Zavrieť

Porady

Český platiteľ DPH a faktúra

Prosím o radu: Sme slovenská firma-platiteľ DPH a česká firma platiteľ DPH v ČR mám faktúruje prenájom reklamnej plochy na billboardy na území Slovenska - zatiaľ je iba zálohová faktúra. Takisto aj billboardy vyrobia. Ako to bude s DPH ? Podľa mňa by sa mali zaregistrovať ako platitelia na Slovensku. Aký je váš názor, ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    OlgaM Pozri príspevok
    Prosím o radu: Sme slovenská firma-platiteľ DPH a česká firma platiteľ DPH v ČR mám faktúruje prenájom reklamnej plochy na billboardy na území Slovenska - zatiaľ je iba zálohová faktúra. Takisto aj billboardy vyrobia. Ako to bude s DPH ? Podľa mňa by sa mali zaregistrovať ako platitelia na Slovensku. Aký je váš názor, ďakujem!
    prenájom rekl. plochy by som podla slovenského zákona klasifikovala ako službu podla §15 odst.1 .
    Obdobné ustanovenie majú aj v čekom zákone o DPH a taktiež je možný "prenos " daňovej povinnosti na prijímatela služby .
    Takže ak ste obaja platitelmi vo svojej krajine , český dodavatel može preniest daňovú povinnost na prijímatela služby a nemusí sa registrovat v SR.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    OlgaM Pozri príspevok
    Prosím o radu, mám faktúru od českého dodávateľa na prenájom reklamnej plochy na slovenskom území s dátumom zdaniteľného plnenia 20.5.2011 a na zmluve je,že kampaň bude prebiehať od 1.6.-30.11.2011. Faktúra je už zaplatená. Sme mesačný platitelia DPH. Do akého mesiaca urobím samozdanenie?

    Ak ste FA uhradili v máji, samozdanenie urobíte v máji. DP vzniká dňom úhrady. Ide o službu, aj keď kampaň prebieha neskôr.

    Ak by ste úhradu urobili v júli, Dp by vznikla v júli.

    Z o DPH nám hovorí, že vo Vašom prípade by vznikla DP až 30.11.2011, teda dňom dodania služby, to neplatí pri službách pri platbe vopred.

    OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

    OlgaM
    Prosím o radu, mám faktúru od českého dodávateľa na prenájom reklamnej plochy na slovenskom území s dátumom zdaniteľného plnenia 20.5.2011 a na zmluve je,že kampaň bude prebiehať od 1.6.-30.11.2011. Faktúra je už zaplatená. Sme mesačný platitelia DPH. Do akého mesiaca urobím samozdanenie?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    duplicita, už je založená téma na túto otázku...........a je aj zodpovedaná.

    Český platiteľ DPH a faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.