Zavrieť

Porady

veštenie, numerologia a registračná pokladna

musí mať veštec, liečitel- má živnosť- registračnú pokladnU: nenašiel som ho medzi službami , kde je to povinnosť. to by znamenalo, že môžu prevádzkovať živnosť bez dokladov???????? alebo si len ručne vypíšu koľko chcú?
11 komentárov     zbaliť
veronikasad Aký SK NACE má?
Aldan ono toto je normálne vo voľných živnostiach, len či musia mať registračku. ja viem že doklady nedávajú, len či musia mať. - musí mať účtovník, notár, prečo nie veštec?
vicktor och, vestec to nevie vyvestit...?
Ing. Ľubomír Janoška Vyvešti si, kto ti čo príde skontrolovať. Neplať, za čo nemusiš.
Aldan lenže zaplatíš- nejde teraz o názor na to, ale musia mať registračku alebo nie?
v preklade- nemusia zdanovať príjmy????
lujza.j čo ti ....zle vyveštil?!
Aldan Lujza, ja som tam ani nebola, ved tu nie je otázka ako kto veští-ale MUSIA MAť REGISTRACNU ALEBO NIE. to ja ako by si sa spýtala, urobila ti účtovnícka dobre učtovníctvo?, nejde o toto...
lujza.j tak vela zdravia a štastia...ked toto trápi.....
Ing. Ľubomír Janoška Zdaňované sú aj príjmy bez registračnej pokladne.
Aldan viete ide o to že som mala klienta a on dostal pri kontrole pokutu, že mal mať registračku, nie len vystaviť faktúru a príjmový pokladničný. no u tejto pani som robila daňové a mala len príjmové, ja som tvrdila, že má mať registračku, len to nikde nemôžem nájsť v zákone, že aj vykladači kariet, numerologovia. dala som dotaz na fin. správu, ak pošlú odpoved, dám ju tu.
Aldan slubila som poslať odpoved z fin. správy. to že je pod tým kodom sk nace 96090 neznamená, že musí mať registračku. - posielam odpoved...

Dobrý deň,

medzi služby, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržieb v ERP/VRP ( sú uvedené v prílohe č. 1 zákona o ERP) a podľa ŠKEČ zatriedené v kóde 96.09 patria aj ostatné služby a to len pri strihaní psov, pri opatrovateľských službách domácich zvierat, pri činnosti hotelov pre zvieratá, pri službách svadobných kancelári í a pri činnosti štúdií poskytujúcich tetovanie a piercing.

Ako z vyššie uvedeného vyplýva, na účely zákona o ERP nie na všetky činnosti zatriedené pod kódom 96.09 vzniká povinnosť používania ERP/VRP, ale iba na konkrétne činnosti. Z uvedeného dôvodu, pri poskytovaní činností ako sú veštenie, vykladanie karát, numerológia podnikateľovi nevzniká povinnosť na evidenciu tržieb prijatých v hotovosti používať ERP/VRP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    veronikasad dala podstatnú otázku, aké má SK NACE, ktoré sa uvádza do DP.. podľa neho sa treba pozrieť do Prílohy 1 Zákona o reg.pokladniach.. ak ho tam nenájdeš, tak nemusí mať ERP/VRP..
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...P#pojem_sluzba
    ak ho tam nenájdeš, neznamená že môžu prevádzkovať živnosť bez dokladov, ale že môžu vystavovať PPD a nemusia tržby evidovať v ERP/VRP.. či PPD aj bude vystavovať, to je ale o inom..
    Aldan super , veronikasad, dík. je to 96.09.0 ostatné osobné služby d a k u j e m

    veštenie, numerologia a registračná pokladna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.