Zavrieť

Porady

DPH nakup ojazdene mot.voz. užitkove z nemecka

Prosím o radu ako zaúčtovať DPH v JU nakup ojazdene mot, vozidlo FORD Transit t.j. užitkové vozidlo z nemecka
na fakture nie je DPH uvedené § 6a v spojení s § 4 č. 1b
čítala som tému nakup ojazdeneho mot, voz., ale to bolo osobne auto . Auto je zakupene pre potreby firmy.
Použijem samozdananie ?
Naposledy upravil Iveta Maťašovská : 29.06.06 at 11:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Pri nakupe noveho dop.pr. sa uplatnuje §11 nasho zakona, ide o nadobudnutie tovaru, pri ktorom tovar dodavatel oslobodi a odberatel samozdani. Ak ste platitel a auto nie je osobne tak odvediete dan na vystupe a uplatnite na vstupe.Definiciu noveho DP najdete v § 11.
    Ak sa nejedna o novy DP tak ak ste obaja platitelia ide tiez o dodanie tovaru podla § 11. A teda samozdanenie na vasej strane.
    Ak je dodavatel neplatitel a vy ste platitel nic sa nesamozdanuje.
    Predpokladam, ze ste platitel tak ine moznosti nerozoberam.

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Malo by sa o tom aj účtovať. Ale v JU neviem. V priznaní DPH to uvedieš v R01(základ dane) a R02 (DPH vstup) potom R04(základ dane), R16(DPH výstup) a samozrejme v sumároch.
    Ja by som to zaúčtovala aj v peňažnom denníku a to v jednom riadku aj vstup aj výstup.:p
    ALBO
    Pri nakupe noveho dop.pr. sa uplatnuje §11 nasho zakona, ide o nadobudnutie tovaru, pri ktorom tovar dodavatel oslobodi a odberatel samozdani. Ak ste platitel a auto nie je osobne tak odvediete dan na vystupe a uplatnite na vstupe.Definiciu noveho DP najdete v § 11.
    Ak sa nejedna o novy DP tak ak ste obaja platitelia ide tiez o dodanie tovaru podla § 11. A teda samozdanenie na vasej strane.
    Ak je dodavatel neplatitel a vy ste platitel nic sa nesamozdanuje.
    Predpokladam, ze ste platitel tak ine moznosti nerozoberam.
    Ďakujem za odpoveď

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    ALBO
    Pri nakupe noveho dop.pr. sa uplatnuje §11 nasho zakona, ide o nadobudnutie tovaru, pri ktorom tovar dodavatel oslobodi a odberatel samozdani. Ak ste platitel a auto nie je osobne tak odvediete dan na vystupe a uplatnite na vstupe.Definiciu noveho DP najdete v § 11.
    Ak sa nejedna o novy DP tak ak ste obaja platitelia ide tiez o dodanie tovaru podla § 11. A teda samozdanenie na vasej strane.
    Ak je dodavatel neplatitel a vy ste platitel nic sa nesamozdanuje.
    Predpokladam, ze ste platitel tak ine moznosti nerozoberam.
    Ešte ma napadla jedna možnosť, myslím, že to je jediná možnosť, pri ktorej sa nesamozdaňuje auto:
    Ak je dodávateľ platiteľ, vy ste platiteľ, nič nesamozdaňujete, ak dodávateľ predáva osobné auto, ktoré nespĺňa podmienky nového DP(t.j. ojazdené vozidlo).
    Naposledy upravil M3G : 06.07.06 at 18:20
    Mohla by som poprosiť aby si mi to vysvetlil bližšie a kde to nájdem v zákone M3G . Dík

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Iveta Maťašovská
    Mohla by som poprosiť aby si mi to vysvetlil bližšie a kde to nájdem v zákone M3G . Dík
    Zákon o DPH, §44a v nadväznosti na §42, v nadväznosti na §49 ods. 7a.

    Inak dodanie podľa §43 by to bolo iba vtedy, ak by to bol nový dopravný prostriedok(čo sa stále spomína v zákone) alebo by to bolo úžitkové auto-čo je tvoj prípad, t.j. použiješ samozdanenie.
    Naposledy upravil M3G : 08.07.06 at 11:49

    DPH nakup ojazdene mot.voz. užitkove z nemecka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.