Zavrieť

Porady

Bolesť krížov

Dobrý deň,
mám 17 rokov a mám dlhodobo problémy s krížami. Chodila som ku doktorovi, povedal mi že na snímku nič nevidno,predpísal mi rehabilitácie, a lieky, to mi však nepomohlo. Začala som chodiť k fyzioterapeutke, ktorá mi ukázala cviky ktoré som cvičila a tiež mi to nepomohlo. Už som z toho zúfalá, keďže aktívne športujem a toto ma dosť obmedzuje. Občas mam bolesti v oblasti dolného brucha. Je to možné, že tá bolesť chrbta znamena dáku inú chorobu? Rozmýšlam nad masážami... Poradite mi čo mam robiť?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    kaco11 Pozri príspevok
    v prípade krížov by bolo vhodné absolvovať viac vyšetrení. Na snímku predpokladám z rontgenu. Mna boleli tiež kríže a až na magnetickej rezonancii mi našla problémy s platničkou. Teda vysunutú platničku. Čo som sa rozprávala s ľudmi tak mi bolo povedané, že okolo chrbtice sú svaly, ktoré sa veľmi ťažko posilujú, ale je to možné dlhodobým cvičením napríklad brnenskej zostavy.

    Žiadala by som lekára o ďaľšie vyšetrenia, pretože občas majú tendenciu ťa odbiť po prvom vyšetrení a cpať do teba lieky. Ja dnes cvičievam brnenskú zostavu resp. cviky tomu podobné a je mi lepšie. Poľavuje to. Pomaly ale isto. Držím palce
    Môžem poprosiť, nemáš tú brnenskú zostavu nejako zobrazenú? Nedá sa to prosím Ťa poslať?Ďakujem.

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Katka a kedy Ťa bolievajú tie kríže, pri pohybe, alebo skôr v kľude? Po gynekologickej stránke si v poriadku? Keďže spomínaš tie bolesti v dolnej oblasti brucha, môže sa jednať skôr o gynekologický problém, ktorý vyžaruje do oblasti krížov.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    v prípade krížov by bolo vhodné absolvovať viac vyšetrení. Na snímku predpokladám z rontgenu. Mna boleli tiež kríže a až na magnetickej rezonancii mi našla problémy s platničkou. Teda vysunutú platničku. Čo som sa rozprávala s ľudmi tak mi bolo povedané, že okolo chrbtice sú svaly, ktoré sa veľmi ťažko posilujú, ale je to možné dlhodobým cvičením napríklad brnenskej zostavy.

    Žiadala by som lekára o ďaľšie vyšetrenia, pretože občas majú tendenciu ťa odbiť po prvom vyšetrení a cpať do teba lieky. Ja dnes cvičievam brnenskú zostavu resp. cviky tomu podobné a je mi lepšie. Poľavuje to. Pomaly ale isto. Držím palce

    katkaa12 je offline (nepripojený) katkaa12

    katkaa12
    martuli Pozri príspevok
    Katka a kedy Ťa bolievajú tie kríže, pri pohybe, alebo skôr v kľude? Po gynekologickej stránke si v poriadku? Keďže spomínaš tie bolesti v dolnej oblasti brucha, môže sa jednať skôr o gynekologický problém, ktorý vyžaruje do oblasti krížov.
    chystám sa na prehliadku... tak uvidime no.... a čo to môže byť?

    katkaa12 je offline (nepripojený) katkaa12

    katkaa12
    kaco11 Pozri príspevok
    v prípade krížov by bolo vhodné absolvovať viac vyšetrení. Na snímku predpokladám z rontgenu. Mna boleli tiež kríže a až na magnetickej rezonancii mi našla problémy s platničkou. Teda vysunutú platničku. Čo som sa rozprávala s ľudmi tak mi bolo povedané, že okolo chrbtice sú svaly, ktoré sa veľmi ťažko posilujú, ale je to možné dlhodobým cvičením napríklad brnenskej zostavy.

    Žiadala by som lekára o ďaľšie vyšetrenia, pretože občas majú tendenciu ťa odbiť po prvom vyšetrení a cpať do teba lieky. Ja dnes cvičievam brnenskú zostavu resp. cviky tomu podobné a je mi lepšie. Poľavuje to. Pomaly ale isto. Držím palce
    ako dlho cvičíš tu brnenskú zostavu?

    katkaa12 je offline (nepripojený) katkaa12

    katkaa12
    a mna ten chrbát bolí dade vo vnutry... dakedy mam pocit ako keby to bol skôr klb lebo ma to boli len na jednej strane... a ešte sa chcem spýtať na tie masáže... či by mi to nemohlo pomôcť

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Ak nie je v poriadku chrbtica v oblasti krížov, môže z toho bolieť spodok brucha. Môžeš mať pocit, že máš ženské problémy alebo chorý močový mechúr. Obyčajný rontgen nezistí problémy s platničkami. To by chcelo CT vyšetrenie. Žiadaj neurológa o vyšetrenie CT.

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    katkaa12 Pozri príspevok
    chystám sa na prehliadku... tak uvidime no.... a čo to môže byť?
    Katka, cez internet sa diagnostika robiť nedá, môže ísť o nejaký zápal (vaječníkov, vajíčkovodov a pod). Pokiaľ Ta v krížoch neseká a nevyžaruje bolesť (resp. trpnutie) do končatín, tak by to platnička nemala byť.

    katkaa12 je offline (nepripojený) katkaa12

    katkaa12
    martuli Pozri príspevok
    Katka, cez internet sa diagnostika robiť nedá, môže ísť o nejaký zápal (vaječníkov, vajíčkovodov a pod). Pokiaľ Ta v krížoch neseká a nevyžaruje bolesť (resp. trpnutie) do končatín, tak by to platnička nemala byť.
    nejde mi to vôbec do nôh a bolí ma to pri pohybe, pri chôdze dole schodami ked idem rýchlejšie a tvrdšie stupim na nohu, alebo ked skáčem... ked nič nerobím tak to prejde a akonáhle idem na tréning tak na druhy den je to späť...

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Erzebeth Pozri príspevok
    Ak nie je v poriadku chrbtica v oblasti krížov, môže z toho bolieť spodok brucha. Môžeš mať pocit, že máš ženské problémy alebo chorý močový mechúr. Obyčajný rontgen nezistí problémy s platničkami. To by chcelo CT vyšetrenie. Žiadaj neurológa o vyšetrenie CT.
    Bežný postup lekára je však najprv vylúčiť ľahšie diagnózy a potom CT a MR, veď sa nevyjadrila o konkrétnom probléme. Nie všetky bolesti chrbtice sú hneď platničky! Sa nečudujem potom, že sú dlhodobé čakacie doby na CT a MR, keď si vyšetrenia ordinujúpacienti samy. A nakoniec - má 17 rokov, športuje.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    martuli Pozri príspevok
    Bežný postup lekára je však najprv vylúčiť ľahšie diagnózy a potom CT a MR, veď sa nevyjadrila o konkrétnom probléme. Nie všetky bolesti chrbtice sú hneď platničky! Sa nečudujem potom, že sú dlhodobé čakacie doby na CT a MR, keď si vyšetrenia ordinujúpacienti samy. A nakoniec - má 17 rokov, športuje.
    Aj keby sa vyjadrila konkrétnejšie, sotva by som jej ja niečo naordinovala. Ani ona sama si určite nič nenaordinuje. Ale práve preto, že sa už liečila, niečo málo jej vyšetrili a nič nepomohlo, tak sa informuje. Každá rada je len úvaha. Má len 17 rokov. Mala by byť zdravá, no ale ona nie je. Z chrbtice ide bolesť do nôh ale aj do brucha.
    Žeby si pacienti sami ordinovali CT a MR o tom teda nič neviem, ale ak je také niečo niekde možné, skúsim to tam. Kde to je tak?

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    V prvom rade chrbat (driek) drzat v teple. Rano vecer teply kupel, alebo sprcha, dobre oblecenie. Potom cvicit na plavarni v bazene (pomaly plavat najma prsia a znak). Nakoniec pouzit niektoru metodu na psychicke uvolnenie spazmovych svalov a samoliecba proti bolesti. Spavat a casto oddychovat vystrety na velmi tvrdej posteli s malym vankusikom pod oblastou drieku a tenkym vankusom pod hlavou (jednak zdvihne driek, jednak prehreje oblast drieku).

    Este je mozne, ze niekedy spadla, vtedy je CT nutne. Podla priznakov mozu mat nervy odchadzajuce z miechy malo miesta medzi stavcami. Vtedy to boli pri pohybe a prejavuju sa aj bolesti brucha. Riesenie je vyssie, alebo operacia, alebo odlahcit chrbticu barlami. :-)

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    buchač, veľmi ď. sú to cviky korešpondujúce s mojou postavou aj povahou., želám ti len a len krásny deň.,

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    terezamaria Pozri príspevok
    Môžem poprosiť, nemáš tú brnenskú zostavu nejako zobrazenú? Nedá sa to prosím Ťa poslať?Ďakujem.
    Ži ....

    http://srapid.sk/stahuj/1639083/mark...e-prehrade.avi

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    terezamaria Pozri príspevok
    Juraj díky, ale táto moja stará šunka ani nepípla
    Tak potom sem sa ...



    a iné ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.