Zavrieť

Porady

kontrola DPH a dodatoč.priz.

Zdravím všetkých mudrcov a odborníkov a chcel by som poprosiť názory na nasledovné otázky /nejak sa mi to kopí/

1.Od septembra r.2004 mi prebieha kontrola na DPH za 06/2004, ktorá éééšte nieje ukončená. Za apríl 2005 by som chcel podať dodatočné priz.- ako si vysvetlujete §39 ods.3 zák.511/92 Zb.?? Môžem ho podať?
2.Môže si daň.úradník ku kontrole DPH vyžiadať bankové výpisy,pokladničné doklady a hlavnú knihu, ktoré nesúvisia podľa mňa s DPH?

A to by hádam zatiaľ stačilo. Ďakujem všetkym za spoluúčasť !?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lucinka1 je offline (nepripojený) lucinka1

    lucinka1
    1. mozes podat dodatocne priznanie za obdobie april 2005, danova kontrola prebiehajuca na ine zdanovacie obdobie s tym nic nema spolocne...
    2. moze, par.15 ods.6 d) zakona c. 511/1992 Zb...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    2.Môže si daň.úradník ku kontrole DPH vyžiadať bankové výpisy,pokladničné doklady a hlavnú knihu, ktoré nesúvisia podľa mňa s DPH?

    Noel, že si všetky doklady môže daňovák vyžiadať ku kontole Ti už napísli predo mnou, len neviem, prečo si myslíš, že tieto doklady nesúvisia s DPH- na niektorých pokladničných dokladoch máš určite DPH účtovanú, hlavná kniha je najdôležitejším dokladom správnosti zaúčtovania DPH a odsúhlasenia údajov uvedených v DP ku DPH s účtovníctvom a bankové výpise kontrolujú, či si DPH uhradil štátu. Aj keď majú svoje podklady, vždy tieto výpisy požadujú pri kontrole /toto by i nemuseli, ale čo už/.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Moja skúsenosť,ja som mala vlani celoročnú kontrolu na DPH, kontrolovali a aj do zápisu napísali,že sme mali porobené knihy jázd.

    Dodatočné môžeš podať.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Luna, to sa mi raz tiež stalo, hneď ako prišli, vytiahli zoznam z dopravného inšpektorátu, ktoré autá sú na našu firmu a hneď si pýtali knihy jázd. Na každom bloku bola poznačená ŠPZ-ka a kontrolovali, či je tankovanie poznačené v knihe jázd.

    kontrola DPH a dodatoč.priz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.