Zavrieť

Porady

Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
grandes Pozri príspevok
Nema prosim vas niekto vzor darovacej zmluvy?
Dlhšie som nepoužil ...


http://www.sitokurvavygoogluj.sk/?s=...vacej%20zmluvy
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

prosím, poraďte, čo je pre mňa lacnejšie a ako na to:

- so susedom sme sa dohodli, že mi daruje svoju záhradu za určitú sumu (záhrada v BJ, sused býva v KE, na záhradu nechodí a ani ju nechce)

Ako to papierovo urobiť čo najlacnejšie? Darovacia zmluva - ja jemu € a on mne záhradu alebo ako? Alebo bude stačiť pozemok darovaním a € zmluva medzi nami s podpisom svedkov?
Ak darovaním, dať si všetko napísať u notára alebo si napísať zmluvu podľa nejakej predlohy a podpísať u notára?

Ďakujem
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Letko Pozri príspevok
Ahojte,

prosím, poraďte, čo je pre mňa lacnejšie a ako na to:

- so susedom sme sa dohodli, že mi daruje svoju záhradu za určitú sumu (záhrada v BJ, sused býva v KE, na záhradu nechodí a ani ju nechce)

Ako to papierovo urobiť čo najlacnejšie? Darovacia zmluva - ja jemu € a on mne záhradu alebo ako? Alebo bude stačiť pozemok darovaním a € zmluva medzi nami s podpisom svedkov?
Ak darovaním, dať si všetko napísať u notára alebo si napísať zmluvu podľa nejakej predlohy a podpísať u notára?

Ďakujem

daruje = zadarmo

preda = za euriky

ak budete predstierat darovanie a v skutocnosti ju od neho kupis, mozes to v buducnosti este olutovat...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
On mi ju chcel darovať za cenu, ktorú si sám poviem, a zadarmo ju nechcem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Letko Pozri príspevok
On mi ju chcel darovať za cenu, ktorú si sám poviem, a zadarmo ju nechcem.
AK ju chce dať za cenu, ktorú si povieš, tak je to už predaj-kúpa. Čo vám bráni spísať zmluvu o predaji?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Čo je pre nás oboch lacnejšie, predaj (350€) alebo darovanie?
Je to časť záhrady, kde sú 5 majitelia. Jednu časť mi darovala mama, ďalšiu časť mi daruje ten dotyčný. A keďže prvá časť je moja, nie naša (moja a manželkina), tak by som mal takto dve časti ako "jeden celok". Ďalším krokom bude vysporiadanie zvyšku, ale to teraz neriešim.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Letko Pozri príspevok
Čo je pre nás oboch lacnejšie, predaj (350€) alebo darovanie?
Je to časť záhrady, kde sú 5 majitelia. Jednu časť mi darovala mama, ďalšiu časť mi daruje ten dotyčný. A keďže prvá časť je moja, nie naša (moja a manželkina), tak by som mal takto dve časti ako "jeden celok". Ďalším krokom bude vysporiadanie zvyšku, ale to teraz neriešim.
No samozrejme, že je lacnejšie darovanie.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Tweety Pozri príspevok
No samozrejme, že je lacnejšie darovanie.
Teda čo sa týka poplatkov (zabudol som dodať).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Letko Pozri príspevok
Teda čo sa týka poplatkov (zabudol som dodať).
Či dar , či predajná zmluva - vsio rovno ...

Vklad do katastra - 66 €
Poplatky u notára , respektíve miestna časť - individuálne ...notár je ale drahší ..
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
buchač Pozri príspevok
Či dar , či predajná zmluva - vsio rovno ...

Vklad do katastra - 66 €
Poplatky u notára , respektíve miestna časť - individuálne ...notár je ale drahší ..
myslel si predpokladám na osvedčenie podpisov, alebo už miestne časti robia aj zmluvy?
Ak by Ti robil darovaciu zmluvu notár v notárskej zápisnici a uvediete hodnotu daru cca. 1 400,--EUR, tak not. zápisnica Ťa vyjde na +- 40 EUR, poplatok pre správu katastra 33 EUR (prípadne 18, ak sa spraví aj oznámenie o zamýšľanom prevode) a nemusíš zháňať zmluvu kdesi na internete a dúfať, že je OK. A zároveň sledovať, či má vlastník na LV správnu adresu podľa občianskeho a pod.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Čo to znamená "Uvedie hodnotu daru"?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Letko Pozri príspevok
Teda čo sa týka poplatkov (zabudol som dodať).
buchač Pozri príspevok
Či dar , či predajná zmluva - vsio rovno ...
Vklad do katastra - 66 €
Poplatky u notára , respektíve miestna časť - individuálne ...notár je ale drahší ..
doktor23 Pozri príspevok
myslel si predpokladám na osvedčenie podpisov, alebo už miestne časti robia aj zmluvy?
Otázka znela ku poplatkom ...
Keby bola reč o SPÍSANÍ zmluvy , odpoved by bola určite iná ....
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Viete mi poradiť, do kedy môže darca žiadať dar späť?
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Použite vyhľadávanie, je tu o tom písaná kopa príspevkov, vrátane toho, ktorý § OZ o tom hovorí.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Letko Pozri príspevok
Viete mi poradiť, do kedy môže darca žiadať dar späť?
Do troch rokov odvtedy, čo zistí, že má na to dôvod v zmysle § 630 občianskeho zákonníka.
2 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Mária27 Pozri príspevok
Do troch rokov odvtedy, čo zistí, že má na to dôvod v zmysle § 630 občianskeho zákonníka.
Takže aj o 15 rokov?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
draik Pozri príspevok
Použite vyhľadávanie, je tu o tom písaná kopa príspevkov, vrátane toho, ktorý § OZ o tom hovorí.
Najprv by sa malo poriešiť vyhľadávanie. Ak dám do vyhľadávača slovo, napíše mi zoznam tém a nikdy ma nechce hodiť priamo na príspevok, len na začiatok témy. Ako hľadať, aby som nemusel čítať 8 tém od začiatku do konca?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

doktor23 Pozri príspevok
myslel si predpokladám na osvedčenie podpisov, alebo už miestne časti robia aj zmluvy?
Ak by Ti robil darovaciu zmluvu notár v notárskej zápisnici a uvediete hodnotu daru cca. 1 400,--EUR, tak not. zápisnica Ťa vyjde na +- 40 EUR, poplatok pre správu katastra 33 EUR (prípadne 18, ak sa spraví aj oznámenie o zamýšľanom prevode) a nemusíš zháňať zmluvu kdesi na internete a dúfať, že je OK. A zároveň sledovať, či má vlastník na LV správnu adresu podľa občianskeho a pod.
Ak je na LV iná adresa vlastníka ako v OP, čo vo väčšine prípadov je, postačuje dať spolu s návrhom na vklad vyhlásenie vlastníka o súčasnej adrese? Pri overení podpisov sa predsa uvádza aj adresa darcu podľa OP.
0 0
petrako petrako

petrako je offline (nepripojený) petrako

pocuvaj ty perla šarisa, si zase ozratý ? vsak ti pisu ze do 3 rokov!!!!
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Letko Pozri príspevok
Takže aj o 15 rokov?
petrako Pozri príspevok
pocuvaj ty perla šarisa, si zase ozratý ? vsak ti pisu ze do 3 rokov!!!!

Ano, aj o 15 rokov, keďže tá trojročná lehota na vrátenie daru začína plynúť až odo dňa, keď si mohol darca uplatniť svoje právo na vrátenie daru prvý raz. Ak po 12 rokoch od darovania nehnuteľnosti sa obdarovaný dopustí správania, ktoré zakladá právo na vrátenie daru, tak aj o 15 rokov od darovania.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať