Zavrieť

Porady

DPH pred registráciou plátcu

Dobry den prajem,

prosim o pomoc pri uctovani : s.r.o. vznikla v 11/2010 a ma fa s dph, platcom dph sa stala az v 01/2011. Ako mam zauctovat tieto faktury ?
Velmi pekne dakujem
Naposledy upravil Dav : 26.01.11 at 15:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Keďže nie si v roku 2010 plátcom tak o DPH neúčtuješ, DPH účtuješ na MD tam kde aj tovar/službu. Na záver jedna dobrá rada, na základe Tvojej otázky by som pre predmetnú s.r.o. doporučil nieko kto ovláda aspoň tieto elementárne veci.

    IX.07 je offline (nepripojený) IX.07

    IX.07
    dakujem za radu.... nakolko uctujem rozbehnutu spolocnost, tak som sa pri tejto novo zalozenej firme zasekla... Ta poznamku beriem

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    IX.07 Pozri príspevok
    Dobry den prajem,

    prosim o pomoc pri uctovani : s.r.o. vznikla v 11/2010 a ma fa s dph, platcom dph sa stala az v 01/2011. Ako mam zauctovat tieto faktury ?
    Velmi pekne dakujem
    Má faktúry vystavené, alebo má faktúry doručené?
    Ak by mala vystavené fa s DPH, potom podať daňové priznanie a DPH odviesť. Aj informovať odberateľov, že firma sa stala plátcom DPH ku dňu XX.01.2011.

    IX.07 je offline (nepripojený) IX.07

    IX.07
    Ma fa dosle, nie odoslane, tie vystavuje az od 01/2011, kedy sa stala platcom dph. Nevedela som ako zauctovat dph na doslych fa... Dakujem za pomoc pri rieseni mojho problemu /niekedy si naozaj pripadam ako blbec/ Pekny vecer

    DPH pred registráciou plátcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.