Zavrieť

Porady

Ubytovanie zamestnanca a DPH

Ahoj


ak vyšleme zamestnanca na pracovnú cestu, predloží mi účet z hotela, ktorý je platcom DPH, môžem si túto DPH uplatniť v prípade, že účet je vystavený na pracovníka. A čo v prípade, ak je účet vystavený na spoločnosť?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som DPH uplatnila, ved pracovnik nebol na vylete, ale na pracovnej ceste. A ze je doklad vystaveny na jeho meno, to by ma nemylilo, ved predsa v hoteli nemoze byvat firma, ked je vyslany zamestnanec. Ak riadne vypise cestak, podla mna nie je dovod na pochybnosti.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Skús si pozrieť diskusiu na túto tému, sú na to rôzne názory. Asi sa budeš musieť sama rozhodnúť k čomu sa prikloníš. Ja si myslím, že keď je doklad vystavený na meno zamestnanca a je súčasťou vyúčtovania sl. cesty, tak nemá firma nárok na odpočet DPH. Ak je vystavený na firmu, tak by som ho nedala ako súčasť vyúčtovania, ale samostatne a tam by som si uplatnila DPH.
    Diskusia o tejto téme je aj na tomto linku:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...n%E9+n%E1hrady

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    durisovad
    Ja by som DPH uplatnila, ved pracovnik nebol na vylete, ale na pracovnej ceste. A ze je doklad vystaveny na jeho meno, to by ma nemylilo, ved predsa v hoteli nemoze byvat firma, ked je vyslany zamestnanec. Ak riadne vypise cestak, podla mna nie je dovod na pochybnosti.
    DPH sa môže uplatniť len ak faktúra (hotelový účet) splňa náležitosti podľa zákona o DPH, teda musí byť vystavená na firmu, IČdph... atď. V opačnom prípade pôjde o náhradu výdavkov bez uplatnenia dph.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    liba2
    DPH sa môže uplatniť len ak faktúra (hotelový účet) splňa náležitosti podľa zákona o DPH, teda musí byť vystavená na firmu, IČdph... atď. V opačnom prípade pôjde o náhradu výdavkov bez uplatnenia dph.
    Ja by som s tym celkom nesuhlasila. Hotelovy ucet mozem opatrit svojimi danovymi udajmi aj ja. Potom by som nemohla uplatnovat DPH ani z benzinovych blokov a vobec vsetkych nakupov v hotovosti. Alebo sa mylim?

    Ubytovanie zamestnanca a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.