Zavrieť

Porady

Daňová kontrola na DPH

V piatok 20.5.2005 som prevzala list s daňového úradu ohľadom kontroly na DPH za 1.Q.2005. Pri kontrole dokladobv som zistila, že program nezahrnul do priznania jednu odoslanú fa. Môžem podať ešte opravné. Kontrola je nahlásená až na 24.6.2005.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    simonka
    V piatok 20.5.2005 som prevzala list s daňového úradu ohľadom kontroly na DPH za 1.Q.2005. Pri kontrole dokladobv som zistila, že program nezahrnul do priznania jednu odoslanú fa. Môžem podať ešte opravné. Kontrola je nahlásená až na 24.6.2005.
    Doporučovala by som . Pokiaľ sa Ti tou fa navýši odvod DPH , tak budú aj dáke sankcie !!!

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Nie je to náhodou tak, že ak sa ohlásia na daňovú kontrolu, už sa nedá urobiť dodatočné daň. priznanie??

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ako píše Vera, po prevzatí oznámenia že je kontrola sa opravné ani dodatočné DP nedá robiť. Resp. dá sa, ale oni ho nebudú akceptovať to je ako keby nebolo.
    Pekný deň...

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Dá sa ísť na DU a povedať SOS, čo sa stalo a dohodnúť sa. Dá sa to, už som to zažila, ale záleží na tom aké máš s nimi vzťahy...že pravidelne platíš atď
    Za to Ti nič nespravia, buď sa dohodneš, alebo nie! A dôležité je, či Ti už vrátili ten odpočet, ak áno ihneď uhraď ten rozdiel

    Držím palce

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ALDA
    Dá sa ísť na DU a povedať SOS, čo sa stalo a dohodnúť sa. Dá sa to, už som to zažila, ale záleží na tom aké máš s nimi vzťahy...že pravidelne platíš atď
    Za to Ti nič nespravia, buď sa dohodneš, alebo nie! A dôležité je, či Ti už vrátili ten odpočet, ak áno ihneď uhraď ten rozdiel

    Držím palce
    Ale asi každý kontrolór si chce šplhnúť a aj oni sa boja o miesta, vyskúšaj.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Máš smolu. Dodatočné priznanie môžeš podať, ale nebude akceptované. A pokiaľ si neuviedla daň na výstupe, čakaj sankcie za nesprávne odvedenú daň.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    babenko1
    Máš smolu. Dodatočné priznanie môžeš podať, ale nebude akceptované. A pokiaľ si neuviedla daň na výstupe, čakaj sankcie za nesprávne odvedenú daň.
    Čo ja viem, radšej ztop dagde faktúru.:p

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    babenko1
    Máš smolu. Dodatočné priznanie môžeš podať, ale nebude akceptované. A pokiaľ si neuviedla daň na výstupe, čakaj sankcie za nesprávne odvedenú daň.
    Nie tak striktne moja, ona mala odpočet a nevieme, či jej ho vrátili, alebo si ho odráta v II.Q To je na tom to najdôležitejšie

    Ahoj Hela

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Čítala som v niektorom DÚPP, že pokiaľ sa znižuje nadmerný odpočet DÚ nemôže vyrúbiť pokutu, pretože zákon hovorí len o zvýšení dane. Je to vraj diera v zákone.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ja len chcem povedať, že možno ti nato ani neprídu. Aspoň ja mám takú skúsenosť. Mala som už 2x kontrolu na DPH. Ani raz mi nič nenašli, hoci ja som vedela o nejakých chybách. Vôbec si to nevšimli. A pritom mali papiere týždeň na DÚ. Tak neboj, možno ti to predsa len prejde.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Anonymka
    Ja len chcem povedať, že možno ti nato ani neprídu. Aspoň ja mám takú skúsenosť. Mala som už 2x kontrolu na DPH. Ani raz mi nič nenašli, hoci ja som vedela o nejakých chybách. Vôbec si to nevšimli. A pritom mali papiere týždeň na DÚ. Tak neboj, možno ti to predsa len prejde.
    Môžem tiež potvrdiť. Keď mi nahlásili kontrolu, tak ešte deň pred ňou som si prešie doklady a niečo som našiel. Tak som jednoducho túto faktúru pred kontrolou stopil a všetko bolo v poriadku, nenašli nič. I tak še dá.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ak sa ti to dá jednoducho tú faktúru prerob-daj iné zdaniteľné plnenie, aby bolo až v II.Q 2005 , ale pozor faktúra nesmie byť zaplatená v I. O 2005 !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.