Zavrieť

Porady

Prenos daňovej povinnosti §69 ods.12

Fakturujeme stavebné práce /CPA F/, otázka je či uplatniť prenos daňovej povinnosti v prípadoch:
a) Odberateľom sú vlastníci bytov a nebytových priestorov / v zmluve neregistrovaný platcovia DPH/, ktorí sú v zastúpení BD - platcu DPH
b) Zazmluvnený odberateľ je priamo SVB-spoločenstvo vlastníkov bytov registrovaný platca DPH /ale zmluvy s DPH sú viazané na čerpanie fondov ŠFRB - štátneho fondu rozvoja bývania - kde fakturácia musí sedieť na centy aby sa uvoľnili prostriedky/
Zatiaľ mám info, že dané spoločenstvá dané faktúry pre jednotlivých vlastníkov majú na priebežných položkách, účty spravujú - o DPH neúčtujú, neuplatňujú...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana11 je offline (nepripojený) dana11

    dana11
    V obidvoch pripadoch s DPH, ak su vlastnici konecny prijemcovia. Zo SFRB maju zmluvy vlastnici.



    PRIDÁVAM ODPOVEĎ Z FS
    Naposledy upravil dana11 : 24.02.16 at 10:54
    Kasandra1 Ďakujem, taký mám aj ja názor, pre istotu som dotazovala aj finančnú správu, ak sa mi k otázkam vyjadria, tak to tu prilepím.
    dana11 ja som dopyt na FS zadala 15.1.2016.....a nič ,
    preto si vždy overujem konečného príjemcu, pekný dník

    Prenos daňovej povinnosti §69 ods.12

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.