Zavrieť

Porady

exekucia

chcem si overit,či mam dobre vypočítanú exekuciu,kedže som ju 5 rokov nemala: Hrubá mzda zamestnanca je 210,34 eur, čista mzda 159.55 eur
životné minimum je 189,83 eur, suma nad ktoru sa zrazí cela mzda t.j.150% je 284,74 eur
1/3 zo 150 % -94,91 eur.
teraz čistá mzda 159,55 eur -113,89 /60 %/zo sumy životného minima/ -45,66 eur. zamestnanec je slobodný,bezdetný.
1/3 zo 45,66 je 15,22 eur, môžem mu mesačne zraziť aj tých 45,66 eur, kedže mu ostane zákonom stanovených 113,89 eur? celková exekucia čini cca.300 eur. Nevie mi niekto poradiť či mu zraziť len 15,22 lebo 45,66 EUR. DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marikaby je offline (nepripojený) Marikaby

    Marikaby
    Pozri si stránku, kde je kalkulačka na výpočet výšky exekúcie zo mzdy
    http://www.eudurica.sk/exekucie_sk.php

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Pokiaľ došla exekúcia na neprednostnú pohľadávku, tak exek. zrážka je 15,22 (t.j. zrazíš iba 1/3)

    leníča je offline (nepripojený) leníča

    leníča
    chcem sa spýtať: máme zamestnankyňu, ktorá má podpísanú dohodu o zrážke zo mzdy na vykonávanie zrážok. Túto podpísala po tom, čo mi prišla na ňu výzva od advokátskej kancelárie, ktorá zastupuje banku. Tu aj vykonávam zrážky. Teraz mi ale prišla exekúcia a je to tiež nejaká pôžička z banky. Zrážky na základe dohody by som mala pozastaviť a začať splácať exekúciu, alebo ako mám postupovať? Zároveň mi doniesla nové číslo účtu na zasielanie výplaty, ale nedala mi kartičku, len mi podpísala zmenu formou listu. Môžem to akceptovať? Predpokladám, že to je číslo účtu priateľa, lebo ona bude mať zablokovaný účet. ďakujem

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Dobrý večer.

    Mám zamestnanca, ktorý má čistú mzdu 873,50€, zrážam mu jednu prednostnú a jednu neprednostnú exekúciu : neprednostná bude 97,29€, prednostná: 562,18€ ? Mám to správne, nie je to nejako veľa?

    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.