Zavrieť

Porady

Firma ziada vratenie penazi za kurz

Pekny den. Potreboval by som poradit. Pracoval som ako instruktor a zodpovedny veduci v autoskole.Obnovoval som si instruktorsky preukaz, ktory mi platil prevadzkovatel autoskoly.Do roka som podal vypoved ktora bola akceptovana a pracovny pomer ukonceny z mojej strany podanou vypovedou. Po ukonceni pracovneho pomeru prevadzkovatel autoskoly ziada naspet peniaze za kurz a pri nevrateni sa vyhraza vymahanim cez exekutora.. Chcem sa opytat ci ma na toto pravo ?? Zmluva to zakotvene nebolo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ste to nemali nijako podchytené zmluvne, nemá na vrátenie nárok. Nech sa vyhráža, isto neobstojí.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dohoda o prehĺbení kvalifikácie podľa § 154 ods. 3 musí mať rovnaké obsahové náležitosti ako dohoda o zvýšení kvalifikácie podľa § 155 ods. 2 Zákonníka práce. Takisto musí byť uzatvorená v písomnej forme. Ako znela tvoja dohoda?

    Ak to nemáte v iných vnútorných predpisoch, s ktorými si súhlasil, malo to byť v zmluve. Za povinné vzdelávanie prikázané zamestnávateľom ti patrí náhrada mzdy.

    Pozri zákonník práce
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...1/311/20160618

    Firma ziada vratenie penazi za kurz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.