Zavrieť

Porady

hlásenie o vyúčtovaní dane

pekný deň,

chcela by som sa upytat ked firma vznikla az v roku 2008, tak do hlasenia r. 2 a 3 bude 0. Je to tak správne?
Dakujem

a tym potom riadok 1 a 4 bude rovnaka suma

a este sa chcem opytat ci riadok 0 a 1 sa musi rovnat

Dakujem
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

novacik16 Pozri príspevok
pekný deň,

chcela by som sa upytat ked firma vznikla az v roku 2008, tak do hlasenia r. 2 a 3 bude 0. Je to tak správne? - áno
Dakujem

a tym potom riadok 1 a 4 bude rovnaka suma- áno

a este sa chcem opytat ci riadok 0 a 1 sa musi rovnat-r. 0 = zúčtované a vyplatené príjmy, r.1 = zrazené preddavky, takže sa nemôžu sumy rovnať

Dakujem
.....................
0 0
novacik16 novacik16

novacik16 je offline (nepripojený) novacik16

dakujem velmi pekne
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Riadok A - hlásenie 2008 sa píše Daňový bonus, v poučení mám však napísané aj daňový bonus vyplatený z v rámci ročného zúčtovania. mám tam zapísať aj tento daňový bonus?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Adula Pozri príspevok
Riadok A - hlásenie 2008 sa píše Daňový bonus, v poučení mám však napísané aj daňový bonus vyplatený z v rámci ročného zúčtovania. mám tam zapísať aj tento daňový bonus?


Áno, ak ide o DB v rámci ročného zúčtovania za rok 2007. Hlásenie = súčet kvartálnych prehľadov, sprav si kontrolu.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

to je daňový bonus, ktorý mu vyplatím teraz pri februárovej výplate z roku 2008, takže to neuvádzam, až v roku 2009?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Adula Pozri príspevok
to je daňový bonus, ktorý mu vyplatím teraz pri februárovej výplate z roku 2008, takže to neuvádzam, až v roku 2009?

Áno, v hlásení za rok 2008 uvádzaš iba to, čo sa udialo v r. 2008 (za zdaňovacie obdobie 2008). Ešte raz = hlásenie 2008 = súčet prehľadov 2008.
0 0
zuja zuja

zuja je offline (nepripojený) zuja

Tiez prosim o radu: Ked som vyplatila zamestnancovi v roku 2008 preplatok na dani na zaklade rocneho zuctovania, ale zabudla som o tuto sumu znizit zaplatene preddavky v roku 2008, mozem ju dat do riadku č.3? A v riadku 8 potom budem mat danovy preplatok? Dakujem
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ahojte,
len sa chcem utvrdit
hlasenie je suhrn prehladov za rok 2008, cize tam zahrniem aj zamestnancov ktori v spolocnosti pracovali len 1.polrok 2008?
dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Maaaria Pozri príspevok
ahojte,
len sa chcem utvrdit
hlasenie je suhrn prehladov za rok 2008, cize tam zahrniem aj zamestnancov ktori v spolocnosti pracovali len 1.polrok 2008?
dakujem
áno, presne tak.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

mám ešte jednu otázku, keď sme mali zamestnanca ktorý bol na materskej aj na rodičovskej dovolenke, čiže u nás mal nulové príjmy. Mám ho uviesť v hlásení v časti V.?? a takisto by ma zaujímalo či v časti V. mám zadať pracovníkov ktorí pracovali u nás na dohodu (zrážková daň)?
ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Maaaria Pozri príspevok
mám ešte jednu otázku, keď sme mali zamestnanca ktorý bol na materskej aj na rodičovskej dovolenke, čiže u nás mal nulové príjmy. Mám ho uviesť v hlásení v časti V.?? a takisto by ma zaujímalo či v časti V. mám zadať pracovníkov ktorí pracovali u nás na dohodu (zrážková daň)?
ďakujem

V Hlásení za kal. rok 2008 sa v časti V. uvádzajú tí zamestnanci, ktorých sa týkala v tomto roku daň preddavková, resp. daňový bonus . (viď text hore v časti V.).
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ahojte.. prosím do hlásenia na prvej strane sa vpisuje dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň ale tento rok sa len vydali potvrdenia o príjme, zamestnanci si robili sami DP. Takže ten dátum nevyplňujem, že??? ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

svedia Pozri príspevok
Ahojte.. prosím do hlásenia na prvej strane sa vpisuje dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň ale tento rok sa len vydali potvrdenia o príjme, zamestnanci si robili sami DP. Takže ten dátum nevyplňujem, že??? ďakujem

Dátum zúčtovania preddavkov = dátum, kedy bolo vykonané zúčtovanie za kal. rok 2008. Ak ste nerobili zúčtovanie, dátum nevypíšete.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Prepáčte,,, teraz taká mimo otázka,, ako vypisujete DP + hlásenia + prehľad atď...
malými alebo veľkými tlačenými písmenami....
Mne program raz veľkými raz malými.. A ešte ŠTÁT: SR alebo Slovensko????
Len tak sa chcem poradiť.. diki
Naposledy upravil svedia : 07.03.09 at 15:07
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veľkými - okrem obchodného mena platiteľa. Obch. meno píšem presne podľa obch. mena - teda malé aj veľké, pokiaľ také sú.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ja mám pripravené s malými písmenami asi ma porazí, mala by som to asi prerobiť aby nebol problém... Nejako to zvládnem.. ďakujem za odpovede...
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

prosím má tiež niekto vypísané tlačivá na DÚ malými písmenami ?? Neviete či mi to zoberú aj tak... Ďakujem



Musím sa Vám ospravedlniť za moje otázky, teraz sa pozerám na hlavičku tlačív a tam je to NAPÍSANÉ!!! ako sa má vyplňovať.

Aj tak Vám VEĽMI ĎAKUJEM..
Naposledy upravil svedia : 07.03.09 at 15:46
0 0
beatar beatar

beatar je offline (nepripojený) beatar

Ak zrazené preddavky na daň boli vo výške 605.- Sk a vrátené daňové preplatky z ročného zúčt.za 2007 boli vo výške 2723.-, čiže si zamestnávateľ nemohol z odvodov odpočítať celú čiastku, kde mu v hlásení vyčíslim preplatok 2118,- ? Má byť na riadku 2 čiastka 2723 a tým výjde r.4 -2118, alebo na r.2 -605.- a na r. 3 -2118, r.4 -2118 ? Môžete mi niekto poradiť? ... Ďakujem.
0 0
beatar beatar

beatar je offline (nepripojený) beatar

Nestretol sa nikto s niečím takým???
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Vyčísliš ako preplatok a žiadaš DÚ o vrátenie dane.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať