Zavrieť

Porady

Oplati sa mat zivotne poistenie?

Ahojte,

pred tyzdnom som bola s fin. poradcami a snazili sa ma presvedcit na zivotne poistenie, ze si to mam ako mlady clovek zalozit, pretoze neviem co sa mi kedy moze stat, zaroven je to sporenim na dochodok (vraj by ho to malo navyssit). Ide o investicne ZP.
Vzdy som sa uspesne vyhybala ZP, lebo si myslim, ze nie je to to prave pre mna a na dochodok sa da setrit aj inak. Som totiz cerstva absolventka VŠ a este nemam ani stabilnu pracu a planujem odist aj na dlhsie do zahranicia. To mi zdvovodnili: nevadi, to na veci nic nemeni, platit sa da aj v zahranici (axa je medzinarodna spolocnost a tak pobocky ma aj tam). Dalsie ich zdvovodnenie bolo, ze cim budem starsia tym ma ZP vyjde drahsie a ak clovek bude mat nejake zdrav. problemy, tak pridem mozno aj o moznost ho uzavriet...

Ide o produkt Prestige od spolocnosti AXA. Vraj je to uzasne riesenie, ktore nie je len tak dostupne a ze tu a teraz mam tu vyhodu, ze si ho mozem uzavriet. Napokon som im to nepodpisala na mieste, tak mi dali cas na rozmyslenie. Mate s tymto produktom skusenosti?

Co si myslite o zivotnom poisteni? Naozaj ho clovek potrebuje do zivota? Myslite si, ze mam si ho uzavriet?
Usporiadat
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Nie som poistená, ukladám do pančuchy. Z mojej poistky sa nebude živiť nejaký zahraničný menežment. To isté sa chystám urobiť v banke a budem ako za čias Márie-Terézie platiť všetko v hotovosti.
1 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

!!!!NEUZATVARAT!!!!!
Poistenie nie je setrenie!!!...tieto nechutne drahe hybridne produkty s obrovskymi proviziami pre sprostredkovatelov bez chrbtovej kosti a charakteru predstavuju len nejaky gulas toho, ako by mali normalne produkty vyzerat a fungovat. Ty sa poistovat absolutne nemusis!!! Nemas ziadne zavazky, ci uz v pripade smrti, alebo urazu sa o teba postaraju rodicia asi zatial, kym nepracujes, resp. nemas stabilnu pracu...Jedine poistenie, ktore ma pre teba ako mladu slecnu, ktora ma cely zivot pred sebou je urazove poistenie trvalych nasledkov urazu, ktore v pripade, ze by sa ti stal nejaky vazny uraz a nebodaj by si napriklad ochrnula, alebo prisla o jednu koncatinu, co by ti sposobilo vazne problemy pocas nasledujucich 40 rokov zivota by ti zabezpecilo potrebnu sumu na to, aby si mala urcity pasivny prijem pocas celej tej doby... To je jedine zmyselne poistenie mladych ludi bez zavazkov. A to poistenie si samozrejme mozes uzavriet bez akychkolvek tychto drahych hluposti, ktore ti ponukaju.

Zdovodnenie cim budes starsia, poistenie ta bude stat viac...maximalna hlupost...podla poistnych tabuliek poistovni mesacne poistne do vysky 10 000 eur by stalo pre teba ako 20 rocneho cloveka 2 eura...pocitam cenu na 1 rok...ak by si mala 40 rokov, tak by to bolo uz 8 eur a ak by si mala 60 rokov, tak by to uz bolo 24eur...ak si uzatvoris poistenie na 40 rokov v tvojich 20 rokoch, priemerne za neho mesacne zaplatis (24+2)/2=13 euro mesacne pocas kazdeho jedneho roka az do dochodku...ak by si si toto poistenie uzatvarala vzdy len na 1 rok, tak by ta najskor stalo 2, potom 3, potom 4, potom 5 euro, a ak by si takto pokracovala dodochodku, uhradis na poistnom to iste...ak si uzatvoris poistenie v 40 rokoch, co bol ich argument, nebude ta to stat viac, ale budes musiet mesacne platit vyssiu sumu...v pripade, ze to uzavries teraz, v mladom veku si budes akoby predplacat vysoku poistku v starobe...ak by si to uzatvorila v 40 rokoch, poistka na 20 rokov by ta stala (24+8)=16 euro mesacne...takto nejako to funguje...bohuzial tito uboziaci nevedia ten nechutne debilny produkt predat realnymi rozumnymi argumantami, pretoze take by k nemu ani nenasli a preto sa snazia oklamat a oblbnut klientov...

pri zdravotnych problemoch neprides o moznost uzavriet poistenie, vacsinou ti z toho poistenia len vylucia plnenie pre ten konkretny pripad choroby, ktorou trpis, alebo na ktoru mas nabeh...

a co sa tyka sporenia na dochodok...je fajn zacat uz v takomto mladom veku, ale poistenie nie je sporenie, preto by si si za tymto ucelom mala uzatvorit cisto investicny, alebo nejaky sporiaci produkt hlavne s nizkymi poplatkami...predpokladam, ze ti fesaci sa ani neunuvali ta informovat o vsetkych poplatkoch, ktore by si pri tej zmluve musela platit, resp. nevysvetlili ti, akym sposobom by sa starali o tvoju investiciu na dochodok...o kazdy financny produkt je potrebne sa starat, bohuzial na slovensku pracuju amateri, ktori s abrurdnymi argumentami predavaju tieto bludy a potom realne napriklad pocas kriz absolutne nemenia klientom v investicnych poistkach strategiu, aby neprichadzali o peniaze...

a ako priklad poistenia trvalych nasledkov urazu - poistenie, ktore by ti zabezpecilo 333 euro mesacne po dobu 40 rokov v pripade tych najvaznejsich trvalych nasledkov by ta stalo napriklad 9,6eura mesacne...a bola by si tam poistena az do sumy 160 000 eur v pripade tych najvaznejsich urazov...toto by jedine pre teba zmysel malo...

v pripade akychkolvek dalsich otazok, pytaj sa bud tu, alebo na hudecrichard@gmail.com...dufam ale, ze som to dostatocne zhrnul a vysvetlil, preco ich mas poslat co najrychlejsie kade tade
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Neoplatí sa mať životné poistenie, no napriek tomu ho mám a vkladam doň 66 eur/mesačne.

znamená to,že nie som v poriadku ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ty ho máš a si presvedčený že sa to neoplatí, žeby schýza ?? :-))
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nandrolon Pozri príspevok
Ty ho máš a si presvedčený že sa to neoplatí, žeby schýza ?? :-))
presne tak,

a nie je to "schiza"

len ked ho platím 10 rokov,tak je škoda ho zrušiť...

ešte 10 rokov a niečo sa tam naakumuluje...
0 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

Indeed Pozri príspevok
Neoplatí sa mať životné poistenie, no napriek tomu ho mám a vkladam doň 66 eur/mesačne.

znamená to,že nie som v poriadku ?
Si v poriadku, nevšímaj si názory ľudí, ktorí ešte na zmysel neprišli, lebo nemali v živote žiadny vážny problém.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

freddy87 Pozri príspevok
Si v poriadku, nevšímaj si názory ľudí, ktorí ešte na zmysel neprišli, lebo nemali v živote žiadny vážny problém.
ty sa nauc v prvom rade rozmyslat, lebo tu nikto nenapisal ze poistenie je nezmysel ...

prave na riesenie vaznych problemov (a len na to) je dobre mat poistku ...

dozitie sa urciteho veku (teda sporenie) ale vaznym problemom nie je, preto sporenie je jedna z najvacsich blbosti ktoru ludia bezne robia ... ludia to ani nepochopia, pretoze tie poplatky v sporeni v poistovni nevidia ... a nie len poplatky, nevidia ani aka cast poistneho ode na sporenie a aka na rizika ... keby to videli, otvorili by sa im oci ...
sporenie v poistovni je presne rovnaka situacia ako keby banka pri zakladani terminovaneho vkladu 10 000 € na 5 rokov pytala vstupny poplatok napr. 10% vkladu a dalej pocas celej doby trvania termiňaku si brala z vkladu napr. 0,4% mesacne ... a na konci by vyplatila zostatok istiny (7600€) a uroky 1500€ ...
absurdne ? presne takto vyzera zjednodusene sporenie v poistovni
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Presne tak. Ak niekto ide napr. na dovolenku do zahraničia, bez poistenia by som sa nevyberal.
Ale tie "poistky" na 200 rokov po XX eur mesačne to je taká blbosť že až...
Ak si niekto ide do nemecka zajazdiť na novej hayabuse na diaľnice, určite sa tiež poistí...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
freddy87 Pozri príspevok
Si v poriadku, nevšímaj si názory ľudí, ktorí ešte na zmysel neprišli, lebo nemali v živote žiadny vážny problém.
Žeby poisťovák Živ. pois. totálna blbosť , akurát živíš poisťovňu.
0 0
aduska169 aduska169

aduska169 je offline (nepripojený) aduska169

AK sa môžem k tomu pridať, Životné poistenie je dobrá vec ale iba v tedy ak sa dostanete do rúk niekoho kto vám chce pomôcť a nie len zarobiť. Vy musíte vedieť koľko chcete vkladať na sporenie a koľko chcete platiť za krytie rizika úrazu. Nie obochodník, on môže navrhnúť len poistnú sumu, ale vy ste ten kto ku konci tu PZ podpíše :-)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

aduska169 Pozri príspevok
AK sa môžem k tomu pridať, Životné poistenie je dobrá vec ale iba v tedy ak sa dostanete do rúk niekoho kto vám chce pomôcť a nie len zarobiť. Vy musíte vedieť koľko chcete vkladať na sporenie a koľko chcete platiť za krytie rizika úrazu. Nie obochodník, on môže navrhnúť len poistnú sumu, ale vy ste ten kto ku konci tu PZ podpíše :-)
Aduska, téma je o životnom poistení, nie o úrazovom...
Základný rozdiel:
Úrazové poistenie sa uzatvára pre prípad úrazu...
Životné poistenie pre prípad dožitia...
Sporiacu časť môžu mať oba typy poistenia...
Naposledy upravil Oliwa : 20.07.12 at 12:56
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

MySpace Pozri príspevok
Ahojte,

pred tyzdnom som bola s fin. poradcami a snazili sa ma presvedcit na zivotne poistenie, ze si to mam ako mlady clovek zalozit, pretoze neviem co sa mi kedy moze stat, zaroven je to sporenim na dochodok (vraj by ho to malo navyssit). Ide o investicne ZP.
Vzdy som sa uspesne vyhybala ZP, lebo si myslim, ze nie je to to prave pre mna a na dochodok sa da setrit aj inak. Som totiz cerstva absolventka VŠ a este nemam ani stabilnu pracu a planujem odist aj na dlhsie do zahranicia. To mi zdvovodnili: nevadi, to na veci nic nemeni, platit sa da aj v zahranici (axa je medzinarodna spolocnost a tak pobocky ma aj tam). Dalsie ich zdvovodnenie bolo, ze cim budem starsia tym ma ZP vyjde drahsie a ak clovek bude mat nejake zdrav. problemy, tak pridem mozno aj o moznost ho uzavriet...

Ide o produkt Prestige od spolocnosti AXA. Vraj je to uzasne riesenie, ktore nie je len tak dostupne a ze tu a teraz mam tu vyhodu, ze si ho mozem uzavriet. Napokon som im to nepodpisala na mieste, tak mi dali cas na rozmyslenie. Mate s tymto produktom skusenosti?

Co si myslite o zivotnom poisteni? Naozaj ho clovek potrebuje do zivota? Myslite si, ze mam si ho uzavriet?
Ako vidieť, toto úžasné riešenie ponúkajú minimálne od 14. 11. 2011...
http://www.axa.sk/novinky/videonovinky/2011
Od čerstvej absolventky VŠ by som očakávala aspoň klik na ich stránku, či...?
0 0
MySpace MySpace

MySpace je offline (nepripojený) MySpace

Oliwa Pozri príspevok
Ako vidieť, toto úžasné riešenie ponúkajú minimálne od 14. 11. 2011...
http://www.axa.sk/novinky/videonovinky/2011
Od čerstvej absolventky VŠ by som očakávala aspoň klik na ich stránku, či...?
Dakujem, ale ja mam aj zmluvu z neho doma, podarilo sa mi ju vypytat, pretoze si ju radsej poriadne prestudujem... A skor sa pytam na nazor a skusenosti ostatnych okolo danej temy, kedze doteraz som ziadnu zivotku neuzatvarala.
No a teda, preco si myslis, ze je uzasne?
(P.S.: Spominanu vetu som myslela v tom duchu, ze mi tvrdia, ze v samotnej spolocnosti Axa, ci v inej ho nie je mozne zohnat, pretoze je specialne urceny pre nich a zvyhodneny oproti inym ZP.)
Naposledy upravil MySpace : 22.07.12 at 19:05
0 0
Beveluga Beveluga

Beveluga je offline (nepripojený) Beveluga

Ahojte,
pridám sa aj ja. Množstvo názorov, len mi chýba informácia od pýtajúceho sa , na čo vlastne potrebuje to životné poistenie. Ak len pre to , že ho treba mať, tak prevažné množstvo príspevkov o nezmyselnosti je oprávnených. Každý kto niečo kupuje, tak si chce uspokojiť nejaké potreby a o poistení, keďže ide o dlhodobú a drahú kúpu to platí obzvlášť.

Takže je zbytočné špekulovať o nejakom produkte, keď nevieme čo má kupujúcemu splniť.
Zadaj jasné požiadavky a dopátrame sa riešenia. M.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

ked sa niekto musi pytat ze ci mi do zivota nieco treba tak to podla mna znamena ze mu to do zivota netreba.
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

No tiež si myslím,že netreba,ale manžel mal uzatvorené 2 poistky /jednu asi mesiac,a zomrel pri autonehode,a môžem prehlásiť,že nám,pozostalým sa to dosť zišlo.Takže je to na diskusiu.Tiež mám život.poistku,kvôli deťom,keby niečo
1 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Pokiaľ má človek hypotéku, odporúčam aspoň na polovicu sumy hypotéky životné poistenie mať - chránite partnera. Avšak na diskusiu je, aké poistenie.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V rodine máme prípad kde hlava rodiny ochorela, PN 1 rok, potom invalidný dôchodok no našťastie pri poistke bolo pripoistenie doplácania rozdielu do výšky mzdy. Keby nemali tento príjem neviem si predstaviť ako by vyžili. Takže ja som tiež toho názoru že poistenie áno, ale treba zvážiť aké a myslím si, že každý kto takéto poistenie má bude radšej keď tie výhody nevyužije a bude strátový, len nech ho v zdraví dožije. Je to o tom, že nikto nevieme čo nás čaká.
0 0
rabek rabek

rabek je offline (nepripojený) rabek

Informacne technologie :-)
Zivotne poistenie je velmi dobra investicia do buducnosti. Ja mam zivotku vo Wüstenrot za velmi dobrych podmienok a mam istotu , ze ak sa mi cokolvek stane tak bude na splatenie hypoteky atd, atd . Treba mysliet aj na buducnost .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Teda vlastne je otázka zle položená.
Životné poistenie sa oplatí pre pozostalých. Poistenému bude užitočné asi ako mŕtvemu kabát.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať