Zavrieť

Porady

fin. služby a DPH

Prosím Vás, ak robíme len fin. služby / v rámci SR/. Čo uvádzam do r. 6 daň. priznania DPH / môj fin. výnos alebo rozdiel medzi fin. výnosom a fin. nákladom???/ Absolútne tomu nerozumiem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečo ste platitelia, ked robíte len finančné služby? Ak robíte len to, nemáte nárok na odpočítanie DPH.
    oslobodené služby idú do DPH brutto - bez odpočítania nákladov.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Súhlasím , my robíme len finančné služby osl.od DPH podľa §39 , ale podľa § 4 Z. o DPH sme splnili podmienku obratu 1,5 mil.Sk ./viď.§4 odst.9/

    No a keďže sme plátcovia / nič neodpočítavame, ani nič nezdaňujeme/ mali by sme do r. 6 uviesť nejaké číslo. Keďže som z toho riadne dopletená, dávam rozdiel kurzov t.j.naše 668 - 568 / z fin. činnosti/ . Nakoľko som si to odvodila, keď som čítala §39 odst.2 , ktorý citujem:

    "Cenou služby pri zmenárenskej činnosti je dohodnutá odplata a výnos /príjem/ dosiahnutý z rozdielu kurzov v príslušnom zdaň. období."

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.