Zavrieť

Porady

Ojazdený automobil a DPH

Klient kúpil ojazdený automobil kat. N1 prostredníctovm autobazáru. Autobazár mu dal KPZ a príjmový pokladničný doklad s rozpisom kúpnej ceny na základ a DPH.
Mám nárok na odpočet DPH pri nákupe z bazáru. Mám žiadať od bazáru fakturu k nárokovaniu odpočtu DPH?

Ďakujem za Vaše názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ak kúpno-predajná zmluva obsahuje všetky náležitosti, ktoré má obsahovať faktúra, tak postačuje zmluva - nahrádza faktúru.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Ešte na doplnenie: v KPZ sa hovorí len o kúpnej cene, ktorá je potom rozdelená na PPD na základ a DPH. Takže asi istejšie bude žiadať fa, alebo rozpis v tej KPZ na základ a DPH? Neviem aké praktiky používajú autobazáry.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Ak autobazar vystavi fakturu za hotove/kupna zmluva a uvedie len celkovu cenu za
    ojazdene auto a odvolava sa na § 66 zakona o DPH, ako mam tomu rozumiet? Nie je faktura rozpisana na zaklad + DPH. Tomu § 66 zakona o DPH nerozumiem:-(((( Prosim, prosim, vie mi niekto poradit?

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Susan je to úplne jednoduché. Autobazár týmto povedal, že postupuje podľa §66 - je to osobitná úprava uplatňovania dane pri použitom tovare. On odviedol DPH štátu z marže a ty ako kupujúci si nemáš aké DPH pri dodaní tovaru odpočítať.§66 ods 10 hovorí aj o tom, že obchodník, ktorý uplatňuje osobitnú úpravu, nesmie v žiadnom doklade o predaji tovaru uviesť samostatne sumu dane. Preto je na doklade odkaz na použitý § 66.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    dobry den prajem,mohol by mi niekto poradit, sme lasingova spolocnost,-prenajimatel- teraz kupujeme ojazdeny osobny automobil od autobazaru a moja otazka znie, autobazar nam vystaví fakturu s DPH? ak ano my si mozeme potom uplatnit DPH na vstupe podla §49 odst 8 ?
    alebo nam autobazar vystavi fakturu bez DPH-čiže podla § 66 osobitné zdanovanie a nemame narok na odpocet DPH
    dakujem moc vsetkym

    Ojazdený automobil a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.