Zavrieť

Porady

hlásenie o vyúčtovaní dane

pekný deň,

chcela by som sa upytat ked firma vznikla az v roku 2008, tak do hlasenia r. 2 a 3 bude 0. Je to tak správne?
Dakujem

a tym potom riadok 1 a 4 bude rovnaka suma

a este sa chcem opytat ci riadok 0 a 1 sa musi rovnat

Dakujem
Usporiadat
beatar beatar

beatar je offline (nepripojený) beatar

Ďakujem za odpoveď. To mi je jasné, len som v pomykove či do riadku 2 dať len výšku preplatkov z RZD 2007, ktoré si mohli odpočítať, čiže 605.- a zvyšok do riadku 3 - §40, alebo celé tie preplatky dať do riadku 2 ???? Ďakujem vopred za odpoveď. Pekný pracovný večer.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Do riadku 2 dáš všetky preplatky z RZD a počítaš podľa návodu priamo v hlásení
0 0
beatar beatar

beatar je offline (nepripojený) beatar

OK. Ďakujem.
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

Ahojte, mám otázočku. Ako je to s riadkom 7. Odvedené preddavky na daň. Za 12/2008 som daň hradila v roku 2009. Môžem tam uviesť aj úhradu z roku 2009?
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

posúvam
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jojko19 Pozri príspevok
Ahojte, mám otázočku. Ako je to s riadkom 7. Odvedené preddavky na daň. Za 12/2008 som daň hradila v roku 2009. Môžem tam uviesť aj úhradu z roku 2009?
Áno, samozrejme. uvedieš tam dátum skutočnej úhrady.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula Pozri príspevok
Kam tam dátum?
Nikam, už som to opravila.
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

Tweety Pozri príspevok
Áno, samozrejme. uvedieš tam dátum skutočnej úhrady.
Ďakujem. Našla som teraz jeden článok na nete (od DRSR) a tam písali, že len úhrady do 31.01.2009. Tak ako to vlastne je? Niektoré firmy neplatia odvody, tak akoby sa malo.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

jojko19 Pozri príspevok
Ďakujem. Našla som teraz jeden článok na nete (od DRSR) a tam písali, že len úhrady do 31.01.2009. Tak ako to vlastne je? Niektoré firmy neplatia odvody, tak akoby sa malo.

Do Hlásenia sa uvádzajú :

-príjmy zo závislej činnosti plynúce daňovníkovi najdlhšie do 31. januára po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa dosiahli, sú súčasťou základu dane za toto zdaňovacie obdobie.

-Do r.7 sa uvedie skutočný odvod preddavkov, ktorý zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, odviedol správcovi dane za celé zdaňovacie obdobie.

Ten odvod za január som mohla urobiť aj včera, ale urobila (Hlásenie podám napr. v pondelok)a do r.7 ho započítam ....že ma budú penalizovať za sklz v odvode, to je už druhá vec.
Naposledy upravil Paula : 14.03.09 at 17:02
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ked mal zamestnanec nizsi prijem ako 1/2NČ, cize neplatil preddavky, ziadal o vykonanie roc.zuctovania, ja ho neuvadzam do Časti V? a potom este jeden pripad zamestnanec nepoziadal o roč.zuctovanie, robil si DP sam, toho uvadzam do tabulku v časti V?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, ked mal zamestnanec nizsi prijem ako 1/2NČ, cize neplatil preddavky, ziadal o vykonanie roc.zuctovania, ja ho neuvadzam do Časti V? a potom este jeden pripad zamestnanec nepoziadal o roč.zuctovanie, robil si DP sam, toho uvadzam do tabulku v časti V?

V časti V. uvádzame zamestnancov, ktorých sa týka daň preddavková, resp. daň. bonus.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Paula Pozri príspevok
V časti V. uvádzame zamestnancov, ktorých sa týka daň preddavková, resp. daň. bonus.
takze ak mu nevznikla povinnost platit preddavky v časti V ho neuvadzam a vyplnam, len čast I. .
dakujem velmi pekne
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak zamestnanec podpísal Vyhlásenie k uplatneniu NČ, potom ho uvádzame v časti V. aj vtedy, ak preddavky zo mzdy "nevyšli".
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

dakujem
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

prosím Vás ak sme mali zamestnaného človeka na dohodu o vykonaní práce na 5 dní v 12/2008, vyplatené v 1/2009 zrážková daň odvedená v 2/2009.
Uvádzam ho v hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2008?
0 0
lenkage lenkage

lenkage je offline (nepripojený) lenkage

hlásenie sa týka ľudí, ktorí mali preddavkovú daň, resp. daň.bonus...čiže ak mali dohodári preddavkovú, tak sa tam uvedú, ak mali zrážkovú, tak ich nevypisuješ.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

MartinkoK Pozri príspevok
prosím Vás ak sme mali zamestnaného človeka na dohodu o vykonaní práce na 5 dní v 12/2008, vyplatené v 1/2009 zrážková daň odvedená v 2/2009.
Uvádzam ho v hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2008?
Nie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

MartinkoK Pozri príspevok
prosím Vás ak sme mali zamestnaného človeka na dohodu o vykonaní práce na 5 dní v 12/2008, vyplatené v 1/2009 zrážková daň odvedená v 2/2009.
Uvádzam ho v hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2008?

Hlásenie = súčet kvartálnych prehľadov za dané obdobie. Postupuj týmto smerom.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lenkage Pozri príspevok
hlásenie sa týka ľudí, ktorí mali preddavkovú daň, resp. daň.bonus...čiže ak mali dohodári preddavkovú, tak sa tam uvedú, ak mali zrážkovú, tak ich nevypisuješ.

Toto sa týka iba časti V. v Hlásení.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

MartinkoK Pozri príspevok
prosím Vás ak sme mali zamestnaného človeka na dohodu o vykonaní práce na 5 dní v 12/2008, vyplatené v 1/2009 zrážková daň odvedená v 2/2009.
Uvádzam ho v hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2008?
ak to bolo vyplatené až v mzde za mesiac január vyplatenej vo februári 2009, tak ho neuvádzate, veď dostane od vás potvrdenie o príjme za rok 2009, nie?
V kolonke "zúčtované a vyplatené v mesiacoch" bude číslo 01 - teda január.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať