Zavrieť

Porady

Dobropis za el.energiu z r.2005

Mám taký problém, prišiel mi dobropis zo ZSE na el.energiu, ktorá nám bola omylom fakturovaná (od novembra sa s nimi doťahujeme že nie je možné aby sme mali taký veľký odber, až teraz uznali našu reklamáciu a zistili že sused bol napojený aj na nás a platil aj on aj my). Dobropis je na november a december 2005 vystavený v septembri 2006. Môžem to dať dúfam normálne do roku 2006, nemusím robiť dodatočné daň.priznanie za rok 2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no podľa mňa ste mali tvoriť rezervu na nevyfakturovane dodávky ak účtujete v podvojnom účtovníctve...ak je to malá suma tak potom by som to dal ako nedaňový výdavok roku 2006 ale ak je to jednoduché účtovníctvo tak to je nákladom v roku kedy to zaplatíte...

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Vladimír Ozimý
    no podľa mňa ste mali tvoriť rezervu na nevyfakturovane dodávky ak účtujete v podvojnom účtovníctve...ak je to malá suma tak potom by som to dal ako nedaňový výdavok roku 2006 ale ak je to jednoduché účtovníctvo tak to je nákladom v roku kedy to zaplatíte...
    Zadávateľka píše, že sa jedná o dobropis. Nemohla teda tvoriť rezervu mínusom. Ak je to nevýznamná suma, účtovať v roku 2006
    -502-xxx/-321-xxx.

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Dobropis bol vo výške 31000 - to asi nie je bezvýznamná položka. A rezervu som netvotila, lebo ZSE nám fakturujú mesačne podľa skutočnej spotreby. Čo s tým teda?

    Dobropis za el.energiu z r.2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.