Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti - nejasnosť v zákone.

Ahojte, potrebovala by som info ohľadom nároku na podporu v nezamestnanosti. Dni (730 za posl. 3 roky - pracovala som vždy len na dobu určitú) mi vychádzajú (cca 900)

02.2012 - 12.2013 zamestnaná na dobu určitú
01-05.2014 UPSVAR (bez nároku na podporu)
06.2014 - 01.2015 zamestnaná na dobu určitú

,no nie som si istá nasledovným:

- počas sledovaného 3ročného obdobia som bola 5 mesiacov evidovaná na úrade práce (bez nároku na dávku v nezamestnanosti), a teda neviem či sa mi môj nárok "neresetoval"

Kontaktovala som soc.poisťovňu no tam mi dáka slečna len odrecitovala znenie zákona a vetu že sledované obdobie 3 roky PRED EVIDENCIOU na upsvar a že asi teda nárok nemám. Na UPSVAR mi zase dali info že nárok mám mať len že sa nevedia zaručiť

Viem že nárok na podporu tu je vysvetľovaný X krát no tento konkrétny prípad som nikde riešený nenašla + ani cez info linku soc.poisťovňe som sa k jednoznačnej odpovedi nedopracovala. Viete mi dať niekto 100% stanovisko ?

vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Sleuje sa obdobie 3 roky dozadu. Ak si v roku 2014 dávku nepoberala, započítava sa aj predchádzajúce zamestnanie-
    kvetka7771 Ďakujem Veronika

    Podpora v nezamestnanosti - nejasnosť v zákone.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.