Zavrieť

Porady

Evidovanie bankových výpisov

Vadel by mi niekto poradiť ako mám evidovať bankové výpisy? Položku po položke, alebo môžem zaevidovať položku poplatok pri výbere spolu s poplatkami z vedenia účtu do jednej položky. Všetko čo súvisi s vedením účtu je prevádzková réžia? Môžem dať ako výdavok ovplivňujúci daň z príjmu aj poplatok pri výbere? Môže mi to niekto vysvetliť ako to evidovať? Pracujem v ALFE. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    mccm
    Vadel by mi niekto poradiť ako mám evidovať bankové výpisy? Položku po položke, alebo môžem zaevidovať položku poplatok pri výbere spolu s poplatkami z vedenia účtu do jednej položky. Všetko čo súvisi s vedením účtu je prevádzková réžia? Môžem dať ako výdavok ovplivňujúci daň z príjmu aj poplatok pri výbere? Môže mi to niekto vysvetliť ako to evidovať? Pracujem v ALFE. Ďakujem.
    Neviem, či ti ide o evidenciu, alebo o účtovanie?!
    Evidencia-zakladáš banku zvlášť-dôvod-je to prehľadnejšie( ale môžeš si ju zakladať aj podľa položiek)
    účtovanie - ja si účtujem každú položku zvlášť-veď výber máš priebežnú položku a poplatok máš -prev.réžia/analytika, je to výdaj ovplyvňujúci základ dane!
    Všetky poplatky máš prev.réžie, odporúčam ti viesť analytiku-k úrokom zvlášť, k poplatkom taktiež.
    Je to jedno, v akom programe robíš, účtuješ podľa zákona o účtovníctve!

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Účtujem každú položku zvlášť. mám vytvorenú analytiku - poplatky - prevádz. réžia bankové poplatky, bankové úroky-ostatné príjmy anal. bankové úroky, zrazenú zrážkovú daň účtujem na analytickom účte daň z príjmu s názvom preddavok na daň banka.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    mccm
    Vadel by mi niekto poradiť ako mám evidovať bankové výpisy? Položku po položke, alebo môžem zaevidovať položku poplatok pri výbere spolu s poplatkami z vedenia účtu do jednej položky. Všetko čo súvisi s vedením účtu je prevádzková réžia? Môžem dať ako výdavok ovplivňujúci daň z príjmu aj poplatok pri výbere? Môže mi to niekto vysvetliť ako to evidovať? Pracujem v ALFE. Ďakujem.
    Ak som to správne pochopila ide Ti o to, či môžeš všetky bankové poplatky nasčítať a zaúčtovať za mesiac jednou sumou, áno?
    Kvôli prehľadnosti neodporúčam. Osobne uprednosťňujem účtovať výpisy v poradí položku po položke a teda aj poplatky (ak máš výpis zo SLSP).
    V príncipe je to ale jedno. Všetky bank. poplatky - aj pri výbere (ak to nie je osobná spotreba) spadajú do výdavkov ovpl. DzP - do réžie. V členení si urob analytiku - bankové poplatky

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím! Monika máš ten istý systém ako ja.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ďakujem! To bolo už dávno! A ďalšie keď budú, tak bude zasa po daň.priznaní. Ovšem ,ak sa ich dožijem.
    Dobrú noc!
    Vlasta

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    ondrejvla
    Ďakujem! To bolo už dávno! A ďalšie keď budú, tak bude zasa po daň.priznaní. Ovšem ,ak sa ich dožijem.
    Dobrú noc!
    Vlasta
    Dobrú noc, Vlasti!

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Áno, v princípe je to jedno - poplatky sú réžia. Akorát z duše nemám rada roky rokúce výpisy práve zo Sl.spor. - pretože do jednoho riadku "namamlasia" úhradu OF alebo DF faktúry,odvody atd. + poplatok (nehorázny aj pri kredite). Pri mnohých obratoch na účte sa celý výpis z účtu takto zdvojnásobí kvôli poplatkom za každý pohyb nielen prácou a časom účtovníka ale aj časom a nákladom na tlač konečného výpisu na konci roka- jedno či v JÚ alebo PÚ.

    Monica je offline (nepripojený) Monica

    Monica
    Žienky neuveríte,ale teraz som si sadla k Porade,aby som čo-to zistila o zadávaní banky,a Vy to tu akurát rozoberáte.Teda všetky poplatky za výber,za vedenie účta,za balík Vubusines sú režijné výdavky.

    Dotácia z Európskeho soc.fondu má akú predkontáciu? Tiež píšete, že k poplatkom máte analytiku.Ako ju vytvoriť? Ja mám SW Pohodu.

    Ďakujem za radu.

    Viki je offline (nepripojený) Viki

    žena Viki
    Paula
    Áno, v princípe je to jedno - poplatky sú réžia. Akorát z duše nemám rada roky rokúce výpisy práve zo Sl.spor. - pretože do jednoho riadku "namamlasia" úhradu OF alebo DF faktúry,odvody atd. + poplatok (nehorázny aj pri kredite). Pri mnohých obratoch na účte sa celý výpis z účtu takto zdvojnásobí kvôli poplatkom za každý pohyb nielen prácou a časom účtovníka ale aj časom a nákladom na tlač konečného výpisu na konci roka- jedno či v JÚ alebo PÚ.
    Paulínka, stačí aby sa majiteľ účtu zastavil v SLSP a zmení si poplatky na výpise jednorázovo-nie po položkách. Potom budú chodiť výpisy tak, že bude obrat +/- a na konci výpisu sú jednou sumou poplatky - rozdelené.
    Napr. koncomesačný výpis obsahuje:
    poplatok za vedenie účtu
    poplatok za vyhotovenie výpisu (za výpis na požiadanie, preberaný osobne)
    poplatok za účtovnú položku (v jednej sume)
    ....
    a všetky ostatné poplatky podľa toho aké máš služby - EB, IB, výpis poštou.... a aké operácie boli vykonané - výber, vklad, zahraničné úhrady... atď, ale vždy len v jednom riadku
    Tiež ma otravovali poplatky pri platbe, ale ako som písala vyššie mi chodia výpisy už cca 3 roky.

    pekný dníček
    Viera

    mccm je offline (nepripojený) mccm

    mccm
    evina
    Účtujem každú položku zvlášť. mám vytvorenú analytiku - poplatky - prevádz. réžia bankové poplatky, bankové úroky-ostatné príjmy anal. bankové úroky, zrazenú zrážkovú daň účtujem na analytickom účte daň z príjmu s názvom preddavok na daň banka.
    Keď účtujem v ALFE tak úroky evidujem do iný zdaniteľný príjem( spravím si analytiku bankové uroky napr.)? Ešte jedna otázka ak vyberiem peniaze na osobnú spotrebu ako evidujem tieto poplatky?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mccm
    Keď účtujem v ALFE tak úroky evidujem do iný zdaniteľný príjem( spravím si analytiku bankové uroky napr.)? Ešte jedna otázka ak vyberiem peniaze na osobnú spotrebu ako evidujem tieto poplatky?
    Výber do pokladne - poplatky účtuješ do " prevádzková réžia " .

    mccm je offline (nepripojený) mccm

    mccm
    Zita5
    Výber do pokladne - poplatky účtuješ do " prevádzková réžia " .
    A ako je to s tými úrokmi ako ich evidovať?

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Úroky účtuješ do iný zdaniteľný príjem a daň z úroku do výdaj neovplyvňujúci základ dane - analytika daň z úroku (budeš ju potrebovať pri daňovom priznaní). Inak pri dani z prijmu mám nasledovnú analytiku:
    - daň za predch. zdaň.obdobie
    - preddavok na daň
    - daň z úroku

    Nech sa Ti darí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.