Zavrieť

Porady

hlásenie o vyúčtovaní dane

pekný deň,

chcela by som sa upytat ked firma vznikla az v roku 2008, tak do hlasenia r. 2 a 3 bude 0. Je to tak správne?
Dakujem

a tym potom riadok 1 a 4 bude rovnaka suma

a este sa chcem opytat ci riadok 0 a 1 sa musi rovnat

Dakujem
Usporiadat
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

MartinkoK Pozri príspevok
prosím Vás ak sme mali zamestnaného človeka na dohodu o vykonaní práce na 5 dní v 12/2008, vyplatené v 1/2009 zrážková daň odvedená v 2/2009.
Uvádzam ho v hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2008?

a keď mal zrážkovú daň, vypisuješ ho do hlásenia do časti III. daň vybraná zrážkou, ale do prílohy sa ti nedostane
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

prečo sa nedostane do prílohy? A čo s tou zrážkovou daňou, kedže mzda za 12/2008 bola vyplatená 30.01.2009 a zrážková daň odvedená do 15.02.2009.
Takže táto zrážková daň bude uvedené v prehľade až za 1.štvrťrok 2009.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

MartinkoK Pozri príspevok
prečo sa nedostane do prílohy? .
lebo do prílohy vypisuješ iba tých zamestnancov, ktorí mali daň preddavkovú
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

MartinkoK Pozri príspevok
A čo s tou zrážkovou daňou, kedže mzda za 12/2008 bola vyplatená 30.01.2009 a zrážková daň odvedená do 15.02.2009.
Takže táto zrážková daň bude uvedené v prehľade až za 1.štvrťrok 2009.
je potrebné si vyjasniť nasledovné:
- či to bola mzda za mesiac december 2008 vyplatená v januári 2008- čo pravdepodobne bola - vtedy sa do hlásenia za rok 2008 do časti III. dostáva zrážková daň, ale potom nechápem, prečo bola daň odvedená až vo februári
- alebo to bola mzda vyplatená za mesiac január do konca januára

Ale pravdepodobne to bude ten prvý prípad.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

u nás je výplatný termín 30-ty deň. Čiže mzda za 12/2008 bola vyplatená 30.01.2009 a zrážkovú daň treba odviesť do 15 dní po vyplatení mzdy. A to už bol február 2009.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

MartinkoK Pozri príspevok
u nás je výplatný termín 30-ty deň. Čiže mzda za 12/2008 bola vyplatená 30.01.2009 a zrážkovú daň treba odviesť do 15 dní po vyplatení mzdy. A to už bol február 2009.

a figuruje ti jeho zrážková daň v prehľade za 4. štvrťrok 2008? ak áno, tak ti tá istá daň bude figurovať aj v časti III. hlásenia
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Nie v prehľade za 4.štvrťrok 2008 nie je, bude uvedena až v prehľade za 1.štvrťrok 2009.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

MartinkoK Pozri príspevok
Nie v prehľade za 4.štvrťrok 2008 nie je, bude uvedena až v prehľade za 1.štvrťrok 2009.
takže bude uvedená v hlásení až za rok 2009
aspoň s tým teraz nemáš starosti

prajem pekný deň
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Ďakujem
0 0
Lukana Lukana

Lukana je offline (nepripojený) Lukana

Dobrý deň,
prosím Vás, viete mi poradiť ohľadom Hlásenia o vyúčtovaní dane. Hlásenie je súhrn štvrťročných prehľadov ale vo všetkých častiach alebo iba v časti I.? Neviem si poradiť so zrážkovou daňou, má ísť podľa prehľadov alebo skutočne vybraná, lebo to je rozdiel.
Ďakujem
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Lukana Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás, viete mi poradiť ohľadom Hlásenia o vyúčtovaní dane. Hlásenie je súhrn štvrťročných prehľadov ale vo všetkých častiach alebo iba v časti I.? Neviem si poradiť so zrážkovou daňou, má ísť podľa prehľadov alebo skutočne vybraná, lebo to je rozdiel.
Ďakujem
hlásenie je súhrn štvrťročných prehľadov vo všetkých častiach
0 0
Lukana Lukana

Lukana je offline (nepripojený) Lukana

Ďakujem, ale keď si to kontrolujem nesedia mi čísla so skutočne odvedenými, už mám z hlavy melón.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Lukana Pozri príspevok
Ďakujem, ale keď si to kontrolujem nesedia mi čísla so skutočne odvedenými, už mám z hlavy melón.
Tak máš chybu aj v Prehľadoch
0 0
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

Dobry den,

moja otazka ak sa jeden mesiac do prehladu zabudla dopisat suma zrazkovej dane staci to doplnit do hlasenia, alebo je potrebne spravit za dany kvartal opravny prehlad?
Dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Santal11 Pozri príspevok
Dobry den,

moja otazka ak sa jeden mesiac do prehladu zabudla dopisat suma zrazkovej dane staci to doplnit do hlasenia, alebo je potrebne spravit za dany kvartal opravny prehlad?
Dakujem
Nutne treba opraviť Prehľad
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Santal11 Pozri príspevok
Dobry den,

moja otazka ak sa jeden mesiac do prehladu zabudla dopisat suma zrazkovej dane staci to doplnit do hlasenia, alebo je potrebne spravit za dany kvartal opravny prehlad?
Dakujem
doplníš do hlásenia a spravíš opravný prehľad
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Lukana Pozri príspevok
Ďakujem, ale keď si to kontrolujem nesedia mi čísla so skutočne odvedenými, už mám z hlavy melón.

To skutočne odvedené nemusí znamenať, že bolo odvedené v správnej výške. Takže asi bude treba skontrolovať toho viac, než porovnávať s číslami v prehľadoch. Urobila by som kontrolu "toho všetkého" za celé zdaňovacie obdobie - mesiac po mesiaci. Už prehľady sú možno nesrpávne vyplnené.
0 0
Lukana Lukana

Lukana je offline (nepripojený) Lukana

Rekapitulácie miezd mi sedia s prehľadmi, ale hlásenie má iné čísla, neviem či je to tým že z roč. zúčtovania som ešte dva mesiace uplatňovala preplatky, alebo prechodom na iný program. Strašne ma to štve.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Lukana Pozri príspevok
Ďakujem, ale keď si to kontrolujem nesedia mi čísla so skutočne odvedenými, už mám z hlavy melón.

...podľa toho aké čísla ti nesedia...

zober si 4 štvrťročné prehľady a odpíš aké čísla ti nesedia

a ešte si vieš spraviť "krížovú kontrolu" podľa mzdových listov, no záleží ...podľa toho koľko zamestnacov máš, ja mám v hlásení len 26, takže to bola rýchla kontrola...
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Lukana Pozri príspevok
Rekapitulácie miezd mi sedia s prehľadmi, ale hlásenie má iné čísla, neviem či je to tým že z roč. zúčtovania som ešte dva mesiace uplatňovala preplatky, alebo prechodom na iný program. Strašne ma to štve.
ale aj tak ti v časti I. musí sadnúť celkový a sumárny preplatok vyplývajúci z RZD na riadok 2.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať