Zavrieť

Porady

DPH a exekucia od DU

Ahojte,
nema nahodou niekto skusenosti s exekuciou od DU ?! Je mozne, aby mi exekutor z DU v telefonickom rozhovore o neskorej uhrade DPH povedal, ze dlznu sumu mam uhradit na exekucny ucet DU, kt. mi nadiktuje ?! V zakone c. 511 som nic podobne nenasla a ani tento ucet na stranke drsr.sk, cisla statnych prijmoch ...
dakujem pekne .....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Magda
    Ahojte,
    nema nahodou niekto skusenosti s exekuciou od DU ?! Je mozne, aby mi exekutor z DU v telefonickom rozhovore o neskorej uhrade DPH povedal, ze dlznu sumu mam uhradit na exekucny ucet DU, kt. mi nadiktuje ?! V zakone c. 511 som nic podobne nenasla a ani tento ucet na stranke drsr.sk, cisla statnych prijmoch ...
    dakujem pekne .....
    po prvé: k exekúcii DU pristupuje po opakovanej korešpondencii a urgenciách

    po 2: s exekútorom z DU sa dá dohodnúť na splátkach, aby Vám neobstavil účty v banke, o ktorých má na základe Vašich hlásení prehľad.

    po 3: DU má účet určený na exekúcie, ale tento účet máš uvedený na platobnom rozkaze a exekučnom príkaze, nemusíš si ho telefonicky zisťovať
    Na stránke DRSR si nájdeš účty štátnych príjmov,výberové podmienky, zadáš miesto DU a čísla účtov Ti vyhľadá.(Teraz som to hľadala, len neviem odkiaľ si ,v profile to nemáš).
    Naposledy upravil účtovník 007 : 25.06.06 at 18:53

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    účtovník 007
    po prvé: k exekúcii DU pristupuje po opakovanej korešpondencii a urgenciách
    S týmto nemôžem súhlasiť, možno ako kde, ale ja mám skúsenosť takú, že keď sme pozabudli uhradiť daň z motorových vozidiel, tak bez akéhokoľvek "upozornenia" sme mali zablokované účty a deň po zablokovaní prišiel list z daňového úradu - oznámenie o exekúcii.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Možno skutočne záleží od DU, ale moja skúsenosť s exekúciami z DU je taká, ako som písala vyššie. S ex. od klasika exekútorov je to horšie. DU nám vždy poslal výzvu na uhradenie nedoplatku a až potom nasledovali ex. príkazy. DU má tú výhodu, že nemusí čakať na platobný rozkaz zo súdu, ale sám vydáva platobné rozkazy a obvykle má aj vlastného exekútora. Preto môže byť postup DU dosť rýchly.

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    účtovník 007
    DU má tú výhodu, že nemusí čakať na platobný rozkaz zo súdu, ale sám vydáva platobné rozkazy a obvykle má aj vlastného exekútora. Preto môže byť postup DU dosť rýchly.
    K tej rýchlosti.. ono fakt s exekúciami je to pomerne rýchle.. horšie je to so zrušením blokácie účtov.. aspoň teda my sme mali s tým problém, pretože v deň doručenia oznámenia o exekúcii sme daňový nedoplatok vyrovnali a DÚ na to nereagoval.. asi dva týždne po úhrade prišiel ten istý exekučný príkaz, len s iným dátumom, tak som tam volala, že je to dávno uhradené, zrušili ma s tým, že ešte asi neboli robené preúčtovania, že sa mi ozvú... a po pár dňoch som volala znova, a aby sme to "urýchlili", tak som tam poslala konateľa, pretože tuším od doručenia exekučného príkazu je tam lehota 15 dní na odvolanie sa a v tejto lehote DÚ nemože zastaviť exekučné konanie...takže sme museli doručiť prehlásenie, že sa odvolávať nebudeme......... proste celé to trvalo asi mesiac..

    Magda je offline (nepripojený) Magda

    Magda
    dakujem za skusenosti .. no s nami je to asi tak, v minulom roku na nas vydali exekuciu, vsetko prebehlo tak ako je pisane v zakone - vyzva, uhrada do 8 dni, zrusenie exekucie.. ale v tomto roku to bolo uz trochu "rychlejsie", jednoducho zablokovany ucet, museli sme zvlast otvorit novy ucet uhradit to, atd .. takze ziadna vyzva a ani ziadna komunikacia. a ak sa teraz nahodou stane ze neskoro uhradime dan, tak zavolam exekutorovi ako sa veci maju a on vzdy ze dalsiu splatku uz mam uhradit na ex.ucet, pretoze to je dan.povinnost po splatnosti. a to sa mi na tom nezda ... zase ten pan je v pohode, ustretovy, len viete, ja by som chcela vediet ako to je .. pre istotu ...

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    Magda
    a ak sa teraz nahodou stane ze neskoro uhradime dan, tak zavolam exekutorovi ako sa veci maju a on vzdy ze dalsiu splatku uz mam uhradit na ex.ucet, pretoze to je dan.povinnost po splatnosti. a to sa mi na tom nezda ...
    § 92
    Daňový exekučný účet

    (1) Správca dane v daňovom exekučnom príkaze uvedie číslo osobitného daňového exekučného účtu, na ktorý sa majú poukázať peňažné prostriedky; variabilným symbolom je daňové identifikačné číslo daňového dlžníka. Zostatok osobitného daňového exekučného účtu na konci roka sa prevádza do nasledujúceho roka.

    (2) Na daňový exekučný účet sa poukazujú tieto platby:

    a) plnenie na základe daňovej exekučnej výzvy vydanej správcom dane,
    b) plnenia z jednotlivých spôsobov vykonávania daňovej exekúcie [§ 82 písm. a), b), d), e) a h)],
    c) z predaja na dražbe, z predaja na základe ponuky alebo z prechodu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti na základe ponuky,
    d) na základe uplatnenia predkupného práva spoluvlastníkom,
    e) z dražobnej zábezpeky vydražiteľa, ktorý nezaplatil najvyššie podanie (§ 87n ods. 2),
    f) z dražobnej zábezpeky vydražiteľa,
    g) z dražobných zábezpek dražiteľov,
    h) z úhrad exekučných nákladov a hotových výdavkov.

    .. ja tu medzi týmto nevidím dane po splatnosti. Asi by som na exekučný účet uhrádzala platby až na základe exekučného príkazu.
    Naposledy upravil AltaKE : 26.06.06 at 07:05

    m.lienka je offline (nepripojený) m.lienka

    m.lienka
    .. musela som si zmenit meno, lebo som zistila ze pod magdou sme tu asi dve .. takze, dakujem za citaciu, je to asi tak ako si myslim. takze ak mi on takto povie, to znamena, ze tam uz ma od spravcu dane prehlad danovych nedoplatkov a "chysta" sa na nas .. ??!! ach joj ... a ak on o nasom telefonate spise zapisnicu o ustnom dohovore, nemala by som 1 ks obrdzat ??!!! pripadne, neviete kde by som sa mohla o takomto nieco nezavazne informovat ?! inak, naozaj zalezi na aky DU patrite, je to rozne od uradu k uradu, a hlavne od ludi ....

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    .. s týmto už skúsenosti nemám... asi by som skúsila volať na DR v BA, len neviem, či takéto rady dávajú. Možno sa niekto ešte pridá s lepšou radou, resp. s iným vysvetlením

    m.lienka je offline (nepripojený) m.lienka

    m.lienka
    no nam sa to stalo cca 14 dni po termine splatnosti .... ale zmenila sa nam spravkyna dane, tak to moze suvisiet aj s tym .....

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    zuzana
    Ak neuhradíme DPH do koľkých dní??týždeň??, nám môžu zablokovať účet?
    netýka sa to len DPH.. ale aj ostatných daní. Nám sa to stalo 12 dní po splatnosti a účty sú blokované len do výšky daňového nedoplatku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.