Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane - materská dovolenka

Dobrý den.
POtrebujem poradiť vo veci RZD za rok 2012. Pracovala som celý rok, no v oktobri som nastupila na materskú dovolenku.
Na sociálnej poistovni som dostala k ročnému zúčtovaniu dane papier, kde sú tieto 3 mesiace zaznamenané, aj suma.
Teraz neviem, či si má mňa v práci uplatňovať môj manžel vo svojom RZD alebo mám tento papier odovzdať ja u svojho zamestnávateľa, keď ho budem žiadať o vykonanie RZD za seba.
Mám v tom nejak chaos a neviem sa z toho vysomáriť.
Ďakujem zatial.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak je tvoj hrubý príjem zo zamestnania, plus vyplatená materská v 2012 a mínus odvody do ZP a SP viacej 3644 - tak nemá význam si uplatňovať. ak je viacej menej - tak ten rozdiel si uplatní
    Naposledy upravil Katy a R : 05.02.13 at 12:21

    naninka23 je offline (nepripojený) naninka23

    naninka23
    určite mám viac. takže ja si to uplatnovať nebudem. ale dnes manželovi v práci povedali, že jemu sa to oplatí si uplatniť mna vo svojom RZD, pritom aj on mal prijem vyssi ako je uvedena suma a podla mna by som musela ja zdokladovať všetok svoj príjem. tak prečo mu to takto povedali ?
    Katy a R lebo "oni" tvoj príjem nepoznajú !!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    naninka23 Pozri príspevok
    Dobrý den.
    POtrebujem poradiť vo veci RZD za rok 2012. Pracovala som celý rok, no v oktobri som nastupila na materskú dovolenku.
    Na sociálnej poistovni som dostala k ročnému zúčtovaniu dane papier, kde sú tieto 3 mesiace zaznamenané, aj suma.
    Teraz neviem, či si má mňa v práci uplatňovať môj manžel vo svojom RZD alebo mám tento papier odovzdať ja u svojho zamestnávateľa, keď ho budem žiadať o vykonanie RZD za seba.
    Mám v tom nejak chaos a neviem sa z toho vysomáriť.
    Ďakujem zatial.
    Doplň výšku hrubej mzdy, zníženej o zaplatené poistné + sumu vyplateného materského zo SP do 31.12.2012

    naninka23 je offline (nepripojený) naninka23

    naninka23
    Tak teda konkretnejsie.
    Moj prijem v hrubom + materska = 7380,- Po odpočítaní odvodov mi vychádza suma vyššia ako horeuvedená. V mesiaci 03/2012 a 04/2012 som marodovala v kuse a mala som tam nemocenskú dávku.
    Môj manžel má príjem ešte vyšší, keďže pracoval celý rok.
    Takže nám to jednoducho nevyjde. Ak to chápem správne.
    Stačí odpoveď nevyjde a hotovo. Lebo šak nás nejak zavádzajú v zamestnaniach

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    naninka23 Pozri príspevok
    Tak teda konkretnejsie.
    Moj prijem v hrubom + materska = 7380,- Po odpočítaní odvodov mi vychádza suma vyššia ako horeuvedená. V mesiaci 03/2012 a 04/2012 som marodovala v kuse a mala som tam nemocenskú dávku.
    Môj manžel má príjem ešte vyšší, keďže pracoval celý rok.
    Takže nám to jednoducho nevyjde. Ak to chápem správne.
    Stačí odpoveď nevyjde a hotovo. Lebo šak nás nejak zavádzajú v zamestnaniach
    Tvoj príjem prekročil ročnú NČZD, manžel nemá nárok na uplatnenie NČZD na manželku.

    Ak požiadaš zamestnávatela o vykonanie RZD, vráti sa ti zrazená daň.

    Ročné zúčtovanie dane - materská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.