Zavrieť

Porady

Celozavodna dovolenka

moj zamestnavatel vyhlasil celozavodnu dovolenku od dna 27.12.2012 az do 21.1.2013 nakolko nemam ziadnu dovolenku,tak mi chce dat neplatene volno co si myslim ze nemoze alebo sa mi vyhraza absenciou a vypovedou, mozete mi poradit co mam robit a ako sa zachovat?
Naposledy upravil ella22 : 20.12.12 at 13:06
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
ella22 Pozri príspevok
moj zamestnavatel vyhlasil celozavodnu dovolenku od dna 27.12.2012 az do 21.12.2013 nakolko nemam ziadnu dovolenku,tak mi chce dat neplatene volno co si myslim ze nemoze alebo sa mi vyhraza absenciou a vypovedou, mozete mi poradit co mam robit a ako sa zachovat?
rok máte celozávodnú dovolenku?

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
ella22 Pozri príspevok
pomylila som sa do 21.1.2013 pardon
Môžeš to riešiť tak, že budeš čerpať dovolenku z nároku na rok 2013. ZP to umožňuje, ale samozrejme je to na súhlase zamestnávateľa.

ella22 je offline (nepripojený) ella22

ella22
firma sa ale zatvara, nieje to vsak oficialne este,keby si ju vycerpam tak potom mi ju stiahne z najblizsej vyplaty

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia
ella22 Pozri príspevok
moj zamestnavatel vyhlasil celozavodnu dovolenku od dna 27.12.2012 az do 21.1.2013 nakolko nemam ziadnu dovolenku,tak mi chce dat neplatene volno co si myslim ze nemoze alebo sa mi vyhraza absenciou a vypovedou, mozete mi poradit co mam robit a ako sa zachovat?
Je to prekážka v práci na strane zamestnávateľa

Zákonník práce
§ 142 Prekážky na strane zamestnávateľa
(1) Ak zamestnanec nemôže vykonávať prácu pre prechodný nedostatok spôsobený poruchou na strojovom zariadení, v dodávke surovín alebo pohonnej sily, chybnými pracovnými podkladmi alebo inými podobnými prevádzkovými príčinami (prestoj) a nebol po dohode preradený na inú prácu, patrí mu náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
(2) Ak zamestnanec nemohol vykonávať prácu pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, poskytne mu zamestnávateľ náhradu mzdy najmenej 50 % jeho priemerného zárobku.
(3) Ak nemohol zamestnanec vykonávať prácu pre iné prekážky na strane zamestnávateľa, ako sú uvedené v odsekoch 1 a 2, zamestnávateľ mu poskytne náhradu mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

Celozavodna dovolenka

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.