Zavrieť

Porady

životne poistenie

Dobrý den, skoncilo mi zivotne poistenie so sporenim po 15rokoch a pred vyplatenim nasporenej sumy sa so mnou chce zastupca poistovne stretnut a urcite mi ponukne nove poistenie. prosim poradte ci to ma vobec vyznam. Mam 40 rokov a urcite uz nechcem poistku so sporenim, lebo dostanem vyrazne menej ako som tam dal... dakujem
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

nechaj si vyplatit plnenie a kasli na neho, nenechaj sa presvedcit na ziadne nove sporenie, je to nezmysel
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

dobré životné poistenie môže byť isto prospešné..
dobre nadstavené sporenie môže mať tiež význam..
ale ich kombinácia je trochu ako mačkopes.. nezmyselná..

laboro Pozri príspevok
..lebo dostanem vyrazne menej ako som tam dal...
však z čoho iného by tie poisťovne žili.. nie, nie sú to filantropické organizácie..
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Poistenie má význam, ale iba na poistenie rizika (smrti, úrazu...). Spojenie poistenia so sporením je zbytočné, pretože zaplatíte na poplatkoch viac, ako keby ste si sporili po vlastnej osi popri rizikovom poistení.
1 0
matt66 matt66

matt66 je offline (nepripojený) matt66

pracujem v poisťovníctve od roku 1992 1992-1994 - Otčina poisťovňa a.s. / Uniqa poisťovňa - obchodná služba 1994-2000 - Slovenská Investičná poisťovňa a.s. / QBE Insurance ( Europe ) Limited - zástupca riaditeľa pobočky 2001-2005 - Univerzálna banková poisťovňa a.s. / Wustenrot poisťovňa a.s. - riaditeľ obchodného zastupiteľstva 2005 -trvá - licencovaný sprostredkovateľ poistenia - Allfin s.r.o. - regionálny riaditeľ ...viac
To čo robí životné poistenie naozaj poistením a čím sa zásadne odlišuje od sporenia je riziko - oslobodenie od platenia poistného v prípade úrazu, alebo choroby následkom ktorej je invalidita - poisťovňa bude platiť poistné za Vás pri zachovaní všetkých nárokov v zmluve. V prípade akéhokoľvek sporenia resp. pravidelného investovania do fondov Vás samozrejme nikto od pravidelnej platby neoslobodí.

Zhruba 25.000 nových rozhodnutí o poberaní invalidného dôchodku vydala Soc. poisťovńa minulý rok a predpoklad na tento rok je cca 26.000.
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Iste, ale je potrebné zdôrazniť, že oslobodenie od platenia poistného sa netýka všetkých invalidných dôchodcov aj keď si platia tento produkt. Týka sa to prípadov poväčšine nad 70% zdravotného postihnutia, keď človek nie je schopný vykonávať akúkoľvek pracovnú činnosť. Akonáhle má poistenec uvedené v správe od posudkového lekára, že môže pracovať aspoň na 4 hodiny, má smolu. Je to jedno, či sa na to cíti alebo nie, či je zamestnaný alebo nie je - v takomto prípade si platí poistenie sám. Určite to v praxi nevyzerá tak sľubne ako pri podpisovaní životnej poistky a produktu oslobodenia od platenia poistného.
0 0
matt66 matt66

matt66 je offline (nepripojený) matt66

pracujem v poisťovníctve od roku 1992 1992-1994 - Otčina poisťovňa a.s. / Uniqa poisťovňa - obchodná služba 1994-2000 - Slovenská Investičná poisťovňa a.s. / QBE Insurance ( Europe ) Limited - zástupca riaditeľa pobočky 2001-2005 - Univerzálna banková poisťovňa a.s. / Wustenrot poisťovňa a.s. - riaditeľ obchodného zastupiteľstva 2005 -trvá - licencovaný sprostredkovateľ poistenia - Allfin s.r.o. - regionálny riaditeľ ...viac
Samozrejme podmienky uplatnenia tohto rizika upravujú poisťovne v poistných podmienkach. Áno, obvykle to býva nad 70% straty schopnosti pracovať ( bývalý plný invalidný dôchodok ), ale nájdu sa aj produkty s oslobodením nad 30% straty pracovnej schopnosti. Pri invalidite z dôvodu choroby je 2 ročná ochranná lehota.

V každom prípade je to len na ilustráciu hlavného rozdielu medzi sporením a poistením v prínose pre poisteného nielen pre pozostalých...
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Mám 40 rokov a teraz som uzatvorila životné poistenie - na 25 rokov, teda do 65 roku. Dnes mi prišla akceptácia zmluvy a zistila som, že je tam uvedené kapitálové poistenie a rôzne druhy pripoistení. Všetky pripoistenia končia za 25 rokov - tak ako som pôvodne chcela. Ale kapitálové poistenie končí až za 40 rokov. Pozrela som si návrh zmluvy, ktorý som podpísala a tam, je to tiež tak uvedené, že kapitálové poistenie končí až za 40 rokov. Sprostredkovateľka sa jednoducho pomýlila. Keďže to nemôžem akceptovať, musím zmluvu v zákonnej lehote zrušiť. Alebo dá sa to upraviť nejakým dodatkom?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

nemyslím si, že sa pomýlila .. (keby si to mala na 25 rokov, tak to poistné bude oveľa vyššie. a na tie pripoistenia sú vekové obmedzenia - môže to byť tých 65 )
Pozri pre istotu do poistných podmienok a ZD (tam máš konkrétne termíny)- treba zrušiť, ak s tým nesúhlasíš.
Ak si ešte neplatila ani prvé poistné - tak je to jednoduchšie
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Ďakujem za odpoveď, isto nesúhlasím s tým, aby mi poistnú sumu vyplatili, keď budem mať 80 rokov
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ivustek Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, isto nesúhlasím s tým, aby mi poistnú sumu vyplatili, keď budem mať 80 rokov
Do 80 rokov sa životná poistka ani nedá uzatvoriť. Pokiaľ viem, tak v poisťovni, kde som pracoval bola maximálna horná hranica 70 rokov. Nad ňu sa už nepoisťovalo. Spýtaj sa svojej poradkyni, či tam nie je chyba.
0 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

Naco si si uzatvarala tuto kapitalovu kravinu??? Chcela si byt poistena, alebo si si chcela nasetrit na dochodok??? Len mi neodpovedz, ze obe naraz . Po odpovedi ti napisem dobru radu
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Chobot Pozri príspevok
Do 80 rokov sa životná poistka ani nedá uzatvoriť. Pokiaľ viem, tak v poisťovni, kde som pracoval bola maximálna horná hranica 70 rokov. Nad ňu sa už nepoisťovalo. Spýtaj sa svojej poradkyni, či tam nie je chyba.
teraz sa da aj do 100 rokov poistit
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
richardhudec Pozri príspevok
Naco si si uzatvarala tuto kapitalovu kravinu??? Chcela si byt poistena, alebo si si chcela nasetrit na dochodok??? Len mi neodpovedz, ze obe naraz . Po odpovedi ti napisem dobru radu
no čo ja viem - uzatvorila, lebo mala som takú poistku na 10 rokov a tá mi teraz skončila, tak aby som niečo mala.
Dokopy mi to vychádza 30€ a v tom je 15€ kapitálové poistenie a 15€ rôzne pripoistenia/ odškodné pri úraze, pri chorobe,pri pobyte v nemocnici ,oslobodenie od platenia v prípade invalidity, ušlý zárobok/

PS:Poprosím o tú dobrú radu.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

však z čoho iného by tie poisťovne žili.. nie, nie sú to filantropické organizácie..[/QUOTE]

ja si naopak myslím, že poisťovne sú vyslovene filantropické organizácie, ale iba pri uzatváraní zmluvy.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

myara Pozri príspevok
teraz sa da aj do 100 rokov poistit
Bez akýchkoľvek problémov sa dá poistiť do 100 rokov a Amslico bežne poisťuje aj dôchodcov, dokonca ponúkajú špeciálne pripoistenie poistenie pohrebných nákladov, čo považujem už za extrém.
0 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

Takze z toho, co si napisala o zmluve.
Predpokladam, ze poistnu sumu kapitaloveho poistenia mas okolo 7000-8000 euro za tych 40 rokov. O zrusenie zmluvy mozes samozrejme poziadat aj skor sucasne aj s vyplatenim odkupnej hodnoty tej zmluvy. Vacsinou mavaju zmluvy odkupne hodnoty urcene do 10-20. roku trvania zmluvy...Pri kapitalovych poisteniach to vsak byva obcas aj viac, nezriedka aj do uplneho ukoncenia - znamena to, ze ked ty tam za 20 rokov vlozis 3600 eur, tak by si v pripadne zrusenia zmluvy dostala mozno 2500 euro..hruby odhad - nevidim zmluvu...dalsia dolezita vec pri akzdej zmluve je faktor inflacie...ty predpokladam, ze do tejto zmluvy budes utapat peniaze, ktore sa ti takmer vobec nebudu zhodnocovat, cize momentalne medzirocne stracat na hodnote o takmer 4-percentnu inflaciu...radsej to daj na terminovany vklad, alebo vyber samozrejme rozumnejsiu a lepsiu alternativu

Co sa tyka poistnej zlozky, tak tam mas navolene najvacsie chobotiny asi, ake na tomto skazenom spinavom trhu existuju. Odskodne pri uraze - pre zodpovednych ludi, ktori si dokazu udrzat niekde na ucte urcitu financnu rezervu pre pripad, ze by mali uraz a nemohli mesaic pracovat nie je taketo pripoistenie potrebne...statisticky ked si prepocitas, kolko vlozis do poistenia a kolko z neho dostanes - si v minuse...radsej si davat do prasiatka tie peniaze a ked sa nieco stane, prasiatko rozbit...pripoisenie pri chorobe plati to iste...pri pobyte v nemocnici to iste...usly zarobok - to iste...takze uplne hluposti....

zakladnou vecou, ktoru si musis uvedomit je to, ze poistovne pracuju so statistikami a statisticky su stale v pluse...klient musi byt automaticky v minuse (nehovorim o individualnych pripadoch, ked sa clovek poisti na 50 000 eur a o tyzden ho zabije nakladak - vtedy samozrejme na poistke zarobil - 1000 dalsim ludom sa vsak take nieco nestane

dufam, ze som aspon trocha pomohol otvorit oci a v pripade dalsich otazok, pripadne pomoci nevahaj a pytaj sa ci uz tu, alebo mailom na hudecrichard@gmail.com
0 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

Vidím, že ti niektorí nakladajú. Takže určite si nespravila zle keď si si takúto zmluvu uzavrela, samozrejme výhodnosť je individuálna, záleží od typu zmluvy a jednotlivých pripoistení. Vôbec nemôžem súhlasiť s príspevkom nado mnou.

Prečo si si tú zmluvu uzavrela? Keď si na toto odpovieš, tak zistíš, či si spravila správne alebo nie...
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
freddy87 Pozri príspevok
Vidím, že ti niektorí nakladajú. Takže určite si nespravila zle keď si si takúto zmluvu uzavrela, samozrejme výhodnosť je individuálna, záleží od typu zmluvy a jednotlivých pripoistení. Vôbec nemôžem súhlasiť s príspevkom nado mnou.

Prečo si si tú zmluvu uzavrela? Keď si na toto odpovieš, tak zistíš, či si spravila správne alebo nie...
Ja si celkom dobre uvedomujem, že na poistke určite nezarobím, lebo poistka nie je žiadne sporenie. A za tú poistnú ochranu som ochotná platiť rôzne pripoistenia aj napriek tomu, že to možno nikdy nevyužijem/kiežby som to nevyužila nikdy/. A hlavne som ju uzatvorila kôli deťom - v prípade, že sa mi niečo stane - nech sú ako tak/aj keď nie nie moc/ zabezpečené aspon na chvíľu.
Ja som skôr chcela poradiť v tom, že v zmluve je kapitálové poistenie pre prípad smrti alebo dožitia omylom uzatvorené až na 40 rokov/keď ja budem mať 80/, ostatné pripoistenia mám na 25 rokov. Sprostredkovateľka mi na to povedala, že je jedno na koľko - veď keď budem chcieť, tak to kedykoľvek zruším a vyplatia mi odkupnú hodnotu. Ja si však myslím, že akékoľvek predčasné zrušenie je nevýhodné. A tak momentálne riešim, či zmluvu zrušiť kým je ešte čas a založiť novú.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ivustek Pozri príspevok
Ja si celkom dobre uvedomujem, že na poistke určite nezarobím, lebo poistka nie je žiadne sporenie. A za tú poistnú ochranu som ochotná platiť rôzne pripoistenia aj napriek tomu, že to možno nikdy nevyužijem/kiežby som to nevyužila nikdy/. A hlavne som ju uzatvorila kôli deťom - v prípade, že sa mi niečo stane - nech sú ako tak/aj keď nie nie moc/ zabezpečené aspon na chvíľu.
Ja som skôr chcela poradiť v tom, že v zmluve je kapitálové poistenie pre prípad smrti alebo dožitia omylom uzatvorené až na 40 rokov/keď ja budem mať 80/, ostatné pripoistenia mám na 25 rokov. Sprostredkovateľka mi na to povedala, že je jedno na koľko - veď keď budem chcieť, tak to kedykoľvek zruším a vyplatia mi odkupnú hodnotu. Ja si však myslím, že akékoľvek predčasné zrušenie je nevýhodné. A tak momentálne riešim, či zmluvu zrušiť kým je ešte čas a založiť novú.
presne ako pises, akekolvek zrusenie pred koncom poistnej doby je nevyhodne, a stratis na tom, takze napis do poistovne, ze ziadas o upravu poistnej doby zakladneho zivotneho poistenia
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
richardhudec Pozri príspevok
Takze z toho, co si napisala o zmluve.
Predpokladam, ze poistnu sumu kapitaloveho poistenia mas okolo 7000-8000 euro za tych 40 rokov. O zrusenie zmluvy mozes samozrejme poziadat aj skor sucasne aj s vyplatenim odkupnej hodnoty tej zmluvy. Vacsinou mavaju zmluvy odkupne hodnoty urcene do 10-20. roku trvania zmluvy...Pri kapitalovych poisteniach to vsak byva obcas aj viac, nezriedka aj do uplneho ukoncenia - znamena to, ze ked ty tam za 20 rokov vlozis 3600 eur, tak by si v pripadne zrusenia zmluvy dostala mozno 2500 euro..hruby odhad - nevidim zmluvu...dalsia dolezita vec pri akzdej zmluve je faktor inflacie...ty predpokladam, ze do tejto zmluvy budes utapat peniaze, ktore sa ti takmer vobec nebudu zhodnocovat, cize momentalne medzirocne stracat na hodnote o takmer 4-percentnu inflaciu...radsej to daj na terminovany vklad, alebo vyber samozrejme rozumnejsiu a lepsiu alternativu

Co sa tyka poistnej zlozky, tak tam mas navolene najvacsie chobotiny asi, ake na tomto skazenom spinavom trhu existuju. Odskodne pri uraze - pre zodpovednych ludi, ktori si dokazu udrzat niekde na ucte urcitu financnu rezervu pre pripad, ze by mali uraz a nemohli mesaic pracovat nie je taketo pripoistenie potrebne...statisticky ked si prepocitas, kolko vlozis do poistenia a kolko z neho dostanes - si v minuse...radsej si davat do prasiatka tie peniaze a ked sa nieco stane, prasiatko rozbit...pripoisenie pri chorobe plati to iste...pri pobyte v nemocnici to iste...usly zarobok - to iste...takze uplne hluposti....

zakladnou vecou, ktoru si musis uvedomit je to, ze poistovne pracuju so statistikami a statisticky su stale v pluse...klient musi byt automaticky v minuse (nehovorim o individualnych pripadoch, ked sa clovek poisti na 50 000 eur a o tyzden ho zabije nakladak - vtedy samozrejme na poistke zarobil - 1000 dalsim ludom sa vsak take nieco nestane

dufam, ze som aspon trocha pomohol otvorit oci a v pripade dalsich otazok, pripadne pomoci nevahaj a pytaj sa ci uz tu, alebo mailom na hudecrichard@gmail.com
Máš samozrejme vo všetkom pravdu, ale aj tak som ochotná za to platiť. V dnešnom svete, keď existuje množstvo chorôb a na každom kroku sa niečo stane /úrazy/, keď je zdravotníctvo v takom stave akom je, že zachvíľu si budeme takmer všetko platiť , tak v prípade choroby alebo úrazu mi určite akotak pomôže 10€ na deň ako ušlý zárobok plus 10€ na deň pri pobyte v nemocnici,10€ na deň pri liečení po úraze, atď....
No takýto je môj názor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať