Zavrieť

Porady

živnosť - podnikateľské poradenstvo - aká zmluva?

kvôli svojmu budúcemu klientovi si hodlám založiť živnosť, predmety podnikania podnikateľské poradenstvo (a ďalšie)

pre klienta predovšetkým spracovávam info z účtovníctva (finančné a ekonomické analýzy), ďalšie interné info, okrem toho vypĺňamť správy pre materskú firmu, pre banku, ďalej mu radím čo a ako pri výbere informačného systému, pri výbere dodávateľa web stránky + ďalšie veci ako sledovanie neplatičov a s tým súvisiace "sekretárske" práce a iné veci

1. Plánujem s klientom ako živnostník podpísať zmluvu o poskytovaní služieb kde bude všetko špecifikované - dátum, miesto plnenia, sumy, povinnosti atď, to všetko v jednej zmluve (čo by sa podľa OZ malo dať bez problémov). Dá sa to takto? Aké predmety podnikania je mať dobré pre tento účel v ŽL?

2. Kde je nejaká hranica medzi závislou a nezávislou činnosťou v tomto prípade? Alebo má ma to vôbec zaujímať? Živnosť mi vyhovuje, aj klientovi.

prosím poraďte

ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Tu nejde o závislú činnosť, takže to na ŽL pokojne môže ísť. Stačí zmluva a potom faktúrovať. A samozrejme ak máš predmet činnosti zapísaný v ŽL.
    Naposledy upravil ricij : 01.02.05 at 12:59

    Rupert je offline (nepripojený) Rupert

    Rupert
    Co sa tyka zmluvy tak ako pises spravit ju podla OZ. Trebars mozes spravit aj zmluvu o dielo.
    A co sa tyka ake cinnosti dat na zivnostensky list. Tak staci ked si pozries www.zrsr.sk
    a tam si pozres co si trebars poradcovia davaju do zivnosti.
    A samozrejme ty urcite poradia aj na Zivnostenskom urade ako to spravne napisat.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    nasa firma ide refakturovat uctovnicke prace druhej firme a tu by som sa chcela opytat ci v zivnostenskom liste musi byt napisane kokretne o aku sluzbu ide-sluzby-uctovnicke prace,alebo staci tak ako to mame my- sprostredkovanie obchodu a sluzieb v rozsahu volnej zivnosti-dakujem

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ja robím tiež na živnosť, veľa vecí je podobných, alebo rovnakých, ako píšeš Ty, v živnostenskom liste mám podnikateľské poradenstvo, účtovnícke práce a administratívne práce (ešte aj všeličo iné, ale toto používam k tej zmluve)

    Prepáč, nevšimla som si dátum, to mala byť odpoveď na prvú otázku.
    Naposledy upravil Luba2 : 10.10.05 at 08:55

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    boitana
    nasa firma ide refakturovat uctovnicke prace druhej firme a tu by som sa chcela opytat ci v zivnostenskom liste musi byt napisane kokretne o aku sluzbu ide-sluzby-uctovnicke prace,alebo staci tak ako to mame my- sprostredkovanie obchodu a sluzieb v rozsahu volnej zivnosti-dakujem
    Štandardná živnosť je " vedenie účtovníctva " , " činnosť účtovných poradcov " a " činnosť ekonomických a organizačných poradcov ". Všetko sú to voľné ohlasovacie živnosti.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    dakujem za odpoved este sata opytam ze ci nemas s tym skusenost ci,by som si mala dat rozsirit zivnostensky list o tuto cinost alebo mi to prejde u danovnikov s tym co mam

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    ajobs
    čo máš uvedené v ŽL ?
    sprostredkovanie obchodu a sluzieb v rozsahu volnej zivnosti
    Naposledy upravil boitana : 10.10.05 at 11:15

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    No, možno by to mohol byť problém, závisí od typu kontrolujúcich, avšak keď chceš rozšíriť živnosť, stojí to 1000 Sk - myslím. Skúsim okolo toho ešte niečo zistiť, neviem však, prečo nemáš v živnosti vedenie účtovníctva, keď sa tým živíš (predpokladám) ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.