Zavrieť

Porady

DPH z PHM v Nemecku

ahojte,

mám doklad z Nemecka o nákupe PHM. Robím JÚ (platca) a nemám valutovú pokladňu. Prepočítam blok kurzom NBS z daného dňa, ale teraz si nie som istá, či zachovám ich DPH 16% a tú prepočítam a do ktorého riadku v daňovom priznaní sa mi to dostane.

a ešte niečo: na doklade je vyčíslená DPH aj základ, ale nevidím ich IČ DPH. musí tam byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    MIRKA
    ahojte,

    mám doklad z Nemecka o nákupe PHM. Robím JÚ (platca) a nemám valutovú pokladňu. Prepočítam blok kurzom NBS z daného dňa, ale teraz si nie som istá, či zachovám ich DPH 16% a tú prepočítam a do ktorého riadku v daňovom priznaní sa mi to dostane.

    a ešte niečo: na doklade je vyčíslená DPH aj základ, ale nevidím ich IČ DPH. musí tam byť?
    Už to tu bolo, skús tento lik, snáď Ti pomôže. Pekný deň!
    http://www.porada.sk/showthread.php?...%EDn#post15090

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    MIRKA
    ahojte,

    mám doklad z Nemecka o nákupe PHM. Robím JÚ (platca) a nemám valutovú pokladňu. Prepočítam blok kurzom NBS z daného dňa, ale teraz si nie som istá, či zachovám ich DPH 16% a tú prepočítam a do ktorého riadku v daňovom priznaní sa mi to dostane.

    a ešte niečo: na doklade je vyčíslená DPH aj základ, ale nevidím ich IČ DPH. musí tam byť?
    A načo ti je ich IČ DPH? Ty si zaregistrovaná v Nemecku ako platiteľ DPH? Pochybujem, že áno, keď máš prvý blok s týmto problémom. Ty si nemôžeš uznať DPH zo zahraničia, iba v tom prípade áno, keby si tam bola registrovaná!!!!!
    Nedostane sa ti to do žiadneho riadku v DPH, ty to platíš s DPH a celé ti to ide do nákladov prostredníctvom zúčtovania cestovného príkazu.

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    ďakujem vám veľmi pekne.

    samozrejme, že nie som registrovaná v Nemecku :-) a keďže to bol môj prvý zahraničný prípad s DPH, tak som nevedela, ako sa to robí.... už viem :-)

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Dobrý den, mám takýto problém. Séf bol na výstave v Taliansku a doniesol mi doklad o kúpe PHM v IT. Teraz mám tam vyčíslené aj ich DPH. Chcela by som vedieť či mám zaúčtovať celú sumu /základ+DPH/ a dať ako neovplyvnujúce DPH. Môžete mi to potvrdiť alebo vyvrátiť? Dakujem

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    31Jankal Pozri príspevok
    Dobrý den, mám takýto problém. Séf bol na výstave v Taliansku a doniesol mi doklad o kúpe PHM v IT. Teraz mám tam vyčíslené aj ich DPH. Chcela by som vedieť či mám zaúčtovať celú sumu /základ+DPH/ a dať ako neovplyvnujúce DPH. Môžete mi to potvrdiť alebo vyvrátiť? Dakujem
    O Dph neúčtuješ, celá suma dokladu je hodnota , ktorá vstupuje do nákladov.
    Priložím Ti aj odpoved na dopyt, z inej témy, kde sa diskutovalo na rovnaký problém.

    http://www.porada.sk/1027669-post28.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.