Zavrieť

Porady

Oplati sa mat zivotne poistenie?

Ahojte,

pred tyzdnom som bola s fin. poradcami a snazili sa ma presvedcit na zivotne poistenie, ze si to mam ako mlady clovek zalozit, pretoze neviem co sa mi kedy moze stat, zaroven je to sporenim na dochodok (vraj by ho to malo navyssit). Ide o investicne ZP.
Vzdy som sa uspesne vyhybala ZP, lebo si myslim, ze nie je to to prave pre mna a na dochodok sa da setrit aj inak. Som totiz cerstva absolventka VŠ a este nemam ani stabilnu pracu a planujem odist aj na dlhsie do zahranicia. To mi zdvovodnili: nevadi, to na veci nic nemeni, platit sa da aj v zahranici (axa je medzinarodna spolocnost a tak pobocky ma aj tam). Dalsie ich zdvovodnenie bolo, ze cim budem starsia tym ma ZP vyjde drahsie a ak clovek bude mat nejake zdrav. problemy, tak pridem mozno aj o moznost ho uzavriet...

Ide o produkt Prestige od spolocnosti AXA. Vraj je to uzasne riesenie, ktore nie je len tak dostupne a ze tu a teraz mam tu vyhodu, ze si ho mozem uzavriet. Napokon som im to nepodpisala na mieste, tak mi dali cas na rozmyslenie. Mate s tymto produktom skusenosti?

Co si myslite o zivotnom poisteni? Naozaj ho clovek potrebuje do zivota? Myslite si, ze mam si ho uzavriet?
Usporiadat
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

Predpokladám, že si tu vypočuješ všetky názory, teda či pozitívne, tak aj negatívne, dôležité je, aby si sa rozhodla ty sama, či poistenie, či nie. Až potom zváž, že aké.

Takže budem stručný bez komplikácií: Môj názor je, že určite áno, človek to potrebuje do života. Myslím si, že si ho máš uzavrieť

Čo sa týka spoločnosti, teda zváž aké máš referencie na tých sprostredkovateľov, či dobré, či zlé. Podstatné pre teba je to, ako ti pomôžu, keď k niečomu dôjde, a čo sa týka produktu, podľa čoho bude nastavený? Čo z neho môžeš očakávať? Pokiaľ máš k dispozícii aj nejaký návrh s detailami produktu, môžeš mi napísať do súkromnej správy, pozriem sa ti na to a napíšem ti názor aj k tomu, prípadne to napíš sem.
3 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

poistenie ma sluziť na krytie rizik, nie na sporenie ...
takze nie, akekolvek sporenie v poistovni sa neoplati, je to nezmysel
zmysel ma jedine taka poistna zmluva, z ktorej nevyplyva ZIADNE plnenie pokial sa ti nic nestane
1 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

bubkoch Pozri príspevok
poistenie ma sluziť na krytie rizik, nie na sporenie ...
takze nie, akekolvek sporenie v poistovni sa neoplati, je to nezmysel
zmysel ma jedine taka poistna zmluva, z ktorej nevyplyva ZIADNE plnenie pokial sa ti nic nestane
Súhlasím z bubkoch a navyše investičné ŽP je tá najhoršia varianta ŽP keďže výplata je závisla od výsledkov na finačných trhoch.
Ak ŽP tak kapitálove z garantovanou úrokovou mierou a prípadným podielom na zisku poistovne .
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

treba si to dobre zvazit, lebo poistenie je dlhodoba zalezitost, a nie je mozne ho len tak prestat platit bez straty
osobne si myslim, ze je pre teba zbytocne, skor sa oplati zivitelom rodin, kde je napr. zena doma s detmi a muz pracuje, tak treba poistit muza, pre pripad, ak by sa mu nieco stalo, a rodina by ostala bez prijmu
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

myara Pozri príspevok
treba si to dobre zvazit, lebo poistenie je dlhodoba zalezitost, a nie je mozne ho len tak prestat platit bez straty
osobne si myslim, ze je pre teba zbytocne, skor sa oplati zivitelom rodin, kde je napr. zena doma s detmi a muz pracuje, tak treba poistit muza, pre pripad, ak by sa mu nieco stalo, a rodina by ostala bez prijmu
Na druhej strane, cena poistky sa odvíja od vstupného veku a čím je nižší tým je lacnejšia a je predpoklad , že zadavateľka môže byť v budúcnosti aj živiteľkou rodiny je na osobnom rozhodnutí ako ďalej
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Môj názor sa asi nikomu nebude páčiť, ale POISŤOVNE je po bankách najväčšia rakovina tejto spoločnosti...

Do úrazového poistenia dávaš nenormálne prachy celý život a ak sa ti niečo stane, dostaneš HOVNO.

Do kapitálového poistenia vrážaš celý život a keď príde na plnenie z dožitia tak tá suma čo ti dajú bude síce veľká, resp. by bola veľká, keby si ju mal pred 30-timi rokmi keď si ho uzatváral, ale v momentálnej situácii kedy dôjde k plneniu tak bude tá suma smiešna vzhľadom na infláciu peňazí.

Neuznávam inštitúcie, ktoré nič neprodukujú ale zato majú najväčšie platy, na ktoré sa im ľudia skladajú.

Náklady poisťovne sú tak kancelársky papier a perá, pričom sa tam točia miliardy eur čo je viac ako v nejakej ťažobnej spoločnosti prípadne výrobnej fabrike.
2 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Neuznávam inštitúcie, ktoré nič neprodukujú ale zato majú najväčšie platy, na ktoré sa im ľudia skladajú.

Náklady poisťovne sú tak kancelársky papier a perá, pričom sa tam točia miliardy eur čo je viac ako v nejakej ťažobnej spoločnosti prípadne výrobnej fabrike.[/QUOTE]


By si bol prekvapený koľko nezmyselných nákladov vedia tieto poisťovne vyprodukovať. Šéf španielskej bankie zarába denne 10000 EUR, napriek tomu, že táto banke je v strate a dokonca hrozí kolapsom - a čo je vrchol žiada štát o pomoc.
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

Väčšina asi bude súhlasiť , ale poistku treba brať ako každú inú službu za ktorú sa platí.

V prípade poistenia je pridaná hodnota krytie rizika,. Nie je pravda :
Do úrazového poistenia dávaš nenormálne prachy celý život a ak sa ti niečo stane, dostaneš HOVNO. - dostaneš toĺko koľko máš dostať - koľko si si preplatil za napr. 20 EUr nemôžeš mať tisícky eur.

Do kapitálového poistenia vrážaš celý život a keď príde na plnenie z dožitia tak tá suma čo ti dajú bude síce veľká, resp. by bola veľká, keby si ju mal pred 30-timi rokmi keď si ho uzatváral, ale v momentálnej situácii kedy dôjde k plneniu tak bude tá suma smiešna vzhľadom na infláciu peňazí.

Hlavný úžitok z poistenia nie je dožitie , ale tak trochu paradoxne smrť, ak nastane napr po piatich rokoch a máš zmluvu na 35 rokov dal si už do poistky napr. 600 EUR ale tvojím blízkym bude vyplatené napr až 150000 EUR.

AK chceš šetriť a kumulovať peniaze pre prípad dožitia poistka nie je ten pravý produkt

2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja nežijem preto, aby som neustále rozmýšľal nad svojou smrťou a pripravoval sa na ňu ešte. Žijem pre život.
Čo bude, keď tu nebudem mi nie je jedno, ale predpokladám že som si nebral za manželku mentálne retardovaného človeka a teda nejako si poradí aj bezomňa....
Vlastne si iba potvrdil čo je cieľom poistky.
Platiť, platiť, platiť platiť a nikdy nevidieť ani cent.
Preto aj poistenie auta mám v Generteli a nie v najhoršej poisťovi na SK - KOOPERATIVA, kde kedysi robil môj brat. PZP neslúži priamo mne, ale tomu komu spôsobím škodu a úprimne, ak mám poistku /ktorú upravuje zákon/ tak dotyčného škodu mám ja osobne úplne na háku...
Keď som počul pána Lelkeša minule rozprávať že každý potrebuje minimálne 5 poistiek, najskôr sa mi chcelo 2 x grcať /1x z jeho rečí a 1 x z jeho ksichtu/ , neskôr som prepol program a uvedomil som si, že na ten jeho manažérsko-alkoholický život tých 5 poistiek ľuďom skutočne treba... Predpokladám že takto je to aj u ostatných riaditeľov a managerov, ktorí si vyplácajú "podiely" z vybraného poistného /keďže v ničom inom nepodnikajú/... a na toto sa ja skladať nemienim.
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

AK chceš šetriť a kumulovať peniaze pre prípad dožitia poistka nie je ten pravý produkt
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
globalpartner Pozri príspevok


Hlavný úžitok z poistenia nie je dožitie , ale tak trochu paradoxne smrť, ak nastane napr po piatich rokoch a máš zmluvu na 35 rokov dal si už do poistky napr. 600 EUR ale tvojím blízkym bude vyplatené napr až 150000 EUR.

Teda je to vlastne sporenie pre niekoho iného. To sa vyplatí. A čo z toho budem mať ja, keď zomriem?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

tvoji blízki budú tak odrbaní, že kebyže si nezomrel, tak zoberieš pištoľ a niekoho ešte dorazíš...
0 1
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

Je to celé trochu morbídne , ale napr. moje deti a manželka mi budú nosiť kvety na hrob a ďakovať mi , že sa nemuseli pre môj pocit zodpovednosti sťahovať z hypotekou zaťaženého bytu-domu . Málo ? som staromódny
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bohužiaľ to či sa nebudú musieť vysťahovať v prípade tvojej smrti sa ty nikdy nedozvieš, takže nakoniec to môže byť rovnaké, ako keby si teraz nehádzal peniaze do kanála /rozumej poisťovni do krku/...

Teraz je taká doba že to čo platí teraz za chvíľu už platiť nebude, bohužiaľ je to vo všetkom, aj v poistkách...
1 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Určite sa to oplatí. Hlavne tej poisťovni. Keby sa neoplatilo, myslíte, že by to robili?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja by som to prirovnal k hracím automatom a rulete.....
Tá sa tiež abnormálne oplatí....... žiaľ, iba jej vlastníkovi.....
1 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

tie nazory o tom ci sa poistenie oplati su podla mna nie celkom spravne ... poistenim si clovek kupuje tovar (ten tovar sa vola POISTNA OCHRANA) ... rovnako ako ked si kupi TV ... a pri TV sa nikto nezamysla ze je to vyhodne len pre predajcu ...

za nejaku cenu si clovek kupi poistnu ochranu ...pre pripad ze sa stane udalost X, kedy poistovna vyplati sumu Y ...
to ze sa PRAVE MNE nic nestalo a poistovna mi nic nevyplatila a ja som celu dobu lial do poistovne peniaze NEZNAMENA, ze sa mi to neoplatilo alebo ze som za svoje peniaze nic nedostal ... dostal ... poistnu ochranu ... a je uz na zvazeni kazdeho klienta, ci sa mu CENA za poistnu ochranu zda primerana velkosti rizika a velkosti potencialnej skody ...
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

marjankaj Pozri príspevok
Teda je to vlastne sporenie pre niekoho iného. To sa vyplatí. A čo z toho budem mať ja, keď zomriem?
Pekný pohreb...

Treba si uvedomiť jednu vec: poisťovníctvo je založené na princípe SOLIDARITY. Bodka. To, že si niekto poisťuje svoju budúcnosť /zdravie, život, auto, dom, dovolenku.../, neznamená, že z toho niekedy bude aj niečo mať... Ale so 100 % istotou môže byť presvedčený, že jeho peniaze pôjdu na dve veci: mramorovo-nerezovo-presklené budovy poisťovní + kráľovské platy vrcholového manažmentu a na plnenie poistných udalostí ostatných klientov... Ak však samozrejme likvidátori láskavo uznajú, že taká udalosť vznikla, nedá sa na ňu našiť žiadny dôvod z všeobecných obchodných podmienok, pre ktorý by ju mohli odmietnuť a tak chtiac-nechtiac musia klienta odškodniť...
Naposledy upravil Oliwa : 18.07.12 at 20:15
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Základná myšlienka poisťovníctva bola tá, že je založené na princípe solidarity.
Dnes využíva daňovú a politickú stránku.
Ja tvrdím jedno. Rozoberiem iba 1 druh poistenia. Je to poistenie obchodnej firmy proti krádeži.
Totálny odrb.
Ak by dnešný daňový systém dovolil účtovať rezervu na krádeže, kto by sa dal poistiť?? Jedine tí, ktorým nezáleží na firme, ale iba na ich osobnom plate a to je 100 % managerov /mimo vlastníkov firiem/.
Prv to fungovalo na princípe solidarity, žiaľ už to pár rokov nefunguje.
Ak je nejaká firma, ktorá ma pojistených napr. 100 predajní proti krádeži, každý rok sa kalkuluje poistné tak, aby zaplatené poistné bolo vždy vyššie ako poistné plnenia.
Ak by to malo byť na základe solidarity, tak je to tak že všetci si poistíme riziko za štandardných podmienok /musia byť splnené bezpečnostné prvky/ a tí, ktorí "nebudú vykradnutí" defacto doplatia natých, ktorí boli vykradnutí.....
Lenže princíp solidarity už dávno nefunguje a na každú čiastkovú poistku sa uzatvára taká platba, aby bol predpokladaný súhrn platieb vždy väčší ako poistné plnenie. Ak sa to v nejakej firme nepodarí dosiahnuť, zvýši sa platba do poisťovne, a to je podľa mňa riadna kurvarina.

Dúfam, že príde nejaká vláda, ktorá umožní vytvárať daňovo aj účtovne uznanú rezervu na krádeže /bavíme sa o obchodných firmách/... Potom si poisťovne v mnohých prípadoch môžu ísť pískať.
keď sa pozriem 10 rokov dozadu na firmu, ktorá má okolo 120 prevádzok po SK /a relatívne časté krádeže/, tak zaplatené poistné je väčšie ako vyplatené plnenie..... To je solidarita ???

Problém je v tom, že poistka je daňovo uznateľný náklad, ale fiktívna rezerva na škodu nie /výpočet je jednoduchý-na základe škôd z minulých rokov/.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Základná myšlienka poisťovníctva je rovnaká ako pri každom podnikaní. A to je maximalizovať zisk.
Teda maximalizovať príjmy a minimalizovať výdavky. Pokiaľ možno v rámci zákona. Nič iné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať