Zavrieť

Porady

Rodicovska dovolenka

Dobry den, potrebovala by som radu prosiiiiim, mam zemastnankynu, ktora nastupila na RD 30.6.2011, aspon tak som prebrala teraz mzdy. Podla mna jej tym padom skoncila k 1.7.2013, dobre to pocitam ? Ake mam povinnosti ohladom jej skoncenia. Neozvala sa a do prace ani nenastupila. Prosim radu. Vopred velmi pekne dakujem
Liptáčik Kto prepláca rodičovskú dovolenku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rodicovska dovolenka konci v den, ked dieta, ku ktoremu sa viaze, dovrsi 3 roky.
    Neviem, preco si myslis, ze by mala skoncit prave po 2 rokoch .... RD trva cca. 2,5 roka (podla toho, dokedy trva MD).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lollla aha, mam v tom nejaky chaoz... na MD nastupila teraz ked pozeram v papieroch 4.11.2010
    ivka70 Aj tak je podstatny datum narodenia dietata pre ukoncenie RD.
    Lollla neviem ani pouzivat tuto poradu poriadne neviem kde mam odpisovat, ale velmi pekne dakujem! Akurat mi aj volali z firmy ze je to januar, neskutocne sa mi ulavilo. FUUUUUU. Velka vdaka za tvoj cas a radu.
      zbaliť

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    na MD sa nastupuje obvykle 6 príp. aj 8týždnom pred očakávaným dnom pôrodu, porodiť môže v termíne, ale aj skôr, či neskôr. MD trvá teraz obvykle 34(ak má 1dieťa), 43(pri dvojičkách, troj...), 37týž.(osamelé matky), predtým to ale bolo 28/37/37týž., ak nenastúpila na md neskôr ako píšem vyššie z iných ako zdr.dôvodov. Rodič.dovolenka potom trvá do doby, o ktorú požiadala mamička zamestnávatela (predtým sa nevyžadovalo písomné požiadanie ako teraz), no najdlhšie do 3rokov (ak medzitým nenastúpila predčasne do práce a nedohodla sa so zamestnávatelom na neskoršom čerpaní/dočerpaní RD). Ak by mala dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdr.stavom, tak má nárok na RD ešte dlhšiu, podla dátumu dokedy je dieťa považované za dieťa s dlhod.nepriaz. zdr.stavom podla rozhodnutia, no najdlhšie do 6rokov dieťaťa.
    Lollla velka vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.