Zavrieť

Porady

životne poistenie

Dobrý den, skoncilo mi zivotne poistenie so sporenim po 15rokoch a pred vyplatenim nasporenej sumy sa so mnou chce zastupca poistovne stretnut a urcite mi ponukne nove poistenie. prosim poradte ci to ma vobec vyznam. Mam 40 rokov a urcite uz nechcem poistku so sporenim, lebo dostanem vyrazne menej ako som tam dal... dakujem
Usporiadat
magor12 magor12

magor12 je offline (nepripojený) magor12

Odkupná hodnotu mám 1635eur skoro si trafil. Zruším to jak nič len by som šiel do mínusu,keby som zostal. Nedajbože sa zabiť na motorke. uzatváral som to ako poistku aby čosi manželka mala keby som sa náhodou pominul,ale myslím si že aj tak by ju okrkali a skoro nič nevyplatili. zbytočne som to platil 12 rokov, počas tej doby by som v tatry -sympatia mal podstatne večší kapitál. Za nejaké 3-4 roky mám v Tatry -Sympatia 1000 éčok pri skoro rovnakom vklade.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

magor12 Pozri príspevok
Odkupná hodnotu mám 1635eur skoro si trafil. Zruším to jak nič len by som šiel do mínusu,keby som zostal. Nedajbože sa zabiť na motorke. uzatváral som to ako poistku aby čosi manželka mala keby som sa náhodou pominul,ale myslím si že aj tak by ju okrkali a skoro nič nevyplatili. zbytočne som to platil 12 rokov, počas tej doby by som v tatry -sympatia mal podstatne večší kapitál. Za nejaké 3-4 roky mám v Tatry -Sympatia 1000 éčok pri skoro rovnakom vklade.
Ale ak dostaneš infarkt, tak manželka bude mať len to, čo bude na účte. A vyplatia jej to až po skončení dedičského konania.

Keby si mal poistku, tak jej vyplatia poistnú sumu, ktorú máš dohodnutú v poistnej zmluve, a to do pár týždňov po nahlásení poistnej udalosti.

Ja by som na tvojom mieste tú poistku nerušil. Určite tam máš poistnú sumu cez 4500 EUR. Nepozeraj na poistnú sumu pri dožití, tá je len orientačná. Skutočná poistná suma pri dožití môže byť vyššia, nižšia v prípade kapitálového poistenia nebude. A kapitálotvorná časť tvojho poistného je skutočne zhodnocovaná 5 percentami, také dobré zhodnotenie životnej poistky dnes nenájdeš. Aj ja mám v Amslicu kap. živ. poistenie od roku 2000 a ani mi nenapadne ho zrušiť. Tiež mám garantovanú úr. mieru 5%.

V prspevku tejto témy som vysvetľoval, čo je to vlastne poistné a čo sa z neho zhodnocuje. Ak si to prečitaš, možno pochopíš, prečo je teraz tak nízka odkupná hodnota.

http://www.porada.sk/t81694-p3-prepo...tml#post757695

Ale je to na tebe, či to zrušíš, alebo necháš. Ak to ale zrušíš, tak vlastne urobíš dobre poisťovni, lebo za tých 12 rokov si jej zaplatil všetky poplatky (agentom) a teraz by si si začal sporiť na seba.
0 0
magor12 magor12

magor12 je offline (nepripojený) magor12

Nemám dobrý pocit z tohoto poistenia. Stále sa mi zdá že som iba v mínuse a v čase keď bude poistenie na konci, t.j. po dvadsiatich rokoch sa dostanem na nulu ale nie do plusu. Mám síce garantovaných 5% ale na výpisoch je suma pre dožitie vždy menšia ako do poistenia vlastne dám. Za dvanásť rokov poistenia mám štvrtého poisťovacieho agenta. Ak prídem do kancelárie amslica v Nových Zámkoch nik mi o mojej poistke nič nemôže povedať pretože by som mal ísť do nitry-tam mám poisťovacieho agenta. Ani počítač v N.Z. nemajú že by si nahodili napríklad moje rodné číslo do systému a zistili akú poistku vlastne mám a vedeli sa mi vyjadriť k otázkam na ktoré chcem odpoveď.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

magor12 Pozri príspevok
Nemám dobrý pocit z tohoto poistenia. Stále sa mi zdá že som iba v mínuse a v čase keď bude poistenie na konci, t.j. po dvadsiatich rokoch sa dostanem na nulu ale nie do plusu. Mám síce garantovaných 5% ale na výpisoch je suma pre dožitie vždy menšia ako do poistenia vlastne dám. Za dvanásť rokov poistenia mám štvrtého poisťovacieho agenta. Ak prídem do kancelárie amslica v Nových Zámkoch nik mi o mojej poistke nič nemôže povedať pretože by som mal ísť do nitry-tam mám poisťovacieho agenta. Ani počítač v N.Z. nemajú že by si nahodili napríklad moje rodné číslo do systému a zistili akú poistku vlastne mám a vedeli sa mi vyjadriť k otázkam na ktoré chcem odpoveď.
- ale veď to si vieš prečítať v tvojej poistke sám, že čo všetko tam máš poistené..
Uvedom si (už to tu je napísané, ale zopakujem) - že na "sporenie" ti ide len časť tvojho vkladu, druhá časť ide na všetky tie riziká, čo tam máš poistené .
No a samozrejme, treba čítať poistné podmienky - a hlavne výluky si treba pozrieť - pred podpisom zmluvy.
No a teraz by si už TUM 5% nikde nenašiel - a aj tvoj vek je vyšší, tak napr to riziko úmrtia by asi tiež bolo drahšie
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

magor12 Pozri príspevok
Nemám dobrý pocit z tohoto poistenia. Stále sa mi zdá že som iba v mínuse a v čase keď bude poistenie na konci, t.j. po dvadsiatich rokoch sa dostanem na nulu ale nie do plusu. Mám síce garantovaných 5% ale na výpisoch je suma pre dožitie vždy menšia ako do poistenia vlastne dám. Za dvanásť rokov poistenia mám štvrtého poisťovacieho agenta. Ak prídem do kancelárie amslica v Nových Zámkoch nik mi o mojej poistke nič nemôže povedať pretože by som mal ísť do nitry-tam mám poisťovacieho agenta. Ani počítač v N.Z. nemajú že by si nahodili napríklad moje rodné číslo do systému a zistili akú poistku vlastne mám a vedeli sa mi vyjadriť k otázkam na ktoré chcem odpoveď.
a preco nezavolas do BA na klientsky servis? tam ti vsetko povedia, alebo im staci poslat aj mail
Amslico poisťovňa - Alico a.s.
Pribinova 10
811 09 Bratislava
Služby klientom: 02/59 363 111
Spojovateľka: 02/59 363 225
Fax: 02/59 363 255
Email: amslico@amslico.sk
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

magor12 Pozri príspevok
Nemám dobrý pocit z tohoto poistenia. Stále sa mi zdá že som iba v mínuse a v čase keď bude poistenie na konci, t.j. po dvadsiatich rokoch sa dostanem na nulu ale nie do plusu. Mám síce garantovaných 5% ale na výpisoch je suma pre dožitie vždy menšia ako do poistenia vlastne dám. Za dvanásť rokov poistenia mám štvrtého poisťovacieho agenta. Ak prídem do kancelárie amslica v Nových Zámkoch nik mi o mojej poistke nič nemôže povedať pretože by som mal ísť do nitry-tam mám poisťovacieho agenta. Ani počítač v N.Z. nemajú že by si nahodili napríklad moje rodné číslo do systému a zistili akú poistku vlastne mám a vedeli sa mi vyjadriť k otázkam na ktoré chcem odpoveď.
Aj keby si bol na nule (čo v prípade kapitálového životného poistenie sa nestane), tak si získal. Uvedom si, že počas celej doby si bol poistený!!!! na nie malú sumu. A keby sa ti niečo stalo, tak pozostalým vyplatia poistné.

Ak máš havarijné poistenie, tiež môžeš nariekať, že si X rokov platil poistné a zbytočne, lebo si nemal poistnú udalosť. Ale keby si mal nehodu a mal by si zaplatiť niekoľko tísíc EUR, tak si asi povieš, že mal si si to havarijné poistenie za dve tri stovky EUR dať.

AK chceš len sporiť a nebyť poistený ,tak si neuzatváraj životné poistenie. Keď sa ma ľudia pýtajú, či je dobré životné poistenie, tak im hovorím, že záleží od okolností. Pre nejakého slobodného, bezdetného chlapíka, ktorý ani neplánuje mať rodinu je životné poistenie zbytočné. Radšej nech si užije peniaze, ktoré by zaplatil za poistné. Nepotrebuje nikoho zabezpečiť v prípade svojej smrti. Naopak, človek s rodinou, z ktorého platu sa platí hypotéka na byt alebo dom, je priam hazardérom, ak si neuzavrie životné poistenie. V prípade jeho smrti by jeho rodina s veľkou pravdepodobnosťou prišla o dom alebo byt, lebo by ho nemali z čoho splácať.

Na poistenie sa nedá pozerať ako vyslovene na sporenie. Poistenie má kryť riziká a treba rátať s tým, že to niečo stojí. A to si ľudia neuvedomujú. Myslia si, že poistenie je len iná forma sporenia a nevidia to samotné poistenie.
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

najlepsie poistenie je take, z ktoreho pocas celej doby nedostanem vobec nic, pokial sa nic nestane (to znamena poistenie kde uplne absentuje akakolvek forma sporivej zlozky) ...
vsetko ostatne je odrb na hlupych a naivnych ludoch
0 0
zuzana.vidova zuzana.vidova

zuzana.vidova je offline (nepripojený) zuzana.vidova

Skoro súhlasím. Zabúdate však na IŽP, v ktorých sa dá zo šetriacej zložky navyšovať kritie rizika, teda klient nemusí navyšovať po čase poistnú sumu..
0 0
zuzana.vidova zuzana.vidova

zuzana.vidova je offline (nepripojený) zuzana.vidova

Len neviem ako by riešil ten mladý bezdetný muž svoju situáciu, keby nemal poistenie a ani si nič neodkladal keby skončil na invalidnom vozíku. Bohužial alebo chvala Bohu, komerčné poisťovne dokážu riešiť situáciu v akejkoľvek ťažkej situácii, ak klientovi vypadne príjem. Ved poisťovne žijú iba vďaka tomu, že ľudia si uvedomujú, že ak sa im niečo stane, náš štát im prt pomôže. Skúste si prerátať aký by ste mali invalidný dôchodok, ak by ste sa zajtra stali invalidným(podľa sociálnej poisťovne, sú na to vzorce). Garantujem, že odpadnete.. Je to fakt smutné..A to nehovorím, že musíte "splniť kritériá", aby Vám ho vôbec dali a potom neodobrali. Mali by ste vidieť, ako reagujú moji klienti ak si to nechajú prerátať.. Nezastávam poisťovne, ale viete si dobrým poistením určite pomôcť. Čo sa týka sporenia cez poistenie, tak to je milná predstava a zavádzanie niektorých poradcov. K dispozícii je množstvo produktov cez ktoré sa dokáže šetriť..
0 0
kytica kytica

kytica je offline (nepripojený) kytica

kytica, poisťovací finančný poradca len Bratislava ...viac
To vôbec nie je pravda, že v sporiacej časti dostaneš menej ako si tam dal. Treba si vedieť vybrať akú poisťovňu.
Predpokladám, že to bola buď Kooperatíva alebo Alianz.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať