoved dakujem a zelam pekny den.
    doplň prosím obdobie čerpania materskej a rodičovskej dovolenky a kolko dní dovolenky si vyčerpala pred nástupom na materskú dov.
    Ja som isla z rodicovskej dovolenky po jednom dietati, hned na matersku s dalsim dietatom - april 2007. Po skonceni materskej -oktober 2007, som si cerpala 25 dni riadnej dovolenky v plnom rozsahu a potom som nastupila na rodicovsku dovolenku s druhym dietatom.
    Kamaratka v oktobri 2007 nastupila na matersku dovolenku, po nej isla plynule do rodicovskej dovolenky a teraz v juli nastupuju spat so prace, aj ked mala rod. dovolenku koncit az v decembri. Na dovolenku ma narok, len by som chcela vediet preco ona iba na alikvotnu cast a ja som si mohla cerpat celu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ajustkukucka Pozri príspevok
    Ja som isla z rodicovskej dovolenky po jednom dietati, hned na matersku s dalsim dietatom - april 2007. Po skonceni materskej -oktober 2007, som si cerpala 25 dni riadnej dovolenky v plnom rozsahu a potom som nastupila na rodicovsku dovolenku s druhym dietatom.
    Kamaratka v oktobri 2007 nastupila na matersku dovolenku, po nej isla plynule do rodicovskej dovolenky a teraz v juli nastupuju spat so prace, aj ked mala rod. dovolenku koncit az v decembri. Na dovolenku ma narok, len by som chcela vediet preco ona iba na alikvotnu cast a ja som si mohla cerpat celu.
    Musíš uviesť presné dátumy, lebo dovolenka sa kráti za dni rodičovskej dovolenky, ak v kal. roku presiahne 100 prac. dní.
    Kamaratka MD 27. 10 2007 - 26.4.2008
    Rodicovska dovolenka 27. 4. 2008 - 14. 7. 2010
    15. 7. 2010 nastup do prace.

    Ja MD 5.4. 2007 - 17.10. 2007
    Riadna dovolenka 18. 10. 2007 - 22. 11. 2007
    Rodicovska dovolenka 23. 11. 2007 - 12. 5. 2010

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    ajustkukucka Pozri príspevok
    Kamaratka MD 27. 10 2007 - 26.4.2008
    Rodicovska dovolenka 27. 4. 2008 - 14. 7. 2010
    15. 7. 2010 nastup do prace.

    Ja MD 5.4. 2007 - 17.10. 2007
    Riadna dovolenka 18. 10. 2007 - 22. 11. 2007
    Rodicovska dovolenka 23. 11. 2007 - 12. 5. 2010
    obom vám predpokladám (A) bude trvať prac.pomer celý kalend.rok 2010

    berie sa vždy kalend.rok ako celok a je dôležíté, že (B) v danom kalend.roku máš odpracovaných dní aspon 60 a (C) kolko presne máš neodpracovaných dní.

    Dni odpracované sú - napr. MD, fakticky odpracované dní + neodpracované z dôvodu, že pripadol sviatok na bežný prac.den, tzv. pčka, čerpanie riadnej dovolenky, prekážky v práci na strane zamestnávatela

    Dni neodpracované = napr. rodičovská dovolenka, PN (ak nejde o prac.úraz alebo chorobu z povolania), očr, nepl. volno ...

    Soboty a nedele sa nerátajú ani do odpracovaných a ani do neodpracovaných. Ak napr. 1.5. je v pondelok ale nie je odpracovaný a bola si v tom čase PN, tak sa ráta ako neodpracovaný.

    K tvojim otázkam:
    Ty si nastupovala do práce 13.5.2010, t.j. ak do konca roku už nebudeš PN, očr, tak máš nárok na celoročnú dovolenku. Ak by si ale bola PN a dní neodpracovných by bolo spolu s dnami RD aspon 100, tak sa aj tebe bude celoročná dovolenka krátiť, za prvých 100neodprcovaných dní o 1/12tinu a potom za každých dalších neodprcovaných celých 21dní o dalšiu 1/12-tinu.

    Kamarátka nastupuje na do práce 15.7., tak je zrejme, že má z dôvodu čerpania RD neodpracovaných dní aspon 100 a podla mna bude krátenie o cca o 2/12-tiny. Ak by bola PN ... do konca roku 2010 tak aj viac.

    Pocet dni dovolenky po ukonceni materskej a rodicovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.