Zavrieť

Porady

sankcia - DPH

s.r.o. dala včera na úhradu DPH, ale s chybným číslom účtu (o nulu menej).
Dnes to hneď dali uhradiť. Mzslíte, že by sa dalo nejako vyhnúť sankcii?
Majú počkať na rozhodnutie a skúsiť sa odvolať alebo im hneď napísať?
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Denisa
    s.r.o. dala včera na úhradu DPH, ale s chybným číslom účtu (o nulu menej).
    Dnes to hneď dali uhradiť. Mzslíte, že by sa dalo nejako vyhnúť sankcii?
    Majú počkať na rozhodnutie a skúsiť sa odvolať alebo im hneď napísať?
    Ďakujem za rady.
    Asi nie. Treba počkať na rozhodnutie a potom budú podľa toho konať.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Alebo by som ešte odporúčala skontaktovať sa so správcom dane, možno nájdete spoločnú reč.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Myslím, že potom by ste sa mohli odvolať, ak Vám niečo vyrúbia. Zatiaľ na nič neupozorňujte.
    V niektorých prípadoch, ak to slušne v odvolaní vysvetlíte a stalo sa Vám niečo takéto prvýkrát- DÚ môže odpustiť penále. Aj oni sú ľudia.
    Píšem to preto, lebo som sa s takýmto odpustením už osobne stretla.

    "Nikdy sa na svet nepozerajte cez tmavé okuliare."
    Naposledy upravil Lila : 26.04.06 at 08:17

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    podľa prevodného príkazu sú platby na účty DÚ pripisované v ten istý deň. Takže budeš mať sklz 1 deň. Záleží z akej sumy budú vyrátavať omeškanie ale do 500,- Sk sa penále nevyrubujú (aspoň tak mi bolo povedané, keď sa mi stalo to isté, čo Tebe.) A to som mala omeškanie 2 dni zo sumy cca 530.000,- Sk a nevyšlo mi to. Tak predpokladám, že to aj u Teba bude tak nejako podobne. Kašli na konzultáciu s DÚ, na mňa sa tam dívali ako na blbca,že ich obťažujem s takými kravinani.

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    na www.drsr.sk najdes kalkulacku. po zadani dlznej sumy, dni omeskania a druhu dane ti to vypocita sumu, ktoru by ti "mohli" vyrubit (nad 500).

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    BOBY
    podľa prevodného príkazu sú platby na účty DÚ pripisované v ten istý deň. Takže budeš mať sklz 1 deň. Záleží z akej sumy budú vyrátavať omeškanie ale do 500,- Sk sa penále nevyrubujú (aspoň tak mi bolo povedané, keď sa mi stalo to isté, čo Tebe.) A to som mala omeškanie 2 dni zo sumy cca 530.000,- Sk a nevyšlo mi to. Tak predpokladám, že to aj u Teba bude tak nejako podobne. Kašli na konzultáciu s DÚ, na mňa sa tam dívali ako na blbca,že ich obťažujem s takými kravinani.
    Chválabohu nie všade majú k daňovníkom takýto blbý prístup. Mám práve opačnú skúsenosť. A keď pravidelne spolupracujem s daňovým úradom, aj oni majú lepší prístup, ako keď sa tam objavíte iba raz za rok. Dokonca, ak sa im niečo nepozdáva sami mi zavolajú. Škoda len, že nie všade je takáto spolupráca.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Stalo sa mi už a bol to skoro taký istý prípad, podali sme žiadosť a odpustili nám penále. Ale to už bolo dávno. Tak prajem veľa úspechov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.