Zavrieť

Porady

E-shop prevádzovaný formou i-frame

Dobrý deň,
- mám vlastnú doménu na www stránku a na v rámci nej mám e-shop, ktorý je vložený na našu www stránku formou i-frame, t.j. administraciu e-shopu (jeho napĺňanie produktami, cenami ...) zabezpečuje firma, ktora tento jednotný e-shop (jednotný dizajn, jednotný produkt, jednotné predajné ceny) prenajíma za mesačný poplatok ďalšim firmam formou i-frame (čiže vloženia ich e-shopu na weby ďalších subjektov).
V praxi to znamená, že klient prejaví cez e-shop záujem formou vypísania predbežnej objednávky (udaje: meno a priezvisko a kontakt - telefonicky alebo mailovy, žiadne iné údaje) - ktorá ide na server majiteľa e-shopu a odtiaľ je predbežná objednávka klienta presmerovaná na mail nájomcu e-shopu.

Čo sa týka marketingu: klienti sa zapisujú do mailing-listu (meno a priezvisko a mail-adresa - registracie) na tomto e-shope, databáza klientov je spracovávaná na servri majiteľa e-shopu, na ktorý sa my - nájomcovia pripojujeme cez internet. Mailing list si ale na tomto ich servri sravujeme každý nájomca samostatne.

moja otázka znie:
a) KTO JE PREVÁDZKOVATEĽE a KTO SPROSTREDKOVATEĽ pri tomto e-shope?
Osobne si myslím, že firma, ktorej e-shop patrí je prevádzkovateľ a my, ktorí tento e-shop mame na svojich stránkach formou i-frame sme sprostredkovatelia

b) KTO JE PREVÁDZKOVATEĽE a KTO SPROSTREDKOVATEĽ pri marketingu - mailing liste?

c) ide o 2 rôzne IS - IS e-shop a IS marketing?

Ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil kikimi : 29.12.13 at 19:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Dobrý deň,
    a+b/ prevádzkovateľ ste Vy, pretože je to "Váš business" a Vaši klienti. Vy riadite spracovanie ich údajov. Poskytovateľ aplikácie je sprostredkovateľ.
    c/ e-shop a direct marketing sú 2 odlišné IS, pretože majú odlišné účely spracovania a odlišné právne základy.
    PS: tu na porade nájdete dosť veľa informácií aj o e-shopoch, keď si popozeráte otázky, odpovede a komentáre.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kikimi VDAKA ZA ODPOVED, prajem pekny predposledny den v roku :-)
    kikimi Môžem sa ešte spýtať na právny základ spracovania OÚ:
    - pri e-shope
    - pri marketingu?

    nejako to tu nikde neviem najsť
    Ing. Ľubomír Janoška A/ Pre e-shop by som to rozdelil na 2 právne základy:
    1/ súhlas dotknutej osoby (pre evidované fyzické osoby, ktoré nemajú objednaný tovar)
    2/ predzmluvné vzťahy s dotknutou osobou a plnenie zmluvy, v ktorej vystupuje dotknutá osoba ako zmluvná strana - ust. § 10 ods. 3 písm. b/ zákona 122/2013 Z. z. (pre evidované fyzické osoby, ktoré majú objednaný tovar)

    B/ pre priamy marketing:
    spracovanie osobných údajov bez súhlasu dotknutej osoby podľa ust. § 10 ods. 3 písm. d/ zákona 122/2013
    kikimi Ešte raz srdečná vďaka za pomoc
    kikimi Ak môžem, ešte jednu otazku mam k tejto tematike.
    Registrovala som e-shop aj marketing, ale vyvstala otazka sprostredkovatela (tej firmy, od ktorej prenajimam formou frame e-shop) - musim urobit poucenie opravnenej osoby aj pre sprostredkovatela? (a to iste plati aj firma, ktora mi robi mzdy a tiez je mojim sprostredkovatelom)
      zbaliť

    E-shop prevádzovaný formou i-frame

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.