Zavrieť

Porady

hlásenie o vyúčtovaní dane

pekný deň,

chcela by som sa upytat ked firma vznikla az v roku 2008, tak do hlasenia r. 2 a 3 bude 0. Je to tak správne?
Dakujem

a tym potom riadok 1 a 4 bude rovnaka suma

a este sa chcem opytat ci riadok 0 a 1 sa musi rovnat

Dakujem
Usporiadat
Lukana Lukana

Lukana je offline (nepripojený) Lukana

No to bude ťažké, mám ich 180. Môžem nad tým sedieť celú noc.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Lukana Pozri príspevok
No to bude ťažké, mám ich 180. Môžem nad tým sedieť celú noc.
no tak to ti nezávidím...
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Pôvodca textu príspevku: Lukana

Rekapitulácie miezd mi sedia s prehľadmi, ale hlásenie má iné čísla, neviem
či je to tým že z roč. zúčtovania som ešte dva mesiace uplatňovala preplatky, alebo prechodom na iný program. Strašne ma to štve.

a nemyslíš, že keď ti rekapitulácie miezd za jednotlivé mesiace sedia s prehľadmi za jednotlivé štvrťroky, zrejme to bude naozaj prechodom na iný program?
0 0
Lukana Lukana

Lukana je offline (nepripojený) Lukana

Si ešte prítomná? V čati III.mi robí rozdiel zrážková daň. Skutočne to má byť súčet prehľadov?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rozdiel v zrážkovej dani máš v povinnosti alebo odvedenej? A nebola tam aj kompenzácia s DB?
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Lukana Pozri príspevok
Si ešte prítomná? V čati III.mi robí rozdiel zrážková daň. Skutočne to má byť súčet prehľadov?
áno, ale možno si mala chybu v prehľadoch. Pozor, lebo v tejto časti ti to "nesadne" na mzdové listy.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nemám skúsenosť s kombináciou dvoch rôznych programov v priebehu roka, ale je možné, že je v tom zrada pri zrážkovej dani. Usmernenia k vyplĺňaniu prehľadov pripúšťali dve možnosti vyplnenia prehľadu. Ak napr. bola mzda/odmena za január vyplatená a teda daň zrazená vo februári, bolo možné túto daň zahrnúť alebo do januárového stĺpca, alebo do februárového stĺpca. No a pri skombinovaní dvoch programov, ktoré to nerobili rovnako, sa mohlo stať, že tú zrážkovú daň domotalo.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Riadok 15 hlásenia - uvedie sa skutočný odvod dane vyberanej zrážkou podľa § 43 zákona o dani z príjmov, ktorý zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, odviedol správcovi dane v zdaňovacom období - od 01.01.2008 do 31.12.2008.

toto odporúčam skontrolovať s účtovníctvom...

a ako písala Paula, je možné, že je tam zrada pri zrážkovej dani - viď predchádzajúci príspevok.

0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Paula Pozri príspevok
Nemám skúsenosť s kombináciou dvoch rôznych programov v priebehu roka, ale je možné, že je v tom zrada pri zrážkovej dani. Usmernenia k vyplĺňaniu prehľadov pripúšťali dve možnosti vyplnenia prehľadu. Ak napr. bola mzda/odmena za január vyplatená a teda daň zrazená vo februári, bolo možné túto daň zahrnúť alebo do januárového stĺpca, alebo do februárového stĺpca. No a pri skombinovaní dvoch programov, ktoré to nerobili rovnako, sa mohlo stať, že tú zrážkovú daň domotalo.

no presne na toto by som si dala sakramentský pozor, či tam na prelome kalendárneho roka neboli nejaké pochybnosti - mzda za december vplatená v januári 2008 - daň odvedená v januári - píšeš to do prehľadu za 1.Q.2008.
A mzda za december 2008 - vyplatená v januári 2009 - daň odvedená v januári 2009 - dostane sa ti do prehľadu za 1. Q. 2009.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tiež som menia program behom minulého roku a tiež som sa pri tom zapotila. A tiež mi to nesedelo o tú zrážkovú daň, lebo nový program od roku 2008 nevie, čo bolo v decembri 2007.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Prosím Vás, v časti V riadok 6 Hlásenia, tj. základ dane sa píše suma z r.01 Roč. zúčtovania čiže úhrn príjmov mínus poistné? Ďakujem a prajem pekný deň.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

dopravca Pozri príspevok
Prosím Vás, v časti V riadok 6 Hlásenia, tj. základ dane sa píše suma z r.01 Roč. zúčtovania čiže úhrn príjmov mínus poistné? Ďakujem a prajem pekný deň.
riadok 4 hlásenia : úhrn príjmov = riadok 01 z Potvrdenia o príjmoch FO zo závislej činnosti za rok 2008

riadok 6 hlásenia: základ dane = riadok 04 z Potvrdenia... za rok 2008

riadok 7 hlásenia: zrazené preddavky = riadok 05 z Potvrdenia za rok 2008

riadok 8 hlásenia: vyplatený DB = riadok 08 z Potvrdenia...za rok 2008
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Nuž teraz neviem, lebo zamestnancom, ktorým som robil RZ/požiadali do 15.2./som nevydával Potvrdenia. Alebo mám v tom chaos? V každom prípade ďakujem.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

dopravca Pozri príspevok
Nuž teraz neviem, lebo zamestnancom, ktorým som robil RZ/požiadali do 15.2./som nevydával Potvrdenia. Alebo mám v tom chaos? V každom prípade ďakujem.
ale veď v ročnom zúčtovaní si môže uplatniť aj príjmy z iného zamestnania, ak vám k žiadosti o RZD doloží doklad o príjme od iného zamestnávateľa, ste povinní mu to zahrnúť do RZD.
a ak ste náhodou nevydávali potvrdenia... za rok 2008 - aj keď v zmysle § 39 odsek 5 písmeno c, je to vašou povinnosťou - určite ich máte vytlačené a založené spolu s mzdovými listami
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Máte pravdu, vrátil som sa do témy "Povinnosti mzd. účtovníčky koniec roka"/neviem pridať link/, tam mi to bolo vysvetlené a predsa som na to zabudol. Do 10.3.09 vydať tým, čo nepožiadali do 5.2.09. Ďakujem, ďakujem
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

dopravca Pozri príspevok
Máte pravdu, vrátil som sa do témy "Povinnosti mzd. účtovníčky koniec roka"/neviem pridať link/, tam mi to bolo vysvetlené a predsa som na to zabudol. Do 10.3.09 vydať tým, čo nepožiadali do 5.2.09. Ďakujem, ďakujem
áno
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať