Zavrieť

Porady

Oplati sa mat zivotne poistenie?

Ahojte,

pred tyzdnom som bola s fin. poradcami a snazili sa ma presvedcit na zivotne poistenie, ze si to mam ako mlady clovek zalozit, pretoze neviem co sa mi kedy moze stat, zaroven je to sporenim na dochodok (vraj by ho to malo navyssit). Ide o investicne ZP.
Vzdy som sa uspesne vyhybala ZP, lebo si myslim, ze nie je to to prave pre mna a na dochodok sa da setrit aj inak. Som totiz cerstva absolventka VŠ a este nemam ani stabilnu pracu a planujem odist aj na dlhsie do zahranicia. To mi zdvovodnili: nevadi, to na veci nic nemeni, platit sa da aj v zahranici (axa je medzinarodna spolocnost a tak pobocky ma aj tam). Dalsie ich zdvovodnenie bolo, ze cim budem starsia tym ma ZP vyjde drahsie a ak clovek bude mat nejake zdrav. problemy, tak pridem mozno aj o moznost ho uzavriet...

Ide o produkt Prestige od spolocnosti AXA. Vraj je to uzasne riesenie, ktore nie je len tak dostupne a ze tu a teraz mam tu vyhodu, ze si ho mozem uzavriet. Napokon som im to nepodpisala na mieste, tak mi dali cas na rozmyslenie. Mate s tymto produktom skusenosti?

Co si myslite o zivotnom poisteni? Naozaj ho clovek potrebuje do zivota? Myslite si, ze mam si ho uzavriet?
Usporiadat
kytica kytica

kytica je offline (nepripojený) kytica

kytica, poisťovací finančný poradca len Bratislava ...viac
Genertel je poisťovňa, ktorá má centrálu v Maďarsku, a keď budeš mať poistnú udalosť tak to budeš riešiť tam.
Nie každá poistka, ktorá je nízka je dobrá, možno maš poistenie auta len pre Slovensko a nie pre Europu. Plať si tých svojich 60 euro, a potom sa budeš súdiť s poškodeným a budeš doplácať na zvyšok škody, čo poisťovňa neuhradí.
1 0
kytica kytica

kytica je offline (nepripojený) kytica

kytica, poisťovací finančný poradca len Bratislava ...viac
Životné poistenie človek potrebuje, ľudia tomu nechcú rozumieť, životka má sporiacu časť a rizikovú časť, môžeš sa rozhodnúť iba pre poistenie rizikovej časti napr. civilizačné choroby, ak Ti ich diagnostikujú niektoru z 35 chorôb, tak Ti vyplatia poistnú sumu, môžeš si poistiť aj PN, kde Ti doplatia zostatok do Tvojho platu, lebo keď si na PN, tak dostaneš iba 50% z platu atď. Šetrenie je investičné a kapitálové. V kapitalovom máš poistnú sumu garantovanú úrok 2,5 % + podiel na zisku poisťovni t.j. podľa zákona, banka Ti podiel na zisku nepripiše ak šetriš v banke, banky to v zákone nemajú, úrazy, invalidita, to sú všetko kritické veci, ktoré sa hodia každému, ak sa stanú keby niečo......
0 0
puyol66 puyol66

puyol66 je offline (nepripojený) puyol66

Dobry den. Mam 28 rokov, som zenaty a mam 2 rocnu dceru. Kupili sme si dom a zobrali nan hypoteku takmer 70000 eur. Odkedy som si zalozil rodinu mi vrta v hlave ci si mam dat zivotnu poistku alebo nie. Ak by sa mi nedajboze nieco stalo a ostal som bez prijmu - teda ostal by som na krku statu, ktoremu platim teraz vacsie dane nez by som dostal nejaku podporu, mali by sme problem vyzit.
Jedneho dna som isiel riesit problem s PZP do GENERALI a tak som sa zacal pytat na zivotne poistenie. Dali sme stretnutie, urobili analyzu mojho financneho stavu a teraz mi panko vypracovava navrhy zmluvy alebo co. Len sa obavam ze budem zbytocne platit vela ze chaby produkt a nemam predstavu kolko by som mal platit za urcite krytie rizika. Mohol by sem niekto napisat kolko plati mesacne a co za to moze ocakavat?
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
Ak úver nemáte nijako poistení tak nie je o čom špekulovať. Jednoznačne áno ! Len nie je jedno ako, treba vedieť ktoré poistné riziká sú dôležité a na aké sumy ich poistiť. No jedno je isté malo by to byť poistenie bez sporenia. V mojom blogu je práve posledný článok o životnom poistení a omyloch ľudí aj konkurenčných sprostredkovateľov s ktorými som sa stretol počas praxe ... bohužiaľ aj ked je veľa ľudí už dnes poistených len málo naozaj kvalitne a spoľahlivo
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

puyol66
Dobry den. Mam 28 rokov, som zenaty a mam 2 rocnu dceru. Kupili sme si dom a zobrali nan hypoteku takmer 70000 eur. Odkedy som si zalozil rodinu mi vrta v hlave ci si mam dat zivotnu poistku alebo nie. Ak by sa mi nedajboze nieco stalo a ostal som bez prijmu - teda ostal by som na krku statu, ktoremu platim teraz vacsie dane nez by som dostal nejaku podporu, mali by sme problem vyzit.
Jedneho dna som isiel riesit problem s PZP do GENERALI a tak som sa zacal pytat na zivotne poistenie. Dali sme stretnutie, urobili analyzu mojho financneho stavu a teraz mi panko vypracovava navrhy zmluvy alebo co. Len sa obavam ze budem zbytocne platit vela ze chaby produkt a nemam predstavu kolko by som mal platit za urcite krytie rizika. Mohol by sem niekto napisat kolko plati mesacne a co za to moze ocakavat?
po predlozeni ponuky sa ho s predstieranym zaujmom spytaj co dostanes ked sa ti pocas poistnej dobynic nestane ... pokial budes pocut akukolvek inu odpoved okrem "nic", nakop ho do zadku a zopakuj mu ze mas zaujem o POISTENIE, nie sporenie ...
jednoznacne sa zaujimaj LEN o poistenie pre pripad smrti a o urazove poistenie
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
s tým sporením je to tak ako píše bubkoch cez akýkoľvek produkt od poisťovne sa neoplatí... no s tym že by sa ľudia (ktorí majú ešte aj hypotéku na krku) mali zaujímať len o poistenie pre prípad smrti a úrazové sa súhlasiť nedá ! Je potrebné poistiť ešte kritické choroby to sú v jednej poisťovni napr. toto 1. Srdcový infarkt, 2. Cievna mozgová príhoda (mŕtvica), 3. Rakovina, 4. Chronické zlyhanie obličiek, 5. Slepota, 6. Úplné ochrnutie a trvalé ochrnutie dvoch a viac končatín, 7. Skleróza multiplex, 8. Nevyhnutná transplantácia životne dôležitých orgánov, 9. Operácia vencovitých tepien z dôvodu ischematickej choroby srdca, 10. Operácia aorty, 11. Operácia srdcových chlopní, 12. Parkinsonova choroba, 13. Alzheimerova choroba, 14. HIV infekcia – získaná počas výkonu povolania, 15. Konečné štádium pľúcneho ochorenia, 16. Kóma, 17. Strata končatín, 18. Bakteriálna meningitída, 19. Kliešťová a bakteriálna encefalitída, 20. Kardiomyopatia, 21. Apalický syndróm, 22. Primárna pľúcna hypertenzia, 23. Anémia následkom postihnutia kostnej drene (Aplastická anémia), 24. Hluchota oboch uší (strata sluchu), 25. Strata reči... podľa poistovne a produktu môže byť viac aj menej chorôb ku tomu ešte jednoznačne minimálne poistenie PN aby ste neboli odkázaní na polovičnú náhradu zo sociálnej poisťovne ale mali vykrytý celý príjem aj na PN.
0 0
Diana70 Diana70

Diana70 je offline (nepripojený) Diana70

Samozrejme, záleží na požiadavkách klienta, správny sprostredkovateľ by mal pozorne počúvať klienta a podľa toho mu nastaviť poistku. Áno, väčšinou postačuje rizikové ŽP (pre prípad akejkoľvek smrti), t.j. bez sporiacej zložky, využíva saaj pri hypotéke s klesajúcou poistnou sumou, určite doporučujem do poistky dať kritické choroby (napr. rakovina, infark, skleróza, parkinson...) a trvalé následky.
Naposledy upravil Chobot : 28.04.14 at 16:07
0 1
cervus cervus

cervus je offline (nepripojený) cervus

marjankaj
Základná myšlienka poisťovníctva je rovnaká ako pri každom podnikaní. A to je maximalizovať zisk.
Teda maximalizovať príjmy a minimalizovať výdavky. Pokiaľ možno v rámci zákona. Nič iné.
marjankaj to vystihol presne. Porovnaj všetky ponuky životného poistenia s alernatívou, že si budeš odkladať rovnakú čiastku samostatne. Poisťovne majú vždy úzko špecifikované podmienky uplatnenia nároku plnenia z poistnej udalosti. Pre ne neplatí slovenčina: živelná pohroma, trvalé zdravotné následky, choroba z povolania, choroba a dlhodobá práceneschopnosť, vlámanie, odcudzenie, ... to sú pojmy, ktoré väčšina Slovákov chápe prirodzene, avšak odlišne, než poisťovne. A tie poskytujú plnenie podľa svojho výkladu uvedených pojmov.
0 0
financny-poradca financny-poradca
. . . facebook: Finančný Poradca - FPOK ...viac
Je lepšie životné poistenie mať a nepotrebovať ako nemať a potrebovať. Každý sme iný.
Rôzni ľudia, rôzne vzťahy, rôzne rodiny, rôzna práca, rôzny príjem, rôzne sny, rôzne priority, zdravie ... Preto aj poistenie je pre rôznych ľudí rôzne. Aká poistka je dobrá pre Vás?
Naposledy upravil Chobot : 27.02.14 at 15:38
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

financny-poradca
Je lepšie životné poistenie mať a nepotrebovať ako nemať a potrebovať. Každý sme iný.
Rôzni ľudia, rôzne vzťahy, rôzne rodiny, rôzna práca, rôzny príjem, rôzne sny, rôzne priority, zdravie ... Preto aj poistenie je pre rôznych ľudí rôzne. Aká poistka je dobrá pre Vás? ...
Láskavo si ti nerob reklamu a nenaháňaj klientov. Ak chceš poradiť, tak raď verejne a nie že "zavolajte mi" alebo "napíšte mi"!

A neotváraj staré témy, pokiaľ sa nikto nič nepýtal.
0 0
anonym01 anonym01

anonym01 je offline (nepripojený) anonym01

Dobrý deň!

Mám rovnaký problém ako SpaceMy s tým rozdielom, že ja som už životné poistenie uzavrel v MetLife minulý týždeň na odporúčanie finančného poradcu OVB. Bolo to veľmi urýchlené rozhodnutie, ani neviem prečo som to podpísal...minulý rok som skončil VŠ, síce teraz pracujem, no istá práca to nie je, a platím 35 € do tohto poistenia pričom 15 € sa mi údajne ukladá ako sporenie...mám veľké pochybnosti či som urobil správne, keďže životku som nikdy nejako extra nepotreboval a ako som čítal, sporiť do dôchodku sa dá aj inak...poistná zmluva je podpísaná, prvá splátka zaplatená, ale som ochotný to zrušiť...čo mám robiť?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

a tak záleží, že čo tam všetko poistené máš? - veď 35 eur za rok nie je až tak veľa
ako nakladať so zmluvou (aj spôsoby ukončenia) nájdeš vo všeobecný podmienkach a zmluvných dojednaniach! to si si ale mal predčítať pred podpisom !
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

anonym01
Dobrý deň!

Mám rovnaký problém ako SpaceMy s tým rozdielom, že ja som už životné poistenie uzavrel v MetLife minulý týždeň na odporúčanie finančného poradcu OVB. Bolo to veľmi urýchlené rozhodnutie, ani neviem prečo som to podpísal...minulý rok som skončil VŠ, síce teraz pracujem, no istá práca to nie je, a platím 35 € do tohto poistenia pričom 15 € sa mi údajne ukladá ako sporenie...mám veľké pochybnosti či som urobil správne, keďže životku som nikdy nejako extra nepotreboval a ako som čítal, sporiť do dôchodku sa dá aj inak...poistná zmluva je podpísaná, prvá splátka zaplatená, ale som ochotný to zrušiť...čo mám robiť?
Nezúfaj, ak si poistku uzatvoril iba minulý týždeň, tak podľa obč. zákonníka § 802a môžeš do 30 dní od uzatvorenia poistenia odstúpiť od poistnej zmluvy. Navyše podľa § 803 ods. 4 dostaneš v takom prípade späť aj zaplatené poistné.

§ 802a


(1) V prípade poistenia osôb s výnimkou poistenia pre prípad úrazu môže osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, najneskôr do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy od tejto zmluvy odstúpiť.

(2) Prejav vôle osoby, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, urobený do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy a smerujúci k jej zrušeniu sa považuje za odstúpenie od zmluvy podľa odseku 1.

§ 803


(1) .....

(4) Ak zanikne poistenie odstúpením od zmluvy podľa § 802a, vráti poistiteľ osobe, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, bez zbytočného odkladu, najneskôr však do tridsať dní od odstúpenia, zaplatené poistné; pritom má právo si od zaplateného poistného odpočítať, čo už plnil. Ak poskytnuté poistné plnenie, presahuje výšku zaplateného poistného, vráti osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela zmluvu alebo poistený, poistiteľovi výšku poistného plnenia, ktorá presahuje zaplatené poistné.

Jediný, kto nebude rád je ten finančný poradca, lebo príde o provízie, na ktoré sa asi veľmi tešil. Možno sa ti "poďakuje" za zrušenie zmluvy.

Ale aspoň máš skúsenosť, že nemáš nič podpisovať hneď, na prvom sedení. TO je ich stratégia, natlačiť človeka ohurovačkami a potom ho donútiť hneď to podpísať, aby si si to náhodou za 2-3 dní nerozmyslel.
2 0
anonym01 anonym01

anonym01 je offline (nepripojený) anonym01

Chobot

§ 802a


(1) V prípade poistenia osôb s výnimkou poistenia pre prípad úrazu môže osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, najneskôr do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy od tejto zmluvy odstúpiť.

(2) Prejav vôle osoby, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, urobený do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy a smerujúci k jej zrušeniu sa považuje za odstúpenie od zmluvy podľa odseku 1.

§ 803


(1) .....

(4) Ak zanikne poistenie odstúpením od zmluvy podľa § 802a, vráti poistiteľ osobe, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, bez zbytočného odkladu, najneskôr však do tridsať dní od odstúpenia, zaplatené poistné; pritom má právo si od zaplateného poistného odpočítať, čo už plnil. Ak poskytnuté poistné plnenie, presahuje výšku zaplateného poistného, vráti osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela zmluvu alebo poistený, poistiteľovi výšku poistného plnenia, ktorá presahuje zaplatené poistné.

Jediný, kto nebude rád je ten finančný poradca, lebo príde o provízie, na ktoré sa asi veľmi tešil. Možno sa ti "poďakuje" za zrušenie zmluvy.

Ale aspoň máš skúsenosť, že nemáš nič podpisovať hneď, na prvom sedení. TO je ich stratégia, natlačiť človeka ohurovačkami a potom ho donútiť hneď to podpísať, aby si si to náhodou za 2-3 dní nerozmyslel.

Veľmi pekne dakujem za odpoveď a reakciu
0 0
rangl rangl

rangl je offline (nepripojený) rangl

Ja sa teraz rozhodujem o tom, či mám uzavrieť investičné životné poistenie (http://www.porada.sk/t254521-investi...ml#post2643929), kapitálové životné už mám. Treba si dobre zvážiť svoje možnosti, ale podľa mňa sa tie peniaze do dôchodku, ak dožijem, určite zídu. Spoliehať sa len na štát a DSS, no neviem...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Ak už máš kapitálové, nie je nutné uzatvárať aj investičné. To si radšej nájdi nejaké sporiace fondy bez živ. poistenia.
0 0
ezruel ezruel

ezruel je offline (nepripojený) ezruel

Ak som pozorne prečítala, tvoju otázku a prečitala som aj ten ďalší kometár, že Ti to ponúkal chlapík, kt. tvrdil, že to je ich produkt..vytvorený v AXA poistovňa, tak z toho mi vyplýva, že si mala do činenia z "profíkmi" z PRO SIGHT :-D :-D :-D Blahoželám! :-D pretože to je "smotánka" malých chlapčekov, kt. si myslia, že požrali múdrosť finančníctva, keďže prešli "akadémiou" vzdelávania :-D .... dúfam, že si žiadnu takú zmluvu nepodpísala ;-) ..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ezruel
Ak som pozorne prečítala, tvoju otázku a prečitala som aj ten ďalší kometár, že Ti to ponúkal chlapík, kt. tvrdil, že to je ich produkt..vytvorený v AXA poistovňa, tak z toho mi vyplýva, že si mala do činenia z "profíkmi" z PRO SIGHT :-D :-D :-D Blahoželám! :-D pretože to je "smotánka" malých chlapčekov, kt. si myslia, že požrali múdrosť finančníctva, keďže prešli "akadémiou" vzdelávania :-D .... dúfam, že si žiadnu takú zmluvu nepodpísala ;-) ..
Ak odpovedáš na prvý príspevok, pozri na dátum - je 2,5 roka starý ...
0 0
Dária Čižmáriková Dária Čižmáriková
Finančný sprostredkovateľ spoločnosti Fincentrum, a.s. - orientujeme sa na komplexné riešenia s dôrazom na potreby, požiadavky klienta, - rýchle a jednoduché zorientovanie sa na vo vlastných produktoch a zmluvách, ako aj na trhu - následná starostlivosť a servis Pôsobenie v rámci celého Slovenska ...viac
Dobrý večer, pri otázke životného poistenia je toho viac, na čo si dávať pozor, aby klient bol istý, či to má správne nastavené a či produkt využíva, alebo používa.

Záleží samozrejme od toho, čo očakávate a či viete ako to funguje.

Šetrenie neodporúčam, prvé dva roky, čo tam klient naskladá peniaze má na účte nulu, pretože to zmizne na poplatkoch.

Ďalšia vec je to, či vám spravili aj konkurenčnú ponuku k AXE, táto poisťovňa je drahšia, na trhu sú aj kvalitnejšie a lacnejšie varianty.

Každú jednu kolónku na poistke treba rozanalyzovať, na koľko rokov je poistenie, či je ndexácia na poistke a či nie.

Aké sú tam čakacie doby.

Často sa mi stáva pri klientoch, že platia do blba.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Dária Čižmáriková
Dobrý večer, pri otázke životného poistenia je toho viac, na čo si dávať pozor, aby klient bol istý, či to má správne nastavené a či produkt využíva, alebo používa.

....

Často sa mi stáva pri klientoch, že platia do blba.
Na koho príspevok reaguješ? Lebo téma bola zadaná pred viac ako 2 rokmi a nikto sa nič nové nepýtal.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať