Zavrieť

Porady

faktura podla parg. 66 ako vystavit

prosim o radu ako vystavit fa podla parg. 66 . jedna sa o predaj ojazdeneho mot. vozidla nakup zo zahranicia a nasledný predaj v tuzemsku
nakupna cena po prepocte je 282.193 ,sk predajna cena je 300.000,- sk
na fakturu by som dala
ojazdene mot. vozidlo 1 x 300.000,- sk bez dph v nulovom
manipulacny poplatok 1x 10084,- cena bez dph cena s dph 12.000,- sk z toho dph 1.916 ,- sk
uviedla som ,ze je to odkaz paragr. 66 zakona o DPH
je to spravne
citala som ,ze nesmie byt na fa samostatne suma dane
a ze zakladom dani pri predaji pouziteho tovaru je kladny rozdiel medzi prerdajnou cenou a kupnou cenou znizenou o dan ak nie
tak ako ma byt spravne faktura poradte
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Iveta Maťašovská
    prosim o radu ako vystavit fa podla parg. 66 . jedna sa o predaj ojazdeneho mot. vozidla nakup zo zahranicia a nasledný predaj v tuzemsku ...

    dakujem
    Osobné motorové vozidlo:
    Zákon o DPH pozná zvláštny režim pri predaji osobného motorového vozidla ak je NOVÉ (má evidenčné číslo a spĺňa požiadavky zákona o DPH na nové OMV) a prechádza hranice štátov EÚ. Vozidlo o ktorom je reč nie je nové a teda neúčtujeme o DPH ak sa jedná o osobné motorové vozidlo.

    Iné motorové vozidlo:
    DPH počítame z celej hodnoty motorového vozidla ak toto vozidlo sme nadobudli aj s evidenčným číslom.

    ----- 0 -------

    Často dostávam otázku či je možné o osobných motorových vozidlách, ktoré majú evidenčné číslo účtovať ako o tovare. Môj názor je, že nie pokiaľ sa jedná o podnikateľa ktorý neprevádzkuje autobazár. Ako fungujú autobazáre neviem.

    Aby ste mohli dostať presnú odpoveď musíte Vašu otázku upresniť.

    apo
    dakujem marina , ale to som pozerala ja potrebujem odsuhlasit ,že ako majú vyzerat udaje vo fakture robim taku fa prvuy krat
    auto ojazdene motorove vozidlo je dovezene zo zahranicia z rakuska predavane cez drazbu u nas sa predava bez evidencneho cisla majitel si ho dava na evidn. cisla sam bo zabezpeceny len dovoz a nasledny predaj pouziteho tovaru na zaklde obj.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Iveta Maťašovská
    auto ojazdene motorove vozidlo je dovezene zo zahranicia z rakuska predavane cez drazbu u nas sa predava bez evidencneho cisla majitel si ho dava na evidn. cisla sam bo zabezpeceny len dovoz a nasledny predaj pouziteho tovaru na zaklde obj.
    Zbežne som pozrel § 66 zákona o DPH. Pre predajcu použitého tovaru nie sú ustanovené žiadne mimoriadne podmienky. Moja rada je obrátiť sa na autobazár kde sa pokúste získať potrebné informácie, neviem poradiť.

    apo

    faktura podla parg. 66 ako vystavit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.