Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel a pokuta.

Dobrý večer, prosím vás ... SZČO v roku 2008 nevyužíval auto na podnikateľske účely, nebude mať nič v nákladoch a auto nemá zapísané v majetku . Ak teraz auto odhlási spätne k 31.12.2007 aby nemusel za rok 2008 platiť daň z motorových vozidiel ako postupuje daňový úrad ? Naparí mu len pokutu za neskoré odhlásenie alebo bude treba zaplatiť aj daň ? Rozmýšľame že ak by to bolo len na pokutu žeby sa to skôr oplatilo ako platiť daň ktorá by bola 4120 Sk. Pokuta možno za dve tisícky ...neviete niekto poradiť súrne do zajtra
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

barbora23 Pozri príspevok
Musela som zistit, co je DI :-) ano na DI je ICO a auto nevyuzivame na podnikanie, nezaradili sme ho do podnikania a nemame knihu jazd atd... (dali by sme ho do podnikania keby sme nesli cez pausalne vydavky, potom by sme nejaku SC vymysleli)
Barbora, prečítaj si prosím znovu príspevok č. 20 - využívate auto na podnikanie ? /nie je dôležité či si uplatňujte paušál alebo skutočné výdavky/. Používa živnostník auto na cesty súvisiace s podnikaním ?
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

ak nevyužívate vozidlo na podnikanie, potom nepodlieha dani z motorových vozidiel, ale mali ste splniť oznamovaciu povinnosť. Za zanedbanie tejto povinnosti je pokuta 200 Sk - prehod na Eurá.
0 0
hapeti hapeti

hapeti je offline (nepripojený) hapeti

Ak DU žiada od Vás DzMV tak určite máte vozidlo nahlásené na DU. A ak je to tak, tak DU nezaujíma že kedy použivate auto a či máte paušál alebo nie, to s platením daní nesúvisý....
0 0
barbora23 barbora23

barbora23 je offline (nepripojený) barbora23

Auto nepouzivame na podnikanie, ale ked sme ho kupovali tak sme si mysleli, zeby sme ho mohli a preto ho muz, ked sme ho kupili zapisal na ICO a bol ho nahlasit aj na DU.
0 0
barbora23 barbora23

barbora23 je offline (nepripojený) barbora23

mandula Pozri príspevok
ak nevyužívate vozidlo na podnikanie, potom nepodlieha dani z motorových vozidiel, ale mali ste splniť oznamovaciu povinnosť. Za zanedbanie tejto povinnosti je pokuta 200 Sk - prehod na Eurá.
To mi velmi odlahlo, ze to nie je vacsia suma. Dakujem :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

barbora23 Pozri príspevok
Auto nepouzivame na podnikanie, ale ked sme ho kupovali tak sme si mysleli, zeby sme ho mohli a preto ho muz, ked sme ho kupili zapisal na ICO a bol ho nahlasit aj na DU.
Tak si dodatočne splňte oznamovaciu povinnosť na DU - ak vam zoberu storno oznámenia, daň zaplatiť nemusíte. Inak alikv.časť aspoň za jeden mesiac - ak podáš odhlášku napr. k nejakému dňu v mesiaci, kedy si ho prihlasovala. Ak to bolo pred 1.1.2008, treba auto odhlásiť 31.12.2007
Určite vás čaká pokuta za nesplnenie oznamovacej povinnosti - 2000sk/prepoč. na €. Neposielajú ju hneď.
0 0
barbora23 barbora23

barbora23 je offline (nepripojený) barbora23

veronikasad Pozri príspevok
Tak si dodatočne splňte oznamovaciu povinnosť na DU - ak vam zoberu storno oznámenia, daň zaplatiť nemusíte. Inak alikv.časť aspoň za jeden mesiac - ak podáš odhlášku napr. k nejakému dňu v mesiaci, kedy si ho prihlasovala. Ak to bolo pred 1.1.2008, treba auto odhlásiť 31.12.2007
Určite vás čaká pokuta za nesplnenie oznamovacej povinnosti - 2000sk/prepoč. na €. Neposielajú ju hneď.
ajajaaj nie celkom rozumiem: ak nezoberu storno oznamenia, tak budeme musiet zaplatit dan? muz ho prihlasil 1.3.2008
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

barbora23 Pozri príspevok
ajajaaj nie celkom rozumiem: ak nezoberu storno oznamenia, tak budeme musiet zaplatit dan? muz ho prihlasil 1.3.2008
Ak ti nezoberu storno a prihlásenie bude trvať aspoň jeden deň. musíš zaplatiť daň za celý mesiac. Neprepočítava sa to na dni.
0 0
barbora23 barbora23

barbora23 je offline (nepripojený) barbora23

Dakujem za rady a info, pomohli ste mi sa v tom zorientovat. Zajdem na DU a uvidim, co sa bude s tym dat robit. VDAKA.
0 0
rozbitavaza rozbitavaza

rozbitavaza je offline (nepripojený) rozbitavaza

Dobry den.. cisto teoreticky ma zaujima, ak clovek je majitelom osobneho motoroveho vozidla, ktore nevyuziva cca 10 rokov, nie je odhlasene a ani zan pocas tych 10tich rokov neplatil ziadne dane a poplatky s mv spojene, je jasne ze bude musiet zaplatit pokutu.. Aka vysoka moze byt ta pokuta??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rozbitavaza Pozri príspevok
Dobry den.. cisto teoreticky ma zaujima, ak clovek je majitelom osobneho motoroveho vozidla, ktore nevyuziva cca 10 rokov, nie je odhlasene a ani zan pocas tych 10tich rokov neplatil ziadne dane a poplatky s mv spojene, je jasne ze bude musiet zaplatit pokutu.. Aka vysoka moze byt ta pokuta??
pýtaš sa na neplatenie zákonnej poistky alebo dane z mot. vozidiel /tá sa platí, len ak sa auto využíva na podnikanie/
0 0
rozbitavaza rozbitavaza

rozbitavaza je offline (nepripojený) rozbitavaza

jednoducho keby zan nebolo nic platene pocas celych tych 10 rokov... by si iba tak stalo v garazi a hnilo ) .. velmi nezodpovedne.. potom pokuta velmi vysoka??
0 0
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

Kamarát nemal auto zaradené v podnikaní, no uplatňoval si naň cestovné náhrady, a teda ako SZCO aj zaplatil daň z motorových vozidiel za rok 2008, pretože ho v súvislosti s podnikaním využíval. Tento rok dal však toto auto zošrotovať a kúpil si nové. Zabudol však na daňovom úrade podať Oznámenie o zániku daňovej povinnosti a nahlásiť novú daňovú povinnosť na nové auto v súvislosti s jeho využívaním na podnikanie. Uvažuje, že by na nové auto podal oznámenie až teraz a cestovné náhrady si bude uplatňovať až odo dňa podania oznámenia. To by mohol. Aby neplatil pokutu, tak chce podať aj oznámenie o zániku daňovej povinnosti k starému vozidlu podať až teraz. Ako daňový úrad zistí, že ho dal zošrotovať a nevyužíval ho až doteraz na podnikanie? Viem, že keby si vyžiadali záznam z DI, tak to zistia jednoducho, ale robia to? Chce sa vyhnúť pokute...
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Dobrý deň, prosím potrebovala by som preveriť, či som postupovala správne.
Firma kúpila v Maďarsku ojazdené užítkové vozidlo 17.8.2009, počkali sme na slov.technický s dátumom 2.9.2009, vtedy som auto nahlásila na DÚ. Teraz som zneistela, či si náklady od 17.8. do 2.9. budú daňovo uznanateľné (opravy, PHM). Netreba na DÚ nahlásiť dátum kúpy?Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JM1968 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím potrebovala by som preveriť, či som postupovala správne.
Firma kúpila v Maďarsku ojazdené užítkové vozidlo 17.8.2009, počkali sme na slov.technický s dátumom 2.9.2009, vtedy som auto nahlásila na DÚ. Teraz som zneistela, či si náklady od 17.8. do 2.9. budú daňovo uznanateľné (opravy, PHM). Netreba na DÚ nahlásiť dátum kúpy?Ďakujem.
Oznamovacia povinnosť je od dátumu začatia používania MV.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Tweety Pozri príspevok
Oznamovacia povinnosť je od dátumu začatia používania MV.
Ďakujem, takže to mám zle Síce najprv sa doviezlo, urobili sa opravy a potom sa začalo používať....Vlastne by to mohlo byť toho 2.9., len prosím, tie opravy a PHM dovtedy sú daňové naklady? Ďakujem za trpezlivosť.
Naposledy upravil JM1968 : 09.10.09 at 07:50
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

JM1968 Pozri príspevok
Ďakujem, takže to mám zle Síce najprv sa doviezlo, urobili sa opravy a potom sa začalo používať....Vlastne by to mohlo byť toho 2.9., len prosím, tie opravy a PHM dovtedy sú daňové naklady? Ďakujem za trpezlivosť.
Prečítala som si čo som našla k danej téme...už prosím len o odsúhlasenie skúsenejších, či som pochopila správne...Takže ojazdené úžitkové vozidlo kúpené v MR v auguste 042/321, samozdanenie DPH urobím teraz za 3Q(aj si odpočítame DPH), preklad do slov.,opravy vozidla, emisná,recyklačný fond na 042,343/211 a keď pridelil DI evidenčné číslo a zapísal firmu ako držiteľa 2.9., 022/042 zaradila som do užívania a nahlásila s týmto dátumom na daňový úrad. Daň sa bude platiť od septembra a odpisovať sa bude nákupná cena+opravy a ost.náklady súvisiace s obstaraním.
Budem veľmi vďačná za každú radu.
0 0
cicus cicus

cicus je offline (nepripojený) cicus

Dobry den,
chcem sa spytat....podnikatel nepodal ani oznamenie ani danove priznanie na dan z motorovych vozidiel za rok 2008..(on vlastne podal oznamenie ale potom zrusil, teda akoby nepodal) podal az na jesen 2009... dostane pokutu aj za nepodanie oznamenia aj za nepodanie danoveho priznania?? 2x 2000,-Sk ??? penale za oneskorenu platbu su jasne.... dakujem
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

cicus Pozri príspevok
Dobry den,
chcem sa spytat....podnikatel nepodal ani oznamenie ani danove priznanie na dan z motorovych vozidiel za rok 2008..(on vlastne podal oznamenie ale potom zrusil, teda akoby nepodal) podal az na jesen 2009... dostane pokutu aj za nepodanie oznamenia aj za nepodanie danoveho priznania?? 2x 2000,-Sk ??? penale za oneskorenu platbu su jasne.... dakujem
Ak si uplatnoval naklady na auto v roku 2008 tak pokutu dostane. /teda bud si to sám prizná,alebo bude cakat,kym mu na to pridu alebo nepridu./
0 0
kocka503 kocka503

kocka503 je offline (nepripojený) kocka503

A kde by som našla výšku pokút za nepodanie oznámenia? Je to v niektorom zákone??? Prosím, ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať