Zavrieť

Porady

Kontrola DPH v MoneyS3

Ahojte poraďáci,

obraciam sa na Vás s prosbou o poradenie nejakých fínt či spôsobu, ako nájsť chyby v DPH-čke.. Celý minulý rok mi dosť lieta (preberala som účtovníctvo až počas roka a v dosť biednom stave) a už som z toho zúfalá. Robím v Money, ale privítam akékoľvek návrhy.... prosíííím pomôžte mi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    size je offline (nepripojený) size

    size
    Ja robím tiež v Money. Tiež som mala s tým dosť problémy hlavne ak som sa pomýlila v tom, že síce bol doklad s DPH aj som ho tak nahrala ale nevšimla som si že mám zadané nevplyvňujúci DPH. Teraz si to robím pracne a to tak, že si vytlačím 343 a protokol k DPH a odfajkávam. Ako blázon. Tu mi to ale tieť robí rozdiely vtedy, ak dátum DPH je v danom mesiaci a účtovný dátum v nasledujúcom. Hlavne pri vystavovaní faktúr. DPH v Money nie je podľa môjho názoru najspoľahlivejšie.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    size
    Ja robím tiež v Money. Tiež som mala s tým dosť problémy hlavne ak som sa pomýlila v tom, že síce bol doklad s DPH aj som ho tak nahrala ale nevšimla som si že mám zadané nevplyvňujúci DPH. Teraz si to robím pracne a to tak, že si vytlačím 343 a protokol k DPH a odfajkávam. Ako blázon. Tu mi to ale tieť robí rozdiely vtedy, ak dátum DPH je v danom mesiaci a účtovný dátum v nasledujúcom. Hlavne pri vystavovaní faktúr. DPH v Money nie je podľa môjho názoru najspoľahlivejšie.
    Prečo si mysliš, že nie je spoľahlivý tento program ?
    Ako dlho v ňom pracuješ ? Asi krátko, že ?
    Prečo to pracne odškrtávaš ?
    Veď ti staší si vytlačiť zoznam dokladov neovplyvňujúcich DPH a hneď uvidíš, či tam nemáš zaradené doklady, ktoré majú vyčíslenú DPH.
    Prečo dávaš účtovný dátum iný ako dátum DPH ?

    Ahoj
    Naposledy upravil Katarína STR : 01.07.05 at 08:28

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Presne tak, dátum DPH musí sedieť s dátumom daň. povinnosti. Ja s DPH problém nemám. skús si vytlačiť priznanie k dPH a pohyby na účtoch, chybu nájdeš. Mne ale robí rozdiel pri "reverse charge", nepočíta mi dPH rovnako na vstupe a na výstupe. Sú tam stotinné rozdiely. Ale ja sa stým dáko netrápim. Na konci roka naúčtujem halierové vyrovnanie a je to.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ak vám teda dobre rozumiem, nevyhnem sa zrejme ručnému prepočítavaniu jednotlivých období. To skutočne neexistuje v tom programe nejaký menej pracný spôsob kontroly? Vytlačené to už síce mám, ale chcela som sa vyhnúť tomu prepočítavaniu

    size je offline (nepripojený) size

    size
    Neviem, prečo tak podráždene reaguješ na to, že je nespoľahlivý. Alebo si ich dealerom? Robím s Money už 4 roky ale robím aj na iných programoch. A ak to mám porovnať, tak je v tomto smere jeden z najnespoľahlivejších. Ale ty asi nemôžeš porovnávať. Niektoré programy majú aj takú kontrolu, že ty dáš len pokyn na kontrolu DPH so zaúčtovaním na účte 343 a on sám ti vyhodí rozdieli a prípadne zaúčtuje halierové vyrovnanie. Tu to aspoň ja robím interním dokladom. A interákom účtujem aj samotný výkaz k DPH.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Mne sa nezdá, žeby som reagovala podráždene.
    Rešpektujem názor iných ľudí, ale v tvojom prípade nebol vyjadrený len tvoj názor, ale hneď si označila program za zlý a to sa mi nepáči.
    Ja pracujem s týmto programom už 7 rokov a vôbec nie som jeho dealerom.
    Musíš uznať, že ak ti nesedela DPH, tak to vždy bola len tvoja chyba a nie chyba programu, je tak ?
    Žiaden program nie je dokonaly, ale takto ho zavrhnúť, no neviem neviem.
    Tak potom prečo na ňom pracuješ ?

    size je offline (nepripojený) size

    size
    Ako som spomenula, robím nie len v tomto programe. Program ako taký som nezavrhla, len som zhodnotila DPH v tomto programe. Určite má zase tento program výhody voči iným programom, ale čítaj celý môj príspevok. A prečo na ňom pracujem? Lebo ho majú tie firmy ktoré účtujem a iné firmy majú iné programy. Preto viem porovnávať. A ešte k tým chybám, ako som spomenula, niektorý program ta upozorní na spravenú chybu ale tento čo sa týka DPH tak nie. Ak tam raz dám omylom že bez vplyvu a doklad udám s DPH mohol by ma upozorniť na to, alebo by som chcela veľa? A asi nie som jediná, ktorá má s DPH problémy v tomto programe, viď Bedži, ktorej skús teraz poradiť, ako si čo najrýchlejšie nájde rozdieli. Zatiaľ to tu vyzerá ako menší konflikt medzi nami dvomi. A zabudla si na otázku a problém podávateľa problému.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Mne sa to nezdá ako konflikt. V pohode.
    Ale čo sa týka toho, že ty si omyslom dáš na doklad s DPH, že je neovplyvňujúci ešte nemusíš odškrtať všetko. Stačí ti vytlačiť zoznam dokladov neovplyvňujcúcich DPH a hneď tam uvidíš doklady, ktoré majú vyčíslenú DPH a teda tam nemajú čo robiť.

    size je offline (nepripojený) size

    size
    Je to pochopiteľné. To si aj robím. Len je to o jeden krok naviac. A stalo sa mi, že som na to aj pozabudla.

    A čo sa týka tých dátumom, keď platilo, že DPH ide do obdobia v ktorom daňový doklad obdržíš ale účtovný dátum bol /pre výsledok hospodárenia/ v mesiaci predchádzajúcom tak vznikal problém.

    Ale v poriadku. Len aby si vedela, že programy majú aj za aj proti. A podľa mojich skúseností to platí o každom. A money nie je výnimkou. Vlastne o tom to je. Ich tvorcovia sa predbiehajú v tom, čo najviac ponúknuť. A napr. taká POHODA sa mi páči v tom, že ti vytláča aj registračné listy atď. Ono ja by som bola najradšej keby som si mohla z tých programov povyťahovať to, čo sa mi z ktorého páči.
    Ak môžeš, tak mi na seba napíš aj súkromný mail a v prípade ďalšieho problému si môžme skúsenosti vymeniť mimo porady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.