Zavrieť

Porady

Združené poistenie pracujúcich zmena na vkladové životné poistenie Senior Plus

V roku 1984 som sa poistila v Slovenskej poisťovni. Táto poistná zmluva o združenom poistení pracujúcich je označená sadzbou ZPP typ 2. Dojednaná bola len základná poistná suma 30,- Sk mesačne. Do roku 2004 som platila poistné mesačne a od roku 2005 ročne vo výške 360,- Sk. Od roku 2009 platím doteraz 11,95 € ročne.
Poistenie sa končí v roku 2029. Pri dožití konca poistenia mám právo na výplatu vo výške 17 860,- Sk.
Posledné roky som niekoľkokrát dostala od poisťovne Allianz rôzne ponuky na zmenu tejto poistnej zmluvy, ale aj na jej zrušenie a založenie novej. O ponuky som doteraz nemala záujem.
Teraz som dostala zasa návrh na zmenu a chcem sa poradiť, či tento nový poisťovací produkt nemá skryté nevýhody oproti mojej pôvodnej poistnej zmluve.

V návrhu je nasledovné :
Poistná zmluva sa zmení na vkladové životné poistenie Senior Plus – tarifa VPO 6G. Do konca poistenia zostáva uhradiť 191,20 € ( ročne 11,95 € x 16 rokov) ak to zaplatím celé teraz dostanem zľavu 20% čiže stačí zaplatiť 152,96 € a do roku 2029 už s platením by som mala pokoj. Ďalej sa v návrhu píše, že všetky dojednania z pôvodnej zmluvy ostávajú zachované.
Prosím napíšte mi svoje názory na výhody a nevýhody novej poistnej zmluvy Senior Plus.
Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Skús si pozrieť tu

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.bGE&cad=rja

    Najmä poistné podmienky na konci stránky. Mne z toho vyplýva, že uzatvorením tento poistnej zmluvy zaniká úrazové poistenie. Nárok na navýšenie o 500€ je len v prípade úmrtia do veku 49 rokov, vo vyššom veku len v prípade umrtia na následky úrazu.

    Nie som odborník na poistenie osôb, mne tento typ ponúkali minulý rok tiež, zmluvu som neuzatvorila. Nechala som si ZPP už aj z toho dôvodu, že v prípade invalidity nad 70 % zaniká povinnosť platiť poistenie a doba poistenia z neho "beží".
    Anežob Ak máš namysli čl.8 všeobecných podmienok, tak naozaj ustanovenie o úraze tam nie je , iba úmrtie následkom úrazu. A v zmluvných dojednaniach pre Senior Plus odchylka k čl.8 už nie je. Z toho vyplýva, že toto je asi jedena z výhod poisťovne, prečo sa im oplatí odpustiť poistníkovi 20 %. Rozhodnúť sa mám do 1.8.2013, ale asi na 90 % to už mám jasné. Asi si ponechám pôvodnú zmluvu.

    Ešte nerozumiem nasledovnej formulácii v návrhu novej zmluvy :
    " V prípade, ak vkladové životné poistenie Senior Plus zanikne skôr ako súvzťažná poistná zmluva, nárok na zľavu na poistnom na súvzťažnej zmluve zaniká od dátumu najbližšej splatnosti poistného na súvzťažnej poistnej zmluve po dátume zániku vkladového životného poistenia Senior Plus. "
    Ak bude zaplatené jednorázové poistné, čiže bude vyplatená celá doba poistenia do roku 2029, tak z akého dôvodu by mal zaniknúť nárok na zľavu ?
    viktorviktor nárok na zľavu zanikne preto, že to bude v zmluve zakotvené bez ohľadu na to, že bola vyplatená celá suma, a bude treba doplatiť príslušnú sumu zo zľavy za dobu k dátumu predčasného zániku
    a zavolaj, veď ti povedia či pôvodná zmluva ako celok bude zachovaná plus nový produkt
    Ponúkam poradenstvo v oblasti životného poistenia, majetkové kopistenia, cestovného poistenia, šetrenia na dôchodok a zabezpečujem uzatváranie poistných zmlúv ...viac Vladislav Hofrík
    Myslím si, že v návrhu nejde o zmenu tarify. V platnosti zostane tarifa ZPP 2.
    Ide o zmenu platenia . Vy by Ste si zaplatila poistné do konca poistnej doby, t.j. sumou 152,96 € zaplatila celé poistné. Pre poisťovňu je to výhodné - peniaze ma ihneď. Ďalej má znížené náklady zo správou poistnej zmluvy - nemusí kontrolovať zaplatenosť. Ale pre Vás to musí byť tiež zaujímavé - nebudete robiť zmenu len preto , aby to bolo výhodné pre poisťovňu. Preto poisťovňa Vám ponúka zľavu vo výške 20 % na poistnom. Navyše produkt VPO6G - to je zmluva, ktorú by Ste mali uzatvorenú navyše k produktu ZPP2 obsahuje aj poistenie smrti na sumu 1.000,- €.
    Vlado

    martuška57 je offline (nepripojený) martuška57

    martuška57
    Zdravím. Chcela by som dodať môj prípad. .Mala som podobnú poistku s ukončením do roku 2022. Teraz som dostala od poisťovne po ukončení poistky peniažky. Čiže by ste mali dostať 17 860 : 30 sk = 595,33 €. K tomu som dostala bonus 25% po 25 rokoch poistenia . Vaš bonus pokial máte = 148,83€, spolu 744,16 €. Z toho Vám potom strhnú daň. r. 2029 podla toho aké budú vtedy zákony. UPOZORňujem pošta strhne manipulačný poplatok za poukážku, takže je výhodnejšie poslať ´peniaze na účet! !! Nové SEnior poistenie som ešte neuzavrela. Ponúkala mi na 10 rokov poistku na dožitie cca za 25€. Čiže 12x25 = 300 x 10 rokov =3000 €. poisťovňa získa 1000 €, ale v prípade skoršieho úmrtia je výhodná. Môj názor. Človek nikdy nevie. Takže sa nestrachujte. Bola to dobrá poistka. Zdraví D.

    Združené poistenie pracujúcich zmena na vkladové životné poistenie Senior Plus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.