Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel a pokuta.

Dobrý večer, prosím vás ... SZČO v roku 2008 nevyužíval auto na podnikateľske účely, nebude mať nič v nákladoch a auto nemá zapísané v majetku . Ak teraz auto odhlási spätne k 31.12.2007 aby nemusel za rok 2008 platiť daň z motorových vozidiel ako postupuje daňový úrad ? Naparí mu len pokutu za neskoré odhlásenie alebo bude treba zaplatiť aj daň ? Rozmýšľame že ak by to bolo len na pokutu žeby sa to skôr oplatilo ako platiť daň ktorá by bola 4120 Sk. Pokuta možno za dve tisícky ...neviete niekto poradiť súrne do zajtra
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lesika Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím vás ... SZČO v roku 2008 nevyužíval auto na podnikateľske účely, nebude mať nič v nákladoch a auto nemá zapísané v majetku . Ak teraz auto odhlási spätne k 31.12.2007 aby nemusel za rok 2008 platiť daň z motorových vozidiel ako postupuje daňový úrad ? Naparí mu len pokutu za neskoré odhlásenie alebo bude treba zaplatiť aj daň ? Rozmýšľame že ak by to bolo len na pokutu žeby sa to skôr oplatilo ako platiť daň ktorá by bola 4120 Sk. Pokuta možno za dve tisícky ...neviete niekto poradiť súrne do zajtra
Pokutuje za nesplnenie oznamovacej povinnosti.
0 0
lesika lesika

lesika je offline (nepripojený) lesika

Prosím ťa nevieš aká tam je sadzba za nesplnenie ohlasovacej povinnosti pre fyzicku osobu ?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

lesika Pozri príspevok
Prosím ťa nevieš aká tam je sadzba za nesplnenie ohlasovacej povinnosti pre fyzicku osobu ?
Nesplnenie oznamovacej povinnosti nepokutujú - v zákone je síce napísané, že daňovník je povinný oznámiť, ale nie je tam odvolávky na postih - informácia z DU, aj vlastná skúsenosť pri neskoršom podaní oznámenia.
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Orsz Pozri príspevok
Nesplnenie oznamovacej povinnosti nepokutujú - v zákone je síce napísané, že daňovník je povinný oznámiť, ale nie je tam odvolávky na postih - informácia z DU, aj vlastná skúsenosť pri neskoršom podaní oznámenia.
rieši to § 35 zákona 511/1991 Z.z.

(7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote

a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona 8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.

pozn. pod čiarou:
8a) Napríklad zákon č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Ahojte, ak SRO kúpila auto 31.12.2008, mala podať za toto auto daňové priznanie z MV?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Polly404 Pozri príspevok
Ahojte, ak SRO kúpila auto 31.12.2008, mala podať za toto auto daňové priznanie z MV?
kedy ho začala využívať na podnikanie ?
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Myslí sa tým, kedy sa zapíše prvá cesta do knihy jázd?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Áno, napríklad.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Polly404 Pozri príspevok
Myslí sa tým, kedy sa zapíše prvá cesta do knihy jázd?
ano, ale až potom keď boli vybavené formality na DI
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

No vlastne na DI sa zabudlo a ide sa tam zajtra.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Polly404 Pozri príspevok
No vlastne na DI sa zabudlo a ide sa tam zajtra.
Čo to znamená zabudlo sa ? Ak nie ste vlastníkom vozidla, nemôžete auto vložiť do majetku firmy, - teda ani uplatniť odpisy
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Nechceme uplatňovať odpisy, len sa vozidlo predalo na základe kúpnej zmluvy ešte v roku 2008, prihlásilo sa na DÚ (na základe kúpnej zmluvy), ale zabudlo sa ísť na DI a prepísať techničák. Môže byť vozidlo teda v majetku firmy od 31.12.2008, kedy bolo kúpené alebo až odvtedy, kedy bude zapísané do TP?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Polly404 Pozri príspevok
Nechceme uplatňovať odpisy, len sa vozidlo predalo na základe kúpnej zmluvy ešte v roku 2008, prihlásilo sa na DÚ (na základe kúpnej zmluvy), ale zabudlo sa ísť na DI a prepísať techničák. Môže byť vozidlo teda v majetku firmy od 31.12.2008, kedy bolo kúpené alebo až odvtedy, kedy bude zapísané do TP?
http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr...jmami-6-a.html


Je tam písané aj o MV ...pozrite si to
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Aby som nemýlila: kúpilo-predalo - SZČO predala auto vlastnej SRO. Teda SZČO auto odhlásila na DÚ k 31.12. a SRO auto prihlásila na DU k 31.12., ale nakoľko je to jeden majiteľ, tak nejako zabudol, že to treba prehlásiť aj na DI. Môže byž toto auto v majetku SRO už od 31.12.alebo až po zápise v technickom preukaze? A ak môže byť už k 31.12., tak treba za tento jeden deň dať daňové priznanie k dani z MV?
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Ďakujem pekne. Naraz sme vložili otázku aj odpoveď. Takže musím počkať na technický preukaz.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Polly404 Pozri príspevok
Aby som nemýlila: kúpilo-predalo - SZČO predala auto vlastnej SRO. Teda SZČO auto odhlásila na DÚ k 31.12. a SRO auto prihlásila na DU k 31.12., ale nakoľko je to jeden majiteľ, tak nejako zabudol, že to treba prehlásiť aj na DI. Môže byž toto auto v majetku SRO už od 31.12.alebo až po zápise v technickom preukaze? A ak môže byť už k 31.12., tak treba za tento jeden deň dať daňové priznanie k dani z MV?
Ja som toho názoru , že zaradiť do majetku až dňom prepísania na DI .Čiže až v roku 2009 .
0 0
mirka2274 mirka2274

mirka2274 je offline (nepripojený) mirka2274

Tweety Pozri príspevok
Pokutuje za nesplnenie oznamovacej povinnosti.
Chcela som spýtať, či platí tá istá odpoveď teda pokuta za nedodržanie lehoty pri odhlásení, SZČO nemal v r2008 žiadne náklady za auto v účtovníctve (iba paušalne výdavky 40% ) ale auto je ešte v majetku. Prosím o radu. Ďakujem. Mirka
Prišla nám výzva na podanie daňového priznania. Keby som podala odhlášku k 31.12.2007
Neznalosť zákona neospravedlňuje ale myslela som si, že keď si nedávame výdavky na auto do nákladov, netreba podávať DP.
Ako z toho čo najlepšie von?
0 0
barbora23 barbora23

barbora23 je offline (nepripojený) barbora23

Potrebujem poradit :-) dneska prisla manzelovi vyzva od DU, aby sme oznamili dovody nezaplatenia dane z MV za rok 2008. Dan sme nezaplatili preto, ze sme auto nedali do podnikania, bolo sice kupene na muza ako zivnostnika ale nakoniec sme si uplatnili pausalne vydavky, tak sme ho do podnikania nedali. Nevedela som, ze treba nieco oznamovat.. do 15 dni im mame odpisat a pisu, ze nam daju pokutu za nesplnenie oznamovacej povinnosti. Kolko ta pokuta asi tak bude? precitala som si vyssie, ze od 2000 do 100000sk, ta horna sadzba ma desi, som na materskej... stala sa niekomu takato situacia?a ako ste to riesili? co radite, ako to tam zdovodnit, a od coho zavisi vyska pokuty? dakujem za radu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

barbora23 Pozri príspevok
Potrebujem poradit :-) dneska prisla manzelovi vyzva od DU, aby sme oznamili dovody nezaplatenia dane z MV za rok 2008. Dan sme nezaplatili preto, ze sme auto nedali do podnikania, bolo sice kupene na muza ako zivnostnika ale nakoniec sme si uplatnili pausalne vydavky, tak sme ho do podnikania nedali. Nevedela som, ze treba nieco oznamovat.. do 15 dni im mame odpisat a pisu, ze nam daju pokutu za nesplnenie oznamovacej povinnosti. Kolko ta pokuta asi tak bude? precitala som si vyssie, ze od 2000 do 100000sk, ta horna sadzba ma desi, som na materskej... stala sa niekomu takato situacia?a ako ste to riesili? co radite, ako to tam zdovodnit, a od coho zavisi vyska pokuty? dakujem za radu
Daň z motorových vozidiel sa platí, ak sa auto využíva na podnikanie. To, že ste si uplatnili paušálne výdavky, ktorých súčasťou sú aj náklady za používanie mot. vozidla - nie je dôvodom na nezaplatenie dane.
Ak ste auto kúpili na firmu /nie ako fyzická osoba/, odpisy sú súčasťou paušálnych výdavkov, nedá sa prerušiť odpisovanie.

Máte auto napísané na DI na IČO ?
0 0
barbora23 barbora23

barbora23 je offline (nepripojený) barbora23

Musela som zistit, co je DI :-) ano na DI je ICO a auto nevyuzivame na podnikanie, nezaradili sme ho do podnikania a nemame knihu jazd atd... (dali by sme ho do podnikania keby sme nesli cez pausalne vydavky, potom by sme nejaku SC vymysleli)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať